BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Львівські обсервації.    Медичний Поступ.    Поступ науки і технологій.    Поступ комп''ютерних технологій.    Кінопоступ.    Спорт-Поступ.    Розмаїтий Поступ.    Арт-Поступ.    Наша Афіша.    Пост-Factum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
11 квітня 2002 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум


Купол
Львів
  10:54 17-03-2021 -   Садовий розглядає "закриття" Львова через COVID  
  10:53 17-03-2021 -   Футбольні матчі збірної України зі Львова перенесуть до Києва через коронавірус  
  10:59 10-03-2021 -   У роботі громадського транспорту Львова стався збій GPS-зв'язку  
  16:17 04-03-2021 -   У Львові поліцейський вистрілив собі в голову  
  10:23 04-03-2021 -   Львівські підприємці можуть отримати 100 тис. грн на розвиток власного бізнесу  
Україна
  14:34 19-03-2021 -   Президент Литви виступив у ВР українською мовою  
  10:53 17-03-2021 -   Українські релігійні лідери публічно вакцинувалися Covishield  
  21:15 09-03-2021 -   Шевченківська премія-2021: стали відомі імена переможців  
  13:19 09-03-2021 -   Шевченко – світовий рекордсмен за кількістю пам’ятників  
  12:54 07-03-2021 -   Аварія українського автобуса в Польщі: 26 громадян залишаються у лікарнях  
Світ
  16:1 04-04-2021 -   Вулкан казино: достоинства, автоматы, режимы игры  
  15:39 10-03-2021 -   Бонусы, квесты, турниры от клуба Космолот: не пропустите интересную акцию  
  10:59 10-03-2021 -   Букінгемський палац відреагував на резонансне інтерв'ю Гаррі і Меган  
  23:26 03-03-2021 -   ВООЗ: Прогнози про перемогу над COVID до кінця року передчасні  
  23:25 03-03-2021 -   Саркозі засудили до реального тюремного терміну    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Поступ з краю  »  ОЦІНКИ

___________________________________________________________________________

Заявка України на вирішальне місце в історії
Карлос ПАСКУАЛЬ, Стівен ПАЙФЕР
 
Тут закладаються основи американської демократії
Сьогодні Україна продовжує формуватися як демократична, орієнтована на ринок і верховенство закону держава. У цій статті у квартальнику The Washington Quarterly (зима 2002 р.) колишній і нинішній посли США в Україні діляться своїми думками щодо перспектив країни на шляху перетворення на європейську державу (друкується зі скороченнями).

(Закінчення. Початок – у №40 від 21 березня 2002 року)

Сполучені Штати й Україна: зазираючи в майбутнє

Довгострокові цілі самої України та Сполучених Штатів щодо України збігаються: демократична, орієнтована на ринок, заможна й інтегрована в Європу держава. Для досягнення цього надзвичайно важливо й надалі зосереджуватися на довгострокових цілях і не допускати, щоби щоразу зсуви у внутрішній українській політиці впливали на політику США щодо України.

Уроки останніх 10 років свідчать, що успіх міжнародних зусиль із підтримки України залежатиме насамперед від прозорості й ефективності її власних кроків у розвитку відкритої демократичної політичної системи та конкурентної ринкової економіки. Усе більше українців приходить до консенсусу щодо пріоритетів своєї країни. Поданий нижче порядок денний є не стільки переліком побажань Сполучених Штатів, скільки відбитком коментарів, які ми неодноразово чуємо від українських офіційних осіб і політичних діячів.

Справа Ґонґадзе

Далі серйозно турбує справа Ґонґадзе, що стала лакмусовим папірцем на предмет наявності в Україні верховенства закону. Досі місцевим правоохоронним органам, що розслідують цю справу, не вдалося створити атмосферу довіри. Аналіз, проведений ФБР у травні 2001 року, як уже зазначалося, показав, що “таращанське” тіло справді належить Ґонґадзе, проте не спостерігалося жодних особливих зусиль для ідентифікації вбивць. Українські офіційні особи запросили спеціалістів ФБР до України, аби провести консультації в цій справі. Якщо генеральний прокурор поділиться з ФБР свідченнями та матеріалами і приєднається до серйозного діалогу про перебіг розслідування, це буде правильним кроком для створення атмосфери довіри. Доцільними були б у цій ситуації і відкриті обговорення правоохоронними органами перебігу розслідування справ про убивства чи напади на журналістів. Це стало б сигналом того, що влада не миритиметься з насильством проти журналістів.

Міжнародна антитерористична коаліція

Україна заявила про свою солідарність з міжнародною антитерористичною коаліцією. Тисячі українців приносили квіти до Посольства США в Києві, надсилали листи, робили записи у книзі співчуттів.
Україна дозволила використовувати свій повітряний простір американським військовим транспортним літаками і три аеродроми для їхньої посадки в разі надзвичайних ситуацій.

Працюючи пліч-о-пліч з американськими спецслужбами, Україна вжила заходів з посилення безпеки на стратегічних об’єктах; посилила безпеку американських дипломатичних і бізнесів-установ. Вона зіграла конструктивну дипломатичну роль в ООН і групі держав ГУУАМ (Грузія, Україна, Узбекистан, Азербайджан, Молдова). З-поміж завдань, за допомогою вирішення яких Україна зможе й надалі відігравати важливу й конструктивну роль, варто згадати прийняття закону про боротьбу з відмиванням грошей для запобігання доступу терористів до фінансових ресурсів.

Збалансований бюджет

Жодна реформа не впливає на економіку України так, як затвердження та виконання бюджету з обмеженим дефіцитом, який можна реально профінансувати. Із наближенням виборів посилюватиметься спокуса збільшити видаткову частину бюджету. Президентське керівництво стане вирішальним чинником у підтримці фінансової стабільності, збереженні сприятливих умов для низької інфляції й економічного зростання, а також у забезпеченні для уряду можливості виконувати свої основні завдання з виплати зарплат і пенсій.

Правові рамки для ринкової демократії

Останні економічні успіхи України стали результатом звільнення її економіки від тягаря бартеру.
Для залучення значних додаткових інвестицій Україна може створити сучасні правові рамки, що встановлюють чіткі і єдині для усіх основні правила економічної діяльності.

Складно уявити собі важливіший закон, ніж Земельний кодекс, який здатен відкрити двері для нових динамічних інвестицій у сільське господарство, дати можливість використовувати землю як засіб для одержання фінансування, забезпечити місцеву владу незалежною податковою базою.

Щоби створити фінансову зброю для боротьби з тероризмом, Україні також потрібен закон, що створює правові основи для боротьби з відмиванням грошей. Серед інших необхідних законів – Податковий і Митний кодекси, закон про незалежний судоустрій, нормативні акти для захисту прав інтелектуальної власності.

Створення ефективної судової системи

Багато потенційних інвесторів не наважуються ризикувати своїми капіталами в Україні, побоюючись, що у випадку правових суперечок судова система вирішить справу не на їхню користь, а рішення міжнародних арбітражних установ просто не будуть виконуватися. Справа “Суноли” (Sunola) стала прикладом такого повороту подій. “Сунола” – це підприємство харчової промисловості в Центральній Україні. Фонд капіталізованих інвестицій уряду США вклав свої кошти в це підприємство. Через деякий час виникли правові суперечки, рішення судів ігнорувалися, українські суди не виконували рішення Нью-Йоркського арбітражного суду, незважаючи на те, що в установчих документах однозначно вказувалося, що саме цей суд є остаточним арбітром у всіх правових суперечках. Приватним інвесторам нічого не залишається, ніж гадати, якою була б їхня доля в такій ситуації, коли навіть фонд, який підтримується безпосередньо урядом США, зіткнувся з негараздами.

Вступ у ВТО

Українські вищі посадові особи добре усвідомлюють необхідність вступу у ВТО для поглиблення інтеграції в глобальний і регіональні ринки, особливо беручи до уваги процес розширення Європейського Союзу. Але їм не вдалося вирішити це важливе завдання. Процес отримання членства у ВТО складається з двох компонентів: узяття на себе зобов’язань дотримуватися протоколу ВТО і двосторонні переговори з членами ВТО щодо товарів (тарифів тощо), сільського господарства, сфери послуг. Хоча Україна й провела чимало корисних двосторонніх переговорів і вжила ефективних заходів для приєднання до протоколу ВТО.

В Україні немає достатньої кількості спеціалістів для перегляду й вдосконалення національного законодавства. Необхідно змінити цю ситуацію, інакше вона й далі гальмуватиме інтеграцію України в сучасну глобальну економічну систему.

Зміцнення приватного сектора в сільському господарстві

Кожен, хто знайомий з Україною, усвідомлює її фантастичний земельний і сільськогосподарський потенціал. Протягом минулого року Україна почала поволі реалізовувати цей потенціал, але досягнення в цій галузі все ще залишаються дуже непевними. Без приватної власності на землю банки не зможуть надавати сезонного фінансування, так необхідного для будь-якої сільськогосподарської системи.

На сьогодні уже видано 1,7 млн. (із загальної кількості в 6,5 млн.) державних актів на володіння землею, проте їх власники не можуть продавати свою землю або використовувати її як заставу.
Насправді їхні акти є борговими розписками, за якими буде сплачено тільки після прийняття Земельного кодексу. Необхідно паралельно з прийняттям Земельного кодексу прискорити і спростити процес видачі державних актів. В іншому разі мине ще не один рік, поки результати дії Земельного кодексу стануть помітними.

Сільськогосподарському ринку також варто залишатися в приватних руках, хоча держава мусить відігравати суттєву роль у підтримці фермерів. Вона повинна уникати “сліпого втручання” на ринок виробленої продукції, що зводить нанівець стимули та виробничу потужність. Ефективний ринок і приватна власність на землю відчинять двері приватному фінансуванню сільського господарства і дадуть державі можливість виплачувати субсидії найменш забезпеченим.

Шанс для України

Сьогодні Україна має чудову можливість зробити вирішальний крок на шляху до перетворення на державу з ринковою економікою, до поглиблення своєї інтеграції в Європу. Нещодавні парламентські вибори спрямували увагу на політику, а не на принципові стратегічні питання. Глобальне сповільнення темпів економічного зростання може негативно вплинути на основні експортні ринки та внутрішню ситуацію в Україні.

Олігархи, котрі не відчувають особливого ентузіазму з приводу реформ, які загрожують їхнім інтересам, відіграють надмірно важливу роль у політичному житті України. Але загалом події розвиваються у сприятливому напрямку. Люди почали помічати результати ефективної економічної політики і сподіваються на активніше її проведення. Відповідно до результатів дослідження МФВС – Міжнародного фонду виборчої системи (IFES – International Foudation of Electoral System), 76% населення вважають, що реформи просуваються надто повільно або не просуваються взагалі. Під час періоду економічного зростання легше втілювати реформи. Навіть у роз’єднаному парламенті депутати в цілому виступали за фіскальну стабільність, хоча й голосували за цю точку зору непослідовно.

На міжнародній арені ослабла напруженість у відносинах між Україною та Росією. Зближення Росії з ЄС знімає побоювання, що інтеграція України на світові ринки буде викликати негативну реакцію Росії. Україна не може дозволити собі залишатися позаду, якщо Росія приєднається до ВТО і стане поглиблювати економічні зв’язки з Європою.

Що стосується енергетичного сектора, то тут, аби задовольнити зростаючий європейський попит, кожні два роки повинен будуватися новий трубопровід зі Сходу в Європу. Україна має дуже вдале географічне розташування. Якщо вона зможе продемонструвати свою надійність як міжнародний партнер, то без неї в цій справі ніяк не обійтися.

Війна проти тероризму також має велике значення. Практично всі країни почали усвідомлювати, що світ взаємозалежний сьогодні більше, ніж коли-небудь раніше. Прості українці активно обговорюють ситуацію, що склалася у світі після подій вересня 2001 року. І хоча тільки незначна частина українців відстоює необхідність української військової участі в боротьбі проти тероризму, недавні опитування вказують на те, що лише невеликий відсоток людей вважає, що тероризм не зачепить Україну.

Трагедія 11 вересня стала переконливим доказом для всього світу, що перемога над загрозою тероризму вимагає співпраці усіх держав. І ця співпраця не обмежується лише військовою сферою. Вона передбачає визнання загальнолюдських цінностей, загальні підходи до фінансового регулювання, обмін інформацією про злочинність і тероризм, співпрацю у правоохоронній сфері.

Іншими словами, тероризм є загрозою для усього світу, оскільки він зламав міжнародні бар’єри. Щоб боротися з ним, країни світу також повинні зламати бар’єри й об’єднатися заради загальної мети. І в загальнолюдському, і в офіційному вимірах посилюється усвідомлення необхідності зробити вибір: об’єднатися з тими, хто підтримує загальнолюдські цінності, або протистояти цивілізованому світу. Прагнення України до демократії і ринкових реформ, а також її антитерористична позиція можуть і повинні стати взаємозалежними чинниками зміцнення позиції держави на світовій арені.

За десять років незалежного розвитку Україна вже досягла важливої віхи: вона сама визначає своє майбутнє. Майбутній шлях є важким, проте підбадьорливий. Для України настав дуже слушний момент досягти суспільного консенсусу в бажання зайняти гідне місце в міжнародному співтоваристві і стати сучасною європейською демократичною державою.


Автори: Стівен Пайфер – помічник заступника держсекретаря США в європейських і євразійських справах, Карлос Паскуаль – Посол США в Україні

Підготувала Наталія СТЕЛЬМАЩУК
»  СКАРГИ
Черкаси переобиратимуть мера
Переможець Анатолій Волошин навіть не мав виборчого фонду
Мирослава ДОВГАЛЬ
 
Міська виборча комісія Черкас одностайно ухвалила рішення про визнання недійсними виборів мера міста. Повторні вибори призначені на 9 червня, повідомила прес-секретар нинішнього міського голови Черкас Тетяна Немченко.

Міськвиборчком звернув увагу на той факт, що під час виборчої кампанії були відсутні скарги на хід проведення передвиборчої кампанії проти всіх семи кандидатів на посаду міського голови, крім Анатолія Волошина. “У нього не був створений власний виборчий фонд, він також проводив кампанію з численними порушеннями, на нього надійшло дуже багато скарг”, – повідомила прес-секретар.
Виборчком стверджує, що його діяльність протягом останніх півтора тижнів здійснюється “в умовах жорсткого тиску з боку Волошина та його представників, які вже рівно тиждень тому захопили кабінет міського голови Черкас і цілодобово продовжують перебувати у міськвиконкомі протягом цього терміну”.
Детальніше>>
»  ТЯГАНИНА
Засідання у справі Шкіля відкладено
Олег КОНИК
 
Судове засідання щодо розгляду питання про звільнення з-під арешту обраного народним депутатом колишнього лідера УНА-УНСО Андрія Шкіля відкладено на невизначений термін у зв’язку з хворобою судді Голосіївського місцевого суду Києва Івана Волика. Про це повідомив у залі засідання суддя Голосіївського суду Дмитро Валігура.

Перед оголошенням цього рішення до залу засідань були допущені родичі та близькі Андрія Шкіля та інших 15-ти членів УНА-УНСО, які обвинувачуються в організації заворушень 9 березня 2001 року.
Детальніше>>
»  ВИБОРИ
Скасовано реєстрацію Романа Зварича
Політичні ігри навколо 90-го одномандатного округу Івано-Франківської області
Олег КОНИК
 
Парламент попереднього скликання. Роман Зварич з В''ячеславом Чорноволом, Павлом Лазаренком, Олексою Гудимою
Центральна виборча комісія визнала недійсними вибори в одномандатному окрузі №90, що на Івано-Франківщині. Нагадаємо, що саме тут народним депутатом Верховної Ради був обраний кандидат від блоку “Наша Україна” Роман Зварич і балотувався Микола Шкрібляк, убитий напередодні виборів.

Відповідне рішення ЦВК ухвалене за скаргою Богдана Кондюка, який просив визнати вибори в цьому окрузі недійсними. Член ЦВК Ярослав Давидович, що коментував це рішення, нагадав, що 30 березня 2002 року окружна виборча комісія 90-го округу зняла з реєстрації кандидатом у народні депутата Миколу Шкрібляка в зв’язку з його смертю: ввечері 29 березня в під’їзді його будинку на нього напали невідомі й розстріляли з автоматичної зброї. Після цього кілька партій закликали всіх кандидатів припинити участь у виборах до розслідування цієї справи. Заяви про зняття з реєстрації в 90-му окрузі подали після цього кілька кандидатів, які балотувалися в окрузі.
Детальніше>>
» 
КРАЄВИД
 
Кандидат на посаду одеського міського голови Едуард Гурвіц подав скаргу до Жовтневого місцевого суду Одеси з проханням визнати недійсними результати виборів мера міста, на яких переміг Руслан Боделан. У протесті він заявляє про грубі порушення закону про вибори у день голосування. Гурвіц також зазначає, що в період підготовки до виборів і проведення передвиборчої агітації його основний суперник Боделан порушував закон про вибори. Зокрема, не відкривши виборчого рахунку, Боделан проводив агітацію у вигляді розміщення біг-бордів, використовував друковані засоби масової інформації, виступав по телебаченню. Сам Гурвіц має надію, що його скарга розглядатиметься все-таки не в Одесі: друге клопотання він надіслав до Верховного Суду України, і в ньому просить призначити суд у будь-якому місті України, за винятком Одеси. Своє прохання Гурвіц мотивував тим, що на Жовтневий місцевий суд і його суддів здійснюється постійний тиск із боку виконавчої влади м. Одеси, а тому він не впевнений в об’єктивності розгляду своєї скарги. Рішення щодо клопотання Гурвіца, згідно з інформацією позивача, Верховний Суд України повинен прийняти найближчими днями.
Детальніше>>
»  ВИБОРЦІ
Що змінилося в Україні за чотири роки
Ігор МЕЛЬНИК
 
Маючи перші підсумки останніх виборів, можемо порівняти їх із результатами виборів 1998 року. Адже число партій та блоків, внесених до всеукраїнського бюлетеня, збільшилося за чотири роки всього на три суб’єкти.

Дещо змінилася конфігурація політичних сил. Але якщо уважно до неї придивитися, то побачимо, що змін не так уже і багато (див. табл.).

Почнемо “зліва”. У 1998-му компартія назбирала по всій Україні 24,7% голосів. Цього разу поряд із КПУ у списку були ще КПУ(о) та КПРС, які разом зібрали 21,8%. Скидається на те, що комуністичний електорат по всій Україні доволі стабільний, проте він потроху зменшується за рахунок природних процесів в усіх регіонах, за винятком Дніпропетровської та Запорізької областей. На Дніпропетровщині за комуністів цього разу проголосувала та частина виборців, яка у 1998-му віддавала свої голоси “Громаду”.
Детальніше>>
»  ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
Реконструкція нон-стоп
Вероніка ЗАНИК
 
Реконструкцію Івано-Франківська не припиняли навіть тоді, коли ще не було відомо, хто керуватиме містом. Центральна вулиця – Незалежності – виглядала умовно прохідною й умовно проїзною. Зараз тут суцільний шляхово-ремонтний майданчик.

А з 12 квітня ділянку між вулицями Франка та Бандери перекриють. Доки – влада і комунальники не кажуть. Відомо лише, що існує “вказівка” заступника мера Богдана Ониськіва “закінчити все, що розкапарили”.
Детальніше>>
»  ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
Ні лусочки, ні хвостика!
Вероніка ЗАНИК
 
Облдержрибінспекція оголосила, що з 1 квітня починається період нересту. І триватиме він на Дністрі, скажімо, до 10 червня, а “на придаткових і незакріплених ставках” – до 30 червня. Тому ловити рибу, за великим рахунком, зараз не можна, можна за малим – до 3 кілограмів на одного рибалку за день. Але це задоволення називається аматорською риболовлею.

Правду кажучи, якщо вам пощастить витягти рибину на 4 кг, то ви не мусите відрубувати їй голову, щоб улов відповідав нормі. Рибінспектор не повинен би мати до вас претензій. А рибалити ви можете на тому ж Дністрі, тільки не там, де впадають притоки, бо власне тут риба полюбляє нереститися. Є привабливі місця і в місті. Так, неподалік центрального міського озера розташовані три ставки. Опікується ними Українське товариство мисливців та рибалок.
Детальніше>>
»  ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
ХРОНІКА
 
Сьогодні станиця Івано-Франківськ проводить в обласному центрі вечір-презентацію організації з нагоди 90-річчя “Пласту”. Доречно уточнити, що перша в Україні пластова організація з’явилася рівно за 49 років до першого польоту людини в космос. 12 квітня 1912 гурток українських гімназистів Львова під орудою Олександра Тисовського склав першу Пластову присягу. Саме ця дата є найвизначнішою для українських скаутів.

Новітня історія “Пласту” в Івано-Франківську почалася навесні 1990 року. Нині станиця нараховує понад 200 учасників, п’ята частина яких переступила межу повноліття (серед них є і поважні функціонери, і політики, і успішні підприємці). Пластуни мають чим захопити новаків – специфічною “обрядовістю”, таборами, мандрівками, пара- і дельтапланеризмом (летунське пластування), гірськими лижами, морським пластуванням.
Детальніше>>
»  ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
15 відсотків виборців не змогли проголосувати
Володимир ЗАНИК
 
До такого висновку за результатами своїх спостережень прийшли активісти Івано-Франківської обласної організації Комітету виборців України (КВУ). 9 квітня голова ОО КВУ Мирон Дмитрик і його перший заступник Юрій Лисюк ознайомили місцеву пресу з деякими фактами та явищами, зафіксованими спостерігачами цієї організації 31 березня.

У нашій області працювали 550 спостерігачів від КВУ та діяли 10 мобільних груп. Комітетники відзначають насамперед надзвичайно низький організаційний рівень проведення цьогорічних виборів: необлаштованість та низька “пропускна здатність” приміщень для голосування, погана підготовка членів дільничних і територіальних виборчих комісій. Не всі виборці, що йшли голосувати, змогли вистояти черги до дільниць, а подекуди рівно о 20.00 перед носом громадян замикали двері. Були й інші ситуації. Через це, за підрахунками ОО КВУ, 31 березня близько 15 відсотків громадян області не проголосували. У майбутньому, наголошують активісти КВУ, необхідно розділити місцеві та парламентські вибори, а також змінити закон про місцеві вибори.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Русифікація східної столиці 
  ·  Візами – по терористах 
  ·  Фани "Динамо" зламали у Львові 24 пластикові стільці 
  ·  Звернення Митрополита УГКЦ 
Погляд
  ·  Як зберегти пам’ятки Львова? 
  ·  Майбутня спікеріада 
Поступ у Львові
  ·  Нам знову погрожують зневодненням 
  ·  Львів очікує на навалу туристів 
  ·  За плечима “Пласту” – 90 років 
  ·  ХРОНІКА 
  ·  Це Львів - 2 
  ·  Конфігурація політичних сил у міській раді 
Поступ з краю
  ·  Черкаси переобиратимуть мера 
  ·  Засідання у справі Шкіля відкладено 
  ·  Скасовано реєстрацію Романа Зварича 
  ·  КРАЄВИД 
  ·  Що змінилося в Україні за чотири роки 
  ·  Реконструкція нон-стоп 
  ·  Ні лусочки, ні хвостика! 
  ·  ХРОНІКА 
  ·  15 відсотків виборців не змогли проголосувати 
  ·  Заявка України на вирішальне місце в історії 
Поступ у світі
  ·  Відкрито “автостраду смерті” 
  ·  Чорна дірка” посеред Європи 
  ·  Книжковий удар по президенту 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Львівські обсервації
  ·  ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ 
Медичний Поступ
  ·  Коли змінюються смаки... 
  ·  МЕДОГЛЯД 
  ·  Незвичайні пологи у Львові: трійнята 
  ·  ПОРАДИ 
Поступ науки і технологій
  ·  Араби вирішили клонуватися 
  ·  Шедеври майя у Гватемалі 
  ·  Стів Тайлер хоче в космос 
  ·  ЕВРИКА 
Поступ комп''ютерних технологій
Кінопоступ
  ·  Гелл Беррі: Ми часто є тільки прикрасами 
  ·  Новини від Гелл Беррі 
  ·  Олівер Стоун знімає документальний фільм про Арафата 
  ·  Андрій Тарковський: Ми живемо в неправильному світі 
Спорт-Поступ
  ·  Футбольний трилер у Леверкузені 
  ·  Тайсона знову звинувачують 
  ·  До матчу з грузинами готуються 25 гравців 
  ·  СПОРТ-БЛІЦ 
Розмаїтий Поступ
  ·  АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ 
  ·  Загадки міста Лева 
Арт-Поступ
  ·  Юний львів’янин увійшов до світової скрипкової еліти 
  ·  Здивування четвертого молодіжного фестивалю “Музика Тисячоліття” 
  ·  Вісім люблячих жінок” збирають аншлаги, але оплески дістаються чоловікові 
  ·  Лео Фендер і його Stratocaster 
  ·  Геній на ім’я Джимі Хендрікс 
Наша Афіша
  ·  АРТ-НОВИНИ 
  ·  НАША АФІША 
Пост-Factum
  ·  КАЛЕНДАР 
  ·  Завдяки цензурі 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система