Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Дайджест.    Арт-Поступ.    Ї-Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Faktum.

16 грудня 2003 р.

13:32 20-09-2017 -   У Львові викрили кишенькового злодія, який обікрав двох неповнолітніх дівчат
  12:57 20-09-2017 -   У п’ятьох районах Львова планові знеструмлення
  11:33 20-09-2017 -   У центрі Львова ще одна вулиця стане пішохідною
  11:31 20-09-2017 -   У Львові біля цирку 18-річний юнак побив та пограбував інваліда
  11:30 20-09-2017 -   В’їзд на вулицю Театральну у Львові став платним
  13:34 20-09-2017 -   У Києві ухвалили рішення про перейменування Московського мосту та станції метро "Петрівка"
  13:30 20-09-2017 -   Відсторонено від посади скандального психіатра Міноборони
  13:28 20-09-2017 -   Цієї осені до армії призвуть понад 10 тисяч рекрутів
  13:26 20-09-2017 -   У Тернополі обшукали прокуратуру і поліцію
  13:1 20-09-2017 -   Харківська поліція отримає нового керівника
  13:27 20-09-2017 -   Киргиз надряпав своє ім'я на меморіалі Лінкольна у Вашингтоні
  12:58 20-09-2017 -   Міністр культури РФ назвав автомат Калашникова культурним брендом Росії
  11:36 20-09-2017 -   Китайці заявили про створення вакцини від карієсу
  10:15 20-09-2017 -   Нідерланди виділили гроші на суд щодо MH17
  10:4 20-09-2017 -   Землетрус в Мексиці: 21 дитина загинула під час завалення школи

·  ·

Спорт-Поступ  »  ГАНДБОЛ

___________________________________________________________________________

Задовольнилися ліцензією

У Заґребі завершився ХVІ чемпіонат світу з гандболу серед жіночих команд. На жаль, збірна України, яка блискуче достроково здобула право грати у півфіналі, у вирішальних поєдинках зазнала дві поразки і посіла 4-те місце.

У першому півфінальному матчі зустрічалися команди Угорщини та Південної Кореї. Багато фахівців віддавали перевагу прудким кореянкам, які демонстрували нетрадиційний стиль гри. Але угорки зуміли знайти ключик до тактичної схеми найсильнішої команди Азії і в овертаймі вирвали перемогу з рахунком 40:38, здобувши право зіграти у вирішальному матчі чемпіонату.

Мала всі шанси грати у фіналі і збірна України, яка в іншому півфіналі протистояла фіналістові світової першості-99 -- команді Франції. Українки впевнено розпочали поєдинок і вже на 18-й хв. мали перевагу в чотири м'ячі -- 8:4. До кінця І тайму, незважаючи на більш агресивні дії в захисті француженок, наші дівчата й надалі були попереду -- 13:10. У першій половині найрезультативнішою в нашій команді була Цигиця, на рахунку якої 4 м'ячі.

По перерві склалося враження, що українки налякалися самої думки про те, що їм до снаги пробитися у фінал. Підопічні Леоніда Ратнера почали допускати дитячі помилки в обороні, а в нападі їм ставало щораз важче вражати ворота кіпера суперниць Ніколя. Зовсім розладналася гра у Цигиці, далеко не найкращий матч провели Вергелюк, Радченко та Райхель. На належному рівні виглядали лише Яценко, Григулюнас та Ляпіна-Даценко. На 39-й хв. француженки наздогнали нашу команду -- 17:17, а за 10 хв. до закінчення ІІ тайму вони вже були попереду -- 22:20. Здавалося, доля матчу вирішена, але наші дівчата зуміли закинути чотири "сухих" м'ячі -- 24:22 -- і вже були за крок до перемоги. Та "трикольорові" теж не мали наміру програвати і провели три результативні атаки поспіль -- 24:25. На останній хвилині Заспа парирувала небезпечний кидок і розпочала атаку "останньої надії" нашої команди, яку результативно закінчила Григулюнас -- 25:25.

В овертаймі на гол суперниць влучним кидком відповіла Ляпіна-Даценко. Це був останній успіх українок у матчі. А героєм зустрічі стала Кано, два голи якої вивели збірну Франції до фіналу -- 28:26.

У поєдинку за ІІІ місце -- Україна-Південна Корея -- майже весь І тайм гра йшла м'яч у м'яч. На 26-й хв. після кидка Вергелюк наші були попереду -- 15:14, але до перерви закидали лише кореянки -- 15:18.

Усю другу половину зустрічі українки намагалися наздогнати суперниць. Свою кращу гру продемонструвала Ляпіна-Даценко, яка зі стовідсотковою влучністю виконала 10 кидків по воротам кореянок, ставши найрезультативнішою в нашій команді. На жаль, інші дівчата не підтримали зусилля Тетяни, і збірна України залишилася без нагород, зазнавши поразки, -- 29:31.

Перебіг подій у фінальному матчі Угорщина-Франція був непередбачуваним. Протягом усього поєдинку попереду були угорки, до того ж їх перевага була доволі відчутною. Ще за 7 хв. до кінця ІІ тайму вони вигравали 7 м'ячів. Здавалося, що доля золотих медалей вирішена. Але підопічні Олів'є Крюмбхоля зуміли мобілізуватися і зробити неймовірне -- зрівняти рахунок -- 28:28. Знову овертайм. У ньому "трикольорові", які були на психологічному підйомі, без проблем "добили" деморалізованих угорок. 32:29 -- Франція -- чемпіон світу і в жіночому гандболі.

»
Повторення пройденого

Олена Зубрилова
В австрійському Хохфільцені завершився ІІ етап Кубка світу з біатлону. Героїнею жіночої естафети знову стала Зубрилова, яка на заключний етап пішла через 40 с після німкені Вільхельм. Олена вразила всі мішені, використавши при цьому лише один додатковий патрон. За 500 м до фінішу вона наздогнала суперницю і принесла перемогу команді Білорусі. Німеччина фінішувала через 6,1 с. Третіми на подіумі були француженки, які в запеклій боротьбі випередили росіянок. Команда України виступила невдало. Вже на І етапі Єфремова заробила одне штрафне коло, до якого Лемеш на ІІІ етапі додала ще три. У підсумку наші дівчата відстали від переможниць на 6,5 хв. і посіли 11-те місце.

У чоловічій естафеті знову вдало стартували українці. Біланенко за відмінної стрільби завершив І етап найшвидше. Але, починаючи з ІІ етапу, наші хлопці поступово почали втрачати місце в групі лідерів і в підсумку посіли 8 місце, відставши від переможців на 5,5 хв. А І місце здобули олімпійські чемпіони -- спортсмени Норвегії, які влучили у всі мішені. Їх перемога була більш ніж переконливою. Адже французи, які посіли ІІ місце, відстали від скандинавів на 1 хв. 48 с. Замкнула трійку призерів команда Білорусі. Наші північні сусіди з одним штрафним колом на заключному етапі програли норвежцям 2 хв. 23 с, але випередили при цьому сильні естафетні квартети Росії та Німеччини.
»
Склали гідну конкуренцію

У відомому столичному Палаці спорту "Меридіан" спецолімпійців, які з 9 до 13 грудня змагались за звання переможців І Відкритого національного баскетбольного турніру Спеціальних Олімпіад України, медалями та почесними стрічками нагороджував не менш знаний баскетболіст, а тепер функціонер українського баскетболу Олександр Волков. У цьому турнірі взяли участь команди спецолімпійців з різних реґіонів України, а також гості з Росії та Білорусі. Всього на майданчик виходило 12 команд, допомагали в організації та проведенні змагань близько 80 волонтерів.
»
У ринг - за перемогою

У польській Ополі вдало рейтингові поєдинки провели наші боксери, які сьогодні репрезентують відомий німецький клуб Universum Box Promotion. Так, у восьмираундовому поєдинку (категорія до 63,5 кг) інтерконтинентальний чемпіон за версією WBA Андрій Котельник за очками переміг росіянина Андрєя Дєвятайкіна. Тепер на рахунку львів'янина 20 перемог, 11 з яких він завершив нокаутом, та жодного разу він не залишив ринг переможеним.

У ринг проти Володимира Сидоренка (вага до 52 кг) вийшов російський боксер Сєргєй Тасімов. У шестираундовому двобої наш майстер шкіряної рукавички також здобув перемогу за очками. В його активі вже 13 перемог, 6 з яких -- нокаутом, немає жодної поразки та нічиєї. У категорії до 69 кг конкуренцію Сергію Дзинзируку намагався скласти ще один росіянин -- Дмітрій Проткунас. Але цей поєдинок завершився достроково -- вже в 3-му раунді українець відправив суперника у нокаут. Це була 25 перемога Сергія у професіональному рингу (18 -- нокаутом). Наступні поєдинки між Котельником та Дзинзируком відбудуться 30 січня у Києві.
»
Нестримний капітан

Заключні матчі І кола чемпіонату України чоловічої баскетбольної суперліги провела "Львівська Політехніка", яка вдома приймала МБК "Миколаїв". Обидва поєдинки відбувалися за переповнених трибун, але склалися ці поєдинки по-різному.

У першому матчі протягом усіх 40 хв. перебіг подій контролювали господарі. Підопічні Заверикіна непогано оборонялися, самі при цьому доводячи до логічного завершення свої атакувальні дії. Вже в І періоді наша команда зробила хороший запас міцності -- 23:13, а на велику перерву команди пішли за рахунку 51:38. Перед заключною 10-хвилинкою доля матчу була практично вирішена -- "політехи" вигравали з різницею у 27 очок -- 80:53. У ІV періоді львів'яни дозволили гостям дещо скоротити розрив -- 103:82. У миколаївців кращим був гравець національної збірної Раєвський. Але цього разу його 23 очка не допомогли партнерам уникнути поразки. У "Політехніки" найрезультативнішими в цьому матчі були Тібо та Мінчаков, які набрали по 21 очку.
»
НОВИНИ СПОРТУ КОРОТКО

ФУТБОЛ. УЄФА оштрафувало київське "Динамо" на 4 тисячі швейцарських франків. Такий штраф на чемпіонів України накладено за невідповідну поведінку київських уболівальників на матчі групового турніру Ліги чемпіонів з московським "Локомотивом" на стадіоні у Черкізово. Однак суперник киян у цій грі розлучиться з 10 тисячами франків. "Залізничники" також будуть розплачуватися за поведінку своїх вболівальників у домашніх матчах з "Динамо" та "Інтером".

АТЛЕТИКА. Українець Сергій Лебідь став 4-разовим чемпіоном Європи з кросу, отримавши перемогу на дистанції 10 км у шотландському Единбурзі. Результат українця -- 30:47 хвилини. "Срібло" здобув іспанець Де ла Осса, що відстав від Лебідя на 21 секунду, а "бронзу" -- португальця Хенрікеса. Ще один представник України Євген Божко фінішував на 5-й позиції, лише кількома секундами програвши боротьбу за "бронзу". У змаганні жінок в Единбургу кращою була англійка Паула Редкліфф, яка дистанцію у майже 7 кілометрів здолала за 22:04 хвилини.