BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Дайджест.    Арт-Поступ.    Ї-Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
 
16 грудня 2003 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Event Industry Forum

Купол
Львів
  14:41 18-01-2019 -   У Львові двоє дітей потрапили у реанімацію через отруєння чадним газом  
  14:40 18-01-2019 -   Львівська залізниця запроваджує нові зупинки для приміського поїзда  
  14:38 18-01-2019 -   Львівська залізниця запроваджує нові зупинки для приміського поїзда  
  14:35 18-01-2019 -   На «Арені-Львів» планують постелити гібридний газон  
  11:48 18-01-2019 -   Трускавець прийматиме перший етап світового Кубка з хортингу  
Україна
  11:6 18-01-2019 -   Україна ініціювала внесення до спадщини ЮНЕСКО ще одного об'єкта  
  11:3 18-01-2019 -   Двометрова лавина повністю перекрила трасу на Закарпатті  
  10:45 18-01-2019 -   Епіфаній назвав дату своєї інтронізації як очільника ПЦУ  
  16:9 17-01-2019 -   Епіфаній розповів, коли може відбутися його інтронізація на Київський престол  
  13:30 17-01-2019 -   В Україні банкноти п’ять і десять гривень замінять монетами  
Світ
  16:11 17-01-2019 -   Локон Мерілін Монро пустять з молотка  
  11:36 15-01-2019 -   Латвійська поліція виявила партію кокаїну вартістю майже мільярд євро  
  10:47 15-01-2019 -   В Альпах 17 тисяч людей відрізані від світу снігопадами  
  14:54 14-01-2019 -   Влада Рима і церква сперечаються про монети з фонтана Треві  
  12:6 14-01-2019 -   Єгипетську студентку відрахували з університету за обійми з чоловіком    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Ї-Поступ  » 

___________________________________________________________________________

Куди прямує Україна?
Й.В. Пан Дітмар Штюдеманн
 
Я хотів би звернути увагу на дуже поширену тезу, що Україна є жертвою. Ця теза, знову і знову знаходить своє підтвердження у складній і багатостраждальній історії України. Однак я впевнений, що не варто зупинятися лише на цьому.

Зараз Україна, можливо вперше у своїй історії, є не об’єктом, а суб’єктом, і сама визначає свою долю й розвиток. На питання, куди поверне Україна, вона мусить у першу чергу відповісти сама.

Це не означає, що в инших центрах світу – чи то в Москві, у Вашинґтоні, Берліні, чи Брюсселі – ретельно не спостерігають за тим, які сигнали Україна посилає, аби спробувати зрозуміти, куди хоче Україна рухатися. Нерідко ці сигнали від України є не лише слабкими, а й часто нечіткими, иноді навіть суперечливими, вони схиляють до хибних тлумачень і зрештою шкодять розвитку цієї країни. Таке обговорення, як сьогодні, є важливим, бо сприяє усуненню неясностей. Щоб одразу виправити можливі помилки у трактуванні, я хотів би сказати, що питання, куди повинна бути звернена Україна, в такій постановці є невірним. Бо Україна повинна розвиватися у всіх напрямках. Україні потрібні партнерські і стабільні стосунки з найближчою сусідкою – Росією. Проте – на рівноправній основі. На користь цього свідчать економічні інтереси, інтереси безпеки, а також тісні контакти між людьми. Тому пошук оптимальних відносин з Росією має величезне значення.

Однак, дозвольте мені, як спостерігачеві і як аналітику перспективи можливого розвитку, сказати таке: Росія теж повинна бути неабияк зацікавленою у формуванні добросусідських і взаємовигідних відносин з Україною. Лише це створює стабільність і передбачуваність на її південних кордонах. Росія володіє потужним економічним і політичним потенціалом, однак це означає й особливу міру відповідальности. Потрібно уникати всього, що могло б трактуватися як спокуса геґемонії. Міністр закордонних справ Ґеншер одного разу сказав, що політика, побудована на силі, після страшного досвіду минулого не має права на існування. Відповідальність у взаєминах має бути провідною лінією будь-якої політики.

З иншого боку, Україна по праву прагне до здійснення европейської перспективи. Для нас Україна є важливим партнером. Подальший европейський розвиток є немислимим без участи в ньому України. Колишній Міністр закордонних справ Ганс-Дітріх Ґеншер два роки тому в Києві з нагоди вручення йому ордена Президентом Кучмою сказав, що довершення Европи без України є немислимим. І все те, чого хоче досягнути Европейський Союз, і зокрема Німеччина у своїх двосторонніх стосунках з Україною, скероване саме на це. Не слід звужувати цю велику мету, вимагаючи постійно назвати конкретну дату вступу України до ЕС, або вимагаючи від ЕС дати Україні чіткий сигнал, на який вона повинна була би відреагувати. Я гадаю, що вся дотеперішня діяльність ЕС і двосторонні німецько-українські стосунки позначені прагненням наблизити Україну до Европейської спільноти. І дозвольте мені повторити те, що я завжди кажу на публічних виступах: якщо йдеться про перспективи вступу, стосовно України не існує “ні”. Це – чіткий сигнал. Але найістотніше повинна зробити сама Україна. Україна мала би крок за кроком наближатися до цієї стратегічної мети, і у цьому її буде підтримувати і Брюссель, і Берлін. Так само потрібно розуміти й концепцію добросусідства – це інструмент наближення.

Тим не менше, підписання рамкової угоди в Ялті викликало певне збентеження. Обов’язковими залишаються добрі відносини зі Сходом і Заходом, проте інтеґрація означає, що треба принципово визначатися: куди? Інтеґруватися можна лише один раз. Все ж я радив моєму урядові не реагувати надто драматично на цю подію, бо окрім тих суперечливих сигналів, які Україна посилає нам, існує також практичний вимір усього, що відбувається. Наскільки я розумію, Україна наразі не має наміру робити якісь кроки, принаймні в тому сенсі інтеґрації, в якому її розуміємо ми. Дуже залежить на тому, аби Україна знайшла в собі сили, щоб опиратися спробам підштовхнути її до такої інтеґрації, яка передбачається Ялтинською угодою. Я гадаю, що цю небезпеку можна скалькулювати.

У цьому зв’язку я хотів би наголосити на ще одному аспекті, який, на мою думку, занадто рідко тематизується. Те, що було підписано в Ялті з метою реґламентації процедури подальшого зближення, разом із додатками, все це засвідчує, наскільки далекими від реальности є всі ці наміри. У головному документі, де виписана концепція ЄЕП, у пункті третьому є вказівка на те, що структури Европейського Союзу мали би бути взірцем для цієї інтеґрації. Але, якщо подивитися на попередній шлях інтеґрації ЕС, то побачимо, скільки сил, скільки часу треба було, щоб дійти до актуального стану, наприклад до єдиної валюти. Цей не лише довгий, а й дуже обтяжливий шлях. Тому я вважаю, що пером авторів цієї концепції в цілому навряд чи водили реальні обставини, якщо вони наважуються порівнювати інтеґрацію ЄЕП з тими інтеґраційними процесами, що тривали довгі десятиріччя в Европейському Союзі. Хто мав би інтеґруватися у ЄЕП? Усі країни, про які йдеться, хоча і володіють значним потенціалом, але все ж перебувають у різних стадіях трансформації, яка охоплює абсолютно всі без винятку ділянки життя: державу і суспільство. Це ще одна підстава для того, аби без зайвої метушні стежити за подальшим розвитком цієї концепції ЄЕП.

Проте, одну річ я хотів би додати: Україна повинна посилати сигнали, які є ясними, бо инакше її не будуть трактувати поважно ані в Москві, ані в Брюсселі, ані в жодному иншому місті. Бо инакше збільшиться загроза стати жертвою чужих ґеостратегічних та ґеополітичних амбіцій. Дозвольте мені, як старому приятелеві України, як людині, що не перший десяток років живе і працює у Східній Европі, сказати, що я переконаний, що Україна володіє достатнім потенціалом, щоби долучитися до руху европейського єднання, і успішно йти цим шляхом. Бути постійно об’єктом чужих сил не є фатумом України. Україна є достатньою силою, щоб стати активним учасником процесів і знайти місце, достойне її та її громадян, у силовому полі міжнародного розвитку.

Львів, 20 листопада 2003

» 
Куди прямує Україна
Й. В. Пан Роберт Брінклі
 
[…] Я радий, що у нас тут є представники програм Британського Міністерства міжнародного розвитку. Це Міністерство зосереджує свою діяльність в Україні у Львові, Донецьку та Луганську. Ми допомагаємо Львівській облдержадміністрації розробляти стратегію відновлення економіки Львівської области, особливо з огляду на розширення Европейського Союзу. Одним з проектів Міністерства є Українсько-польський проект транскордонної співпраці. Все це свідчить, що Британія віддана підтримці суверенної і незалежної України.

Сьогодні була погана новина зі Стамбулу, вибухнула бомба у Британському консульстві. Це нагадує нам про небезпеки з боку міжнародного тероризму. І я дуже радий, що Україна прийняла рішення підтримати миротворчу діяльність і стабілізацію в Іраку у Польському секторі пліч-о-пліч з британцями.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Міліція з новим обличчям 
  ·  Депутати запрошують Кучму 
Погляд
  ·  Христофер ГІЛЛ: Ми з Україною. До кінця. 
  ·  Ніцца або muerte 
  ·  Рівняння на Польщу 
Поступ у Львові
  ·  Богдан МАЄВСЬКИЙ: Житлове господарство треба рятувати 
  ·  У Львові потеплішає 
  ·  Другий варіант бюджету 
  ·  Місто понад усе 
  ·  Кредити -- селянам 
  ·  Ющенка підставив ревнивець 
  ·  Співпраця між Львовом та Краковом 
  ·  З метою подолання кордонів 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Начальник штабу Кучми 
  ·  Більшість пропонує компроміс 
  ·  Приховані доходи ТБ 
  ·  Есдеки чистять ряди 
  ·  Замковенку шиють 5 років 
Поступ у світі
  ·  Останні почесті патріарху 
  ·  Що зробити із Саддамом Хусейном 
  ·  Виграшний програш 
  ·  Чеченці напали на Дагестан 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Економіка у Поступі
  ·  "Дзержинку" купив ІСД 
  ·  Кредитне згортання 
  ·  Декларацію можна й не подавати 
  ·  Інфляція з нового року? 
Дайджест
  ·  Віце-прем'єр для "Газпрому" 
  ·  Легалізація по-американськи 
  ·  Конституційний переворот 
Арт-Поступ
  ·  Проминулі із пивом 
  ·  Оздоба і слава свого народу 
  ·  mADONNA "Love Profusion" 
Ї-Поступ
  ·  Куди прямує Україна? 
  ·  Куди прямує Україна 
Спорт-Поступ
  ·  Повторення пройденого 
  ·  Задовольнилися ліцензією 
  ·  Склали гідну конкуренцію 
  ·  У ринг - за перемогою 
  ·  Нестримний капітан 
  ·  НОВИНИ СПОРТУ КОРОТКО 
Пост-Faktum
  ·  Заліщики -- місто над Дністром 
  ·  КАЛЕНДАР