BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Дайджест.    Арт-Поступ.    Ї-Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
 
2 грудня 2003 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум

Купол
Львів
  14:40 18-05-2018 -   На Львівщині відзначать Свято Героїв  
  13:17 18-05-2018 -   Виконком затвердив виплату одноразової допомоги у розмірі 100 тис. грн. для 111 бійців АТО  
  13:14 18-05-2018 -   Гімнастка Христина Погранична здобула п'ять медалей міжнародного турніру в Ізраїлі  
  13:12 18-05-2018 -   У Львівській області на дереві повісився працівник Академії сухопутних військ  
  11:39 18-05-2018 -   Проща до Крехівського монастиря  
Україна
  15:1 18-05-2018 -   Підполковника Нацгвардії за держзраду засудили до 13 років в'язниці  
  14:13 18-05-2018 -   В кінці травня на українців чекають довгі вихідні  
  11:24 18-05-2018 -   На Донбасі ліквідовано командира терористів «ДНР»: з’явилися подробиці  
  10:43 18-05-2018 -   Через обстріли бойовиків у Троїцькому загинув 13-річний хлопчик і його батьки  
  9:13 18-05-2018 -   Сьогодні дощі з грозами поливатимуть всю Україну  
Світ
  13:21 16-05-2018 -   В Ісландії збираються бойкотувати Євробачення в Ізраїлі  
  10:11 16-05-2018 -   В Іспанії чоловіка звинувачують у сексуальному насильстві щодо власної доньки та її подруг  
  12:12 15-05-2018 -   Причиною масового отруєння школярів у Польщі стали повітряні кульки  
  12:3 15-05-2018 -   До весілля принца Гаррі байдужі дві третини британців  
  10:6 14-05-2018 -   На аукціоні у Нью-Йорку пошкодили автопортрет Пікассо    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Перша сторінка  » 

___________________________________________________________________________

Як формується бюджет міста
Розмова з заступником міського голови Львова з фінансових питань -- начальником управління фінансів Любов'ю Максимович
 
-- Любове Володимирівно, розкажіть, будь ласка, за рахунок чого формується бюджет Львова?

-- Місцевий бюджет, відповідно до Бюджетного кодексу України, містить в собі надходження і витрати на виконання повноважень органів місцевого самоврядування, які складають єдиний баланс відповідного бюджету.

До доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування належать податки і збори (обов'язкові платежі), що закріплені за ними на постійній основі та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів. До них належать: прибутковий податок з громадян (75% від загального обсягу); державне мито; плата за державну реєстрацію суб`єктів підприємницької діяльності; плата за торговий патент на здійснення деяких видів підприємницької діяльності; надходження адміністративних штрафів, що накладаються виконавчими органами відповідних рад; єдиний податок для суб`єктів малого підприємництва.

Доходи місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів: місцеві податки і збори; 75% плати за землю; податок на прибуток підприємств комунальної власності; плата за оренду майнових комплексів та іншого майна, що перебуває у комунальній власності, та інші.

-- Яким чином формується видаткова частина, чи управління просто надають інформацію про необхідну їм суму коштів, якщо так, то наскільки в середньому задовольняють їхні потреби?

-- Видатки бюджету формуються з урахуванням бюджетних запитів, підготовлених розпорядниками бюджетних коштів, які містять пропозиції з відповідними обґрунтуваннями щодо обсягу коштів, необхідних для його діяльності у наступний бюджетний період.

Планування видатків здійснюється з урахуванням доходів та обсягу міжбюджетних трансфертів, які передаються з Державного бюджету.

Видатки з міського та районних бюджетів Львова плануються і проводяться з дотриманням вимог Бюджетного кодексу України.

-- Якими були показники видатків і доходів за минулий рік, і взагалі, збільшується чи зменшується бюджет у порівнянні з минулими роками?

-- Обсяг доходів і видатків загального фонду бюджету міста на 2002 рік затверджений в сумі 330,2 млн грн, фактично надійшло 351,6 млн грн. Порівняно з минулим роком надходження до загального фонду бюджету збільшились на 74,5 млн грн і заплановані на 2003 р. у сумі 404,7 млн грн. Згідно з Законами України "Про Державний бюджет" на 2003 та 2004 роки передбачено вилучення до Державного бюджету відповідно 57,6 млн грн та 61,0 млн грн.

-- Чи було колись, що бюджет недовиконували, з чим це було пов'язано, і чи йде в такому випадку якась допомога з держбюджету?

-- Бюджет Львова за 2001 рік виконаний на 111,7 відсотка, за 2002 р. -- на 112,7 відсотка. За 2000 рік бюджет міста був виконаний на 98,1 відсотка, тобто не виконаний. На суму недоодержаних доходів зменшені видатки з бюджету.

Згідно з принципами бюджетної системи України, Державний бюджет України та місцеві бюджети є самостійними. Держава коштами державного бюджету не несе відповідальності за бюджетні зобов'язання органів місцевого самоврядування.

-- Пані Любове, а на які галузі переважно йдуть субвенції з Держбюджету?

-- З Державного бюджету для бюджету Львова передбачена субвенція на здійснення державних програм соціального захисту населення, зокрема на проведення видатків з надання пільг ветеранам війни і праці, ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, послуг зв'язку, допомоги сім'ям з дітьми, соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Згідно з уточненим планом на 2003 рік, вказана субвенція становить 84,8 млн грн, одержано протягом 10 місяців 61,7 млн грн.

Крім вказаної субвенції, з Державного бюджету для бюджету міста надається субвенція на збереження історичної забудови центральної частини Львова, яка передбачена на 2003 рік в сумі 5,6 млн грн, на сьогодні з неї одержано 5 мільйонів. У проекті Державного бюджету України на 2004 рік передбачається субвенція для Львова розміром 5 млн грн.

-- З якого часу планується бюджет розвитку міста? Чи він зменшується рік від року, чи збільшується?

-- Відповідно до Бюджетного кодексу України, бюджет розвитку затверджується з 2002 року. Основні джерела надходжень до бюджету розвитку -- це надходження від відчуження майна, що перебуває у комунальній власності, та надходження від продажу землі. З бюджету розвитку фінансуються інвестиційні програми.

На 2002 рік бюджет розвитку міста запланований був на рівні 25,1 млн грн, виконано 19,7 млн грн; на 2003 р. передбачено 45,6 млн грн, за 11 місяців 2003 року надійшло 20,7 млн грн.

-- Яка частка податкових надходжень, зібраних на території міста, залишається у місцевому бюджеті, і як вона змінювалася впродовж останнього часу? Наскільки справедливим Ви вважаєте такий розподіл?

-- Частка загального фонду бюджету міста у сумі надходжень податків і зборів та обов'язкових платежів на території Львова становила у 2000 році 18,9 відсотка, 2001 р. -- 15,2 відсотка, 2002 р. -- 24,8 відсотка, за 9 місяців 2003 року -- 28,6 відсотка.

Слід відзначити, що з введенням Бюджетного кодексу України частка надходжень у бюджет міста збільшується.

-- Розкажіть, будь ласка, що то була за постанова, яка забороняла користуватися бюджетним надлишком коштів з минулого року, якщо він складав менше ніж 15%, і як вдалося її оминути?

-- Згідно з Законом України від 10.07.2003 року "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України та Закону України "Про оплату праці", визначено порядок і умови використання залишків коштів місцевих бюджетів на початок року.

У зв'язку з цим підготовлені і подані у вересні на розгляд ради пропозиції щодо спрямування частини залишків бюджетних коштів, які утворилися на початок 2003 року, на додаткові потреби житлово-комунального господарства, для установ освіти, охорони здоров`я, культури і мистецтва та соціального захисту населення.

До затвердження цього закону бюджетним законодавством передбачалося, що залишки коштів місцевих бюджетів на початок року є грошовими ресурсами для забезпечення безперервності бюджетного процесу, тобто в процесі виконання бюджету залишки використовуються для покриття касових розривів, що виникають впродовж року.

-- Чому управління відтягують розподіл грошей на кінець року, а потім спішно беруться їх використовувати?

-- Відповідно до затвердженого бюджету, розпорядники коштів складають план асигнувань загального фонду з помісячним розподілом, на підставі якого здійснюється фінансування видатків.

За умови перевиконання доходної частини бюджету за звітний період не менше ніж на 5 відсотків можуть виділятися додаткові кошти та вноситися зміни в місцеві бюджети. Враховуючи перевиконання дохідної частини бюджету за 9 місяців поточного року збільшені річні призначення для забезпечення життєдіяльності міста на окремі галузі, які необхідно освоїти до кінця року.

Розпорядники бюджетних коштів відповідають за використанням бюджетних коштів.

-- Скільки загалом уже витрачено на покращення водопостачання у Львові?

-- У міському бюджеті розвитку на 2003 рік передбачені заходи з покращення водопостачання міста в розмірі 10,5 млн грн, за 11 місяців проведені видатки на суму 7,7 млн грн.

--Чи буде перевиконання бюджету цього року? За рахунок яких надходжень?

-- Бюджет міста виконується. За 11 місяців 2003 року перевиконання дохідної частини бюджету складає понад 10 млн грн, в основному, за рахунок прибуткового податку з громадян, плати за придбання торгового патенту на деякі види підприємницької діяльності, єдиного податку на підприємницьку діяльність.

Розмовляла Галина СКИБНЬОВСЬКА

»  1 ГРУДНЯ
Львів проти СНІДу
Студенти-медики організували живий ланцюг, аби привернути увагу львів'ян до проблем ВІЛ і СНІД
Ірина СИРИВКО
 
Живий ланцюг
Учора ми відзначили Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Студенти Львівського національного медичного університету утворили на вулиці Пекарській своєрідний живий ланцюг, який мав на меті привернути увагу мешканців нашого міста до проблеми поширення ВІЛ-інфекції. А перед тим відбулася конференція для студентів цього ВНЗ, де їм детально розповіли про небезпечний вірус і методи профілактики хвороби.

Синдром набутого імунодефіциту уже захопив у свої сіті кожного сотого жителя України. Тож цілком можливо, що людина з ВІЛ-інфекцією живе поряд із вами, їздить у тому ж трамваї, ходить у ті ж магазини. Але не лякайтеся, вчені довели, що смертоносний вірус не може жити у зовнішньому середовищі. Ним неможливо заразитися у басейні, спортзалі, при обіймах чи рукостисканні.
Детальніше>>
»  РЕКОРД
Євро перемагає долар
Богдан БАЧИНСЬКИЙ
 
Учора на торгах фондової біржі євро досягнув рекордного курсу щодо долара США -- 1 долар і 20 центів за 1 євро. Таким чином ЄС продемонстрував, що, незважаючи на внутрішньополітичні протиріччя, об'єднання може зберігати міцність своєї валюти і навіть її нарощувати. Нагадаймо, що недавно міністри ЄС ледве не вжили санкцій проти Німеччини та Франції, які допустили порушення жорстких правил дефіциту бюджету.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Львів проти СНІДу 
  ·  Євро перемагає долар 
  ·  Як формується бюджет міста 
Погляд
  ·  До питання про експорт революції 
  ·  Поступ проти СНІДу! 
  ·  Чи любить Кучма свободу слова? 
Поступ у Львові
  ·  Рандеву з працедавцем 
  ·  Справа гудронів у суді 
  ·  Покарання за плагіат 
  ·  Злодії проти автоновин 
  ·  "Сенсус" мусить переїхати 
  ·  Пласт просить допомоги 
  ·  Львів проти насильства 
  ·  В гостях у Буняка 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Соціалісти міфологізують Мороза 
  ·  Омельченка тлумачать у Конституції 
  ·  Українці полонили генерала 
  ·  Україна буде в ЄС 
  ·  Пустовойтенка висунуть у квітні 
  ·  Ахметов зміцнює тили 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Британці хочуть справедливості 
  ·  Грузія та Молдова незадоволені Москвою 
  ·  Дипломати застрайкували 
  ·  Тайвань йде до незалежності 
  ·  Битва під Самаррою 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Економіка у Поступі
  ·  made in China 
  ·  Військові технології на продаж 
  ·  Нацбанк не хоче займатися інкасацією 
  ·  Голодний світ 
  ·  НОВИНИ ЕКОНОМІКИ КОРОТКО 
Дайджест
  ·  Дилема опозиції 
  ·  Китайсько-галицька дружба 
  ·  Напівдемократії 
Арт-Поступ
  ·  Школа музичного подиху 
  ·  cHRISTINA AGUILERA "A Voice Within" 
  ·  vivat "Альтернатива"! 
Ї-Поступ
  ·  Сектантське божевілля 
Спорт-Поступ
  ·  За перемогами до Тернополя 
  ·  "Кубок Лева" для культуристів 
  ·  Дзеркальне відображення 
  ·  Львів'янам пасує кімоно 
  ·  Остання надія 
  ·  Новий лідер 
  ·  НОВИНИ СПОРТУ КОРОТКО 
Пост-Faktum
  ·  Теребовля -- Терембовля 
  ·  КАЛЕНДАР