Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Історія у Поступі.    Арт-Поступ.    Лист у Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Faktum.

1 грудня 2003 р.

11:11 24-05-2017 -   Внаслідок пожежі у будинку на вул. Є. Лазаренка ніхто не постраждав
  10:18 24-05-2017 -   Львів'ян кличуть на безкоштовні медичні обстеження у намети
  10:5 24-05-2017 -   Перевізнику сміття «САТ» повідомили про розірвання договору
  10:3 24-05-2017 -   На Личакові вшанували пам'ять Бориса Возницького
  10:2 24-05-2017 -   Сколівщина приймає чемпіонат України з гірського бігу
  10:21 24-05-2017 -   В Україні завершили зйомки першої серії нового мультсеріалу «Козаки. Навколо світу»
  10:20 24-05-2017 -   Власники телеканалу «Інтер» обурилися мовними квотами на телебаченні
  10:16 24-05-2017 -   У Львові збирають одяг на "Останній дзвоник" для дітей-сиріт. Як долучитись
  10:16 24-05-2017 -   У виплату стипендій внесуть зміни
  10:11 24-05-2017 -   Вартість проїзду у київському метро планують підвищити до 5 гривень
  10:23 24-05-2017 -   В Італії зробили обов'язковими щеплення для дітей дошкільного віку
  10:8 24-05-2017 -   Британська яхта затонула в Атлантичному океані після зіткнення з китом
  16:33 23-05-2017 -   У Сенаті Нідерландів розпочалися дебати щодо асоціації Україна-ЄС

Юрій ГОРАК

"Львівська політехніка" -- "Будівельник" (Київ), 88:102 (21:18, 23:23, 21:25, 23:36).

Львів, палац спорту "Будівельник", 350 глядачів.
Судді: Радов (Одеса), Заікін (Суми).

Склад "ЛП": Сувак (12 очок + 6 підборів), Штереб (3, з них 1х3), Мартинов (8+5 передач), Тібо (16, 1х3), Мінчаков (16+6 підборів) -- стартова п'ятірка, Ігумнов (9), Дружбляк (24, 5х3), Гучко, Лемик.

Суботнього вечора відбулася перша гра "політехніків" з "Будівельником". Глядачі, яких зібралося чимало, очікували на перемогу своєї команди, але сталося трохи інакше.

Відкрили рахунок у цій грі господарі -- з-під щита закинув Мінчаков. Але й "будівельники" не відставали, і гра до перерви йшла очко в очко. Запам'ятався в "ЛП" Ямче Фанью Тібо, який у першій десятихвилинці терзав оборону киян і приніс в актив своєї команди 9 очок. Не відставав від нього й центровий Мінчаков. А у другій четверті на поле вийшов Володимир Дружбляк і відразу відзначився "трояком". Забігаючи наперед, скажемо, що суботня гра була, мабуть, для Володимира кращою в сезоні. На перерву команди пішли з різницею плюс три на користь львівських баскетболістів. Щоправда, на цей час уже по чотири фоли мали в своєму пасиві Тібо та Мінчаков.

По перерві наші гості вирівняли гру і потроху стали виходити вперед. І тут знову нагадав про себе Дружбляк, бомбардуючи кільце суперників з-за шестиметрової лінії. А за секунду до кінця третьої четверті гри Тібо зробив найефектніший кидок у цій грі. Він кинув м'яч, не дійшовши навіть до центральної лінії. Прозвучала сирена, а м'яч потрапив точнісінько в кільце гостей -- 65:66 і попереду остання десятихвилинка.

Тут і почалися проблеми у господарів. Спочатку за 5 фолів покинув площадку Мінчаков, а за хвилю -- Штереб. Трохи пізніше така ж доля спіткала Сувака та Тібо. Зрозуміло, що боротися на рівних з "Будівельником" ставало щораз важче. А тут ще й Голубєв розігрався, кладучи раз у раз "трояки". До речі, він став найрезультативнішим гравцем матчу, набравши 25 очок.

Навіть після таких кадрових втрат "політехніки" не здавалися, але закінчення цієї гри було повністю за киянами. Результат -- 88:102 на користь гостей.

"Взагалі-то ми рідко в чемпіонаті набираємо сто очок, -- говорить після гри тренер "Будівельника" Євген Мурзін, -- але сьогодні ми вдало зіграли в нападі. Особливо хочу відзначити Голуб'єва. Він виконував роль диригента наших атак і створив багато зручних моментів для партнерів. Та й сам багато набрав очок. До речі, це мій перший виграш у Львові за трирічну кар'єру тренера "Будівельника".

У неділю відбувся повторний матч цих команд.

»  ЄВРОПА
"Ювентус" програє "Інтеру"
Юрій ГОРАК

Андрій Воронін
У вихідні дні традиційно відбуваються чергові тури європейських футбольних першостей.

Німеччина

Цікаві результати зафіксовано в 14-му турі Бундесліги. Лідери першості, як один, відіграли свої матчі внічию. До того ж матчі "Баєр" -- "Мюнхен-1860" та "Баварія" -- "Кьольн" закінчилися з однаковим рахунком -- 2:2. У баварців дублем відзначився Пісарро. Приємно, що перший м'яч у ворота мюнхенської команди провів Андрій Воронін. Це, до речі, перший гол нашого нападника в цьому сезоні у складі "Кьольна".
»  ЛИЖІ
Класика від Шевченко
Андрій ДУМИЧ

З настанням холодів на свої стартові доріжки виходять спортсмени зимових видів спорту, які мали більш ніж піврічну перерву на тренування. Для українців зимовий сезон розпочався якнайкраще. Спочатку наші фігуристи вдало стартували на світових катках. Особливо потішила Олена Ляшенко, яка на етапі Кубка світу завоювала золоту медаль. Підтримали починання майстрів ковзанярства й інші представники зимових видів спорту.

Цими днями у фінському місті Куусамо відбувається етап Кубка світу з лижних гонок. Україну на цих змаганнях репрезентують Віта Якимчук, Ірина Тереля та лідер жіночої збірної України Валентина Шевченко. Якщо двом першим на початку сезону ще далеко до їхньої оптимальної форми, то Валентина на перших стартах цього сезону є одним із лідерів. Ще позаминулого тижня у суботу на дистанції 10 км вільним стилем українка завоювала "срібло", поступившись на 20 с лідерові забігу Христині Шмигун, яка репрезентує Естонію.
»
Ящуку фартить

Тернополянин Олег Ящук, який виступає за бельгійський футбольний клуб "Андерлехт", незважаючи на поважний як для футболіста вік, отримав шанс знову пробитися в основу команди. А сталося це завдяки безвідповідальності основного нападника бельгійців Шерхіла Мак Дональда. Минулої середи молодий талант (йому лише 19 років) запізнився на тренування на 1 годину. Таке хамство неабияк роздратувало головного наставника "Андерлехта" Х'юго Броса, і він сказав Мак Доналду, щоб той до найближчої суботньої гри проти "Льєрса" не готувався. Натомість запальний тренер повідомив Ящуку, що саме Олег вийде в основному складі команди у найближчому поєдинку. Брос виявився людиною слова, і Ящук, який до цього матчу провів у поточному сезоні всього 10 хвилин за головну команду, цього разу вийшов у основі зі стартових хвилин.
»
Шевченко робить "дубль"
Юрій ГОРАК

В італійському чемпіонаті після проведення більшості матчів 11-го туру відбулася зміна лідера. "Мілан" перемігши на своєму полі "Модену" -- 2:0, очолив табличку Серії А.

Це, мабуть, улюблена італійська команда українців. Там-бо грає Андрій Шевченко. І він виправдовує наші сподівання. Обидва м'ячі у ворота "моденців" у першому та другому таймах провів не хто інший, як Андрій. Тепер на рахунку нападника збірної України 12 голів, і він зберігає лідерство серед голеадорів кальчо.

Не відстає від "Мілана" і столична "Рома". Римляни у цьому турі перемогли "Лечче" з рахунком 3:1. Відзначилися Манчіні, Кар'ю і Тотті. Тепер лідери мають по 27 очок. На очко менше у "Ювентуса", який програв "Інтеру".
»
"Челсі" виходить вперед
Юрій ГОРАК

І в англійській футбольній першості відбулася зміна лідера. Лондонський "Челсі", який вчора в принциповому матчі переміг "Манчестер Юнайтед" очолив Прем'єр-лігу.

Долю цього матчц вирішив єдиний гол який провів з пенальті гравець "Челсі" Лампард ще у першому таймі. В подальшому гра була напруженою, часом на межі фолу (чотири "гірчичники" в "Челсі"), але рахунок не змінився. Ця перемога дозволила команді Романа Абрамовича із 35-ма очками очолити турнірну таблицю ліги. До речі, непоганий презент босу на іменини. Чи не так ?

На друге місце опустився інший лондонський клуб "Арсенал" (34 очки). "Каноніри" після блискучої гри у Лізі чемпіонів проти міланського "Інтера" вдома розійшлися миром з "Фулхемом" (0:0). Мабуть і команда Арсена Венгера мусить часом відпочити.