BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Спорт-Поступ.    Тема Поступу.    Регіони Львівщини.    Львівські обсервації.    Арт-Поступ.    Поступ технологій.    Поступ реляксу.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Життя – це супермаркет, бери що хочеш, але каса попереду
Ігор КОЛОМОЙСЬКИЙ
 
18 грудня 2003 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум

Купол
Львів
  17:32 22-06-2018 -   На Львівщині зафіксували 19 випадків укусів змій  
  17:31 22-06-2018 -   На Львівщині викрили махінації з бюджетними коштами  
  15:42 22-06-2018 -   В таборі на Старосамбріщині отруїлись шестеро дітей  
  13:2 22-06-2018 -   Більше тисячі студентів-медиків сьогодні отримали дипломи  
  12:20 22-06-2018 -   На Львівщині прогнозують грози і шквальні вітри  
Україна
  13:5 22-06-2018 -   Сьогодні в Україні згадують про жертв Другої світової війни  
  11:32 22-06-2018 -   В Україні з’явиться нове церковне свято  
  15:22 21-06-2018 -   В Україні різко зміниться погода  
  15:17 21-06-2018 -   Рада прийняла закон про запуск Антикорупційного суду  
  15:13 21-06-2018 -   40 відсотків українців проведуть відпустку вдома. Кожен п’ятий — на роботі  
Світ
  11:29 22-06-2018 -   Google навчився передбачати дату смерті пацієнтів  
  11:58 20-06-2018 -   Неподалік кордону зі Словаччиною затримали 16 громадян В’єтнаму  
  11:11 20-06-2018 -   Мадридський «Реал» підписав українського голкіпера  
  11:10 19-06-2018 -   Парламент Канади підтримав легалізацію марихуани  
  11:7 19-06-2018 -   Парламент Канади підтримав легалізацію марихуани    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Регіони Львівщини  »  ІНФО

___________________________________________________________________________

Кам'янсько-Бузький район
 
Кам'янсько-Бузький район був утворений у 1940 році на основі повіту Кам'янка Струмилова. До складу нинішнього району в 60-х роках увійшла територія Новояричівського та Новомилятинського районів. Місто районного значення -- Кам'янка Бузька (13,3 тис жителів на початок 2003 року). У Кам'янсько-Бузькому районі є три селища міського типу: Добротвір (6,7 тис. жителів), Запитів (2,7 тис. жителів), Новий Яричів (3 тис. жителів), 22 сільські ради, всього 78 населених пунктів.

Площа району становить 86,7 тис. га.

У районі на 1 січня 2003 року, за даними Львівського обласного управління статистики, налічувалось 61,2 тис. жителів. З них: 55% працездатного населення, 23% осіб пенсійного віку.

Кам'янсько-Бузький район розташований на північному сході від Львова. Віддаль від районного центру до обласного -- 41 км автомобільним шляхом, 50 км залізницею. Територія району має добрі шляхові зв'язки із сусідніми районами Львівської області, із своїм обласним центром, з Волинською, областю. Майже посередині території району з південного заходу на північний схід проходять два паралельні залізничний та шосейний шляхи Львів -- Луцьк. Довжина залізничного шляху -- 45 км, шосейного -- 40 км у межах території району. Від цього основного залізничного шляху на станції Сапіжанка відгалужується залізниця в північному напрямку на Червоноград та Ковель. На південній окраїні території району із заходу на схід проходить шосейна дорога Львів -- Київ довжиною в межах району 20 км. Загальна довжина автомобільних шляхів у районі -- 483 км, з них із твердим покриттям -- 335 км.

Район розташований на Малому Поліссі -- це територія з поліськими формами природи, яка вклинилась у середину західноукраїнської лісостепової фізико-географічної провінції. Таким чином, на північ і на південь від Малого Полісся розміщений лісостеп. Причиною такого парадоксального явища в природі є рівнинний рельєф Малого Полісся, який за висотою над рівнем світового океану розташований нижче від рівнів довкілля -- Волинської височини на півночі, Подільської виcочини на південному сході та Розточчя на південному заході.

З геологічної точки зору Кам'янсько-Бузький район Львівської області розміщений на південно-західній окраїні Руської платформи в межах Волинсько-Подільської плити‚ західний схил якої утворює Львівську мульду (западину). З корисних мінеральних ресурсів, крім піску і глини, в карбонових відкладах є кам'яне вугілля, родовище якого найбільш перспективне для видобутку розташоване в районі села Незнаніва. У девонських породах на глибині понад 7 км через територію Кам'янсько-Бузького району проходить жила нафти між містами Рава-Руська та Олесько.

Серед корисних копалин є пісок, глина і торф. Крім них у районі є перспективні площі для розробки мергелю та вапняку. Найбільші піщані кар'єри розташовані в північній частині району біля сіл Стриганки, Тишиці, Забужжя, але їх запаси майже вичерпані. Глину використовують на цегельних заводах місцевого значення. Найбільші глиняні кар'єри розташовані в Грядовому Побужжі біля сіл Дідиліва, Колоденців, містечка Нового Яричіва, а також на південному сході міста Кам'янки Бузьки. Найбільше торфове родовище, яке експлуатують, розташоване біля села Полоничної. Потужність шару торфу тут становить 10 м.

Річкова сітка району складається із 17 рік Балтійського басейну, які є притоками Західного Бугу, та однієї річки -- Потонецького Рову -- Чорноморського басейну. Вододіл між Балтійським та Чорноморським басейнами проходить лінією населених пунктів Радехів -- Вузлове -- Шайноги -- Незнанів -- Полонична -- Грабова.

Найбільшою рікою району є Західний Буг, довжина якого в межах Кам'янсько-Бузького району становить 50 км, з них 14 км проходить кордоном з Буським районом. На ділянці між селами Спасом та Прибужанами Кам'янсько-Бузького району в заплаві ріки багато стариць та озер. Русло ріки Західний Буг у межах Кам'янсько-Бузького району розгалужене і звивисте. Його ширина становить 10-20 м, глибина -- 2-3 м. Дно мулисте, забруднене відходами Львова, які подаються туди через ліву притоку ріки -- Полтву.

У південній частині села Старого Добротвору долина ріки Західний Буг перекрита греблею довжиною 300 м. Завдяки цій греблі утворилось Добротвірське водосховище площею 650 га. Зважаючи на теплу воду, яка циркулює в ньому після її використання Добротвірською електростанцією, водосховище взимку не замерзає. Це спостерігають дуже рідко, переважно під час холодних зим. Добротвірська електростанція для своїх технічних потреб перепускає через агрегати до 100 тисяч кубометрів води за добу і відразу зливає її у водосховище.

У районі під озерами, старицями й струмками є 146 га, під ставками -- 121 га землі. Основне призначення ставків -- риборозведення. Майже всі вони спускні сезонного регулювання.

Найближчою до Львова рікою на території Кам'янсько-Бузького району є Яричівський Канал довжиною 43 км та площею басейну 178 кв. км. Він бере початок на Розточчі біля села Дорошева. З південної сторони села Запитова долина Яричівського Каналу перекрита греблею довжиною 400 м, перед якою утворилось Львівське водосховище площею до 10 кв. км. Воно призначалось для потреб Львівської ТЕЦ-2. А зараз водосховище не має господаря, хоча це озеро з досить чистою водою могло б використовуватись і для відпочинку.

Кам'янсько-Бузький район -- агропромисловий район. Сільське господарство району спеціалізується на вирощуванні зернових культур (ячменю, пшениці), вирощуванні цукрового буряка і льону, а також на виробництві молока і м'яса. Рослинництво протягом останніх років дає продукції до 96 млн грн. Тваринництво -- до 62 млн грн. Район має одні з найкращих ґрунтів у області. 45% орних земель займають зернові культури, до 13% -- картопля, до 5% -- цукрові буряки.

Промисловість району спеціалізується на переробці сільськогосподарської продукції. Розвинуті також лісопереробна, деревопереробна, легка галузі та енергетика. Однак найбільшу питому вагу в промисловості має Добротвірська ТЕС (78%) та ВАТ "Галичина" (17%), що виробляє соки. Завдяки цьому вартість промислового виробництва в районі у 2002 році становила 336 млн грн (5% загальнообласного промислового виробництва). За обсягом промислової продукції (якщо до неї зараховувати й виробництво електроенергії) район поступається лише місту Львову.

»  ІСТОРІЯ
Від Струмила до Цегельських
Д.О.СВІДНИК
 
Народний дім у центрі Кам'янки Бузької
Мандрувати Кам'янеччиною (Бузькою чи Струмиловою) можна вже за кілька кілометрів на північний схід від Львова. Вірніше від АС-2 на Підзамче (на розі вулиць Богдана Хмельницького та В'ячеслава Липинського), де щокілька хвилин відходить маршрутка. Можна і залізницею, але це довше.

Найкращою розривкою у спекотний літній день може бути велике озеро з чистою водою. А це саме на південній межі Кам'янсько-Бузького району між Гамалієвкою та селищем Запитовом (12 км від центру Львова). Велика водойма з бетонними берегами де-не-де поросла очеретом і оточена торфовими полями (вірніше болотами). Свіжий вітер колише очерет та поодинокі деревця. Майже нікого довкола немає. Бо нема сервісу -- шинків з горілкою та російською музикою, човнів, яхт, рятувальників, навіть східців, щоб спуститися до води. І це поряд зі спраглим Львовом.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Потяг підвищеного комфорту 
  ·  Сім вихідних поспіль 
  ·  Бюджет з першої спроби 
Погляд
  ·  Прощальний подарунок генсекові 
  ·  Мій сад 
Поступ у Львові
  ·  Яцек МАЙХРОВСЬКИЙ: Вибори мера -- це не конкурс краси, це конкурс програм 
  ·  На мерію -- до суду 
  ·  Останні цьогорічні торги 
  ·  "Газета" програла Козакові 
  ·  ОДА ігнорує суд 
  ·  Небезпечна тварина у Львові 
  ·  ХРОНІКА 
  ·  Перстень від Князя знайшов свого володаря 
Поступ з краю
  ·  Україна за народного президента 
  ·  Томенко викрив Медведчука 
  ·  Команда Віктора Януковича підбиває перші підсумки 2003-го року 
  ·  Азаров захищається 
  ·  Аморальна влада 
  ·  Василенко "не любить" казахів 
Поступ у світі
  ·  Шоу скінчилося 
  ·  Новорічний сюрприз для Путіна 
  ·  В очiкуваннi Фiшера 
  ·  Де поховати атоми 
  ·  sARS повернувся 
Економіка у Поступі
  ·  Як забезпечити процвітання вашого бізнесу 
  ·  Лізинг по-новому 
  ·  Імпортні цигарки подорожчають 
Спорт-Поступ
  ·  Ніколи не кажи ніколи 
  ·  Зінедін Зідан 
Тема Поступу
  ·  Подарунок львівській медицині 
  ·  Ігор КОВАЛЬЧУК: У нас буде найсучасніший онкоцентр у Європі 
  ·  Віктор КІМАКОВИЧ: Люди повинні дбати про себе більше 
  ·  ДОВІДКА 
  ·  КОМЕНТАРІ 
Регіони Львівщини
  ·  Від Струмила до Цегельських 
  ·  Кам'янсько-Бузький район 
Львівські обсервації
  ·  Львівські обсервації 
Арт-Поступ
  ·  Національний музей у Львові: до 90-річчя з дня відкриття 
  ·  РОК-АНОНСИ 
Поступ технологій
  ·  intel: десять років в Україні 
  ·  Мультимедіа 
Поступ реляксу
  ·  Телевакації 
  ·  Продається Форд 
  ·  ГОРОСКОП 
  ·  ТЕАТРИ 
  ·  ВИСТАВКИ 
  ·  ЛЯЛЬКА 
  ·  Академічна академія 
  ·  КІНОТЕАТРИ 
Пост-Faktum
  ·  Старий львівський трамвай 
  ·  КАЛЕНДАР 
  ·  ''КодакПроФотоЦентр'' -- нові горизонти фотомистецтва