BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Спорт-Поступ.    Тема Поступу.    Поступ регіонів.    Арт-Поступ.    Поступ технологій.    Львівські обсервації.    Поступ реляксу.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
 
27 листопада 2003 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум

Купол
Львів
  17:32 22-06-2018 -   На Львівщині зафіксували 19 випадків укусів змій  
  17:31 22-06-2018 -   На Львівщині викрили махінації з бюджетними коштами  
  15:42 22-06-2018 -   В таборі на Старосамбріщині отруїлись шестеро дітей  
  13:2 22-06-2018 -   Більше тисячі студентів-медиків сьогодні отримали дипломи  
  12:20 22-06-2018 -   На Львівщині прогнозують грози і шквальні вітри  
Україна
  13:5 22-06-2018 -   Сьогодні в Україні згадують про жертв Другої світової війни  
  11:32 22-06-2018 -   В Україні з’явиться нове церковне свято  
  15:22 21-06-2018 -   В Україні різко зміниться погода  
  15:17 21-06-2018 -   Рада прийняла закон про запуск Антикорупційного суду  
  15:13 21-06-2018 -   40 відсотків українців проведуть відпустку вдома. Кожен п’ятий — на роботі  
Світ
  11:29 22-06-2018 -   Google навчився передбачати дату смерті пацієнтів  
  11:58 20-06-2018 -   Неподалік кордону зі Словаччиною затримали 16 громадян В’єтнаму  
  11:11 20-06-2018 -   Мадридський «Реал» підписав українського голкіпера  
  11:10 19-06-2018 -   Парламент Канади підтримав легалізацію марихуани  
  11:7 19-06-2018 -   Парламент Канади підтримав легалізацію марихуани    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Тема Поступу  » 

___________________________________________________________________________

Успіхи уряду залежать від інших
Розмова з директором економічних програм Українського центру економічних та політичних досліджень ім. О.Разумкова Володимиром Сіденком
 
-- Як Ви можете охарактеризувати загальні макроекономічні показники України за час уряду Януковича?

-- Макроекономічна ситуація в країні є досить сприятливою і темпи економічного зростання деяким чином навіть випереджають те, що очікували. Насамперед тому, що підвищено темпи зростання промисловості, дуже непоганою є динаміка в будівництві. Проте слабким місцем виявився аграрний сектор, в якому значно скоротилося виробництво -- приблизно на чверть. Стан виконання бюджету загалом виглядає позитивно, і монетарна позиція України є теж стабільною, хоча це вже компетенція не стільки уряду, як Національного банку України.

-- Наскільки макроекономічні показники залежали від діяльності уряду?

-- Гадаю, що є деякі тенденції, які пов'язані з відповідним циклом розвитку і які були б за будь-якого уряду, якщо він відверто не проводив деструктивної політики. Тому сказати, що всі ці темпи зростання є лише завдяки цьому уряду, було б неправильно. Відбувається процес відновлення після глибокого структурного економічного спаду, який ми мали протягом 90-х років. Цей процес ґрунтується на тих первісних адаптаційних процесах у сфері мікроекономіки, які мали місце незалежно від урядової діяльності. У цьому плані є деякий акумулятивний ефект діяльності не лише цього уряду, але й попередніх. Ці процеси триватимуть ще деякий час, поки ми не використаємо того потенціалу, який закладено у великих резервних потужностях. Вони ж пов'язані з тим, що ми маємо недовикористаний потенціал основних фондів. Проте ми бачимо досить значні проблеми структурного характеру, пов'язані з тим, що зростання значною мірою ґрунтується на використанні старих традиційних галузей. Навіть якщо ці галузі якось і перебудували, як, наприклад, харчову промисловість. Однак досить повільно зростають показники нових галузей, які належать до високотехнологічних. Їхня частка залишається в Україні досить малою, і це об'єктивно стримуватиме темпи зростання в майбутньому. Якраз у галузі структурної політики потрібно шукати недоліки в діяльності сучасних урядів, що надто захоплюються загальною динамікою, не помічаючи проблеми, яку я б назвав якістю економічного зростання.

-- Чи уряд Януковича вдало проводив діяльність із забезпечення сприятливого середовища для розвитку підприємництва та інвестиційних внесків?

-- Уряд проводить таку діяльність як всередині країни, так і за кордоном, і ми бачимо деякі результати цього. Зокрема тому, що кредитні рейтинги України підвищуються, а це свідчить про те, що збільшується довіра і загальна оцінка якості інвестиційного клімату стосовно України. Ми бачимо тенденцію до збільшення іноземних інвестицій, але головне те, що почали зростати й внутрішні інвестиції. Проте є й деякі негативні моменти. Наприклад, іноземні інвестиції є досить незначними порівняно з нашими сусідами Польщею, Угорщиною, Прибалтійськими республіками та Казахстаном. З іншого боку, процеси внутрішнього інвестування можуть значно коливатися в період передвиборної кампанії. Ми вже мали період такого інтенсивного інвестування, який передував парламентським виборам. Однак перед цим був також спад інвестування, який можна пояснити збільшенням політичних ризиків. Побачимо, як буде цього року. Вбачаю позитивне в діяльності уряду в тому, що він досить активно проводить політику з впровадження додаткових інвестиційних змін, які б покращували інвестиційний клімат. Хоча я розумію, що це пов'язано з його бажанням доcягнути прогресу в напрямі вступу України в СОТ і позитивних зрушень у відносинах з Європейським союзом.

-- Наскільки цілісною і вдалою була спроба уряду провести податкову реформу?

-- Що стосується податкової реформи, то якраз тут ми маємо відхід від первинних задумів. Якщо вона мала б бути комплексною і насамперед просуватися як реформа у вигляді впровадження нового податкового кодексу, то зараз я бачу деякий відхід і намагання латати дірки та робити певні удосконалення вже чинних податкових законів. Цей підхід функціонально більш зручний, але з точки зору впливу на економіку він менш ефективний, а інколи й більш небезпечний порівняно з комплексним розв'язанням проблем. Хотів би зауважити, що податкова реформа -- це не тільки зміна ставок податків, але й підвищення ефективності діяльності Податкової адміністрації, зміна ступеня захищеності платників податків від довільних дій податкових органів і все те, що пов'язано зі збільшенням довіри населення до чинної податкової системи. Однак зараз цього не роблять. Хоча позитивним є зменшення податкового навантаження на фізичних осіб, проте досі не видно, як держава компенсуватиме ці втрати. Це все говорить про частковість дій уряду.

»  РІК ДОНЕЦЬКА В УКРАЇНІ
Передвиборний Кабмін
Богдан БАЧИНСЬКИЙ
 
Віктор Янукович
21 листопада виповнився рівно рік з того часу, як намісника Донецької області Віктора Януковича призначили прем'єр-міністром. Нового прем'єра призначили, відправивши у відставку його попередника Анатолія Кінаха за те, що він не давав собі ради з економічними та соціальними питаннями, а тому логічно, що від нового прем'єра очікували виправлення ситуації саме в цьому секторі. Деякі політичні сили роздавали Януковичу безліч авансів, прогнозуючи, що він може не тільки повторити успіх Ющенка, але й перевершити його. Інші ж, навпаки, вказували на кримінальне минуле донеччанина і прогнозували, що країна за його прем'єрства ще більше криміналізується, а в політику привнесуться жорсткі поняття "реального" голови ОДА.

Сам Янукович, ставши прем'єром, не приховував, що наступною його метою є президентське крісло. На це вказувала і програма діяльності уряду, що побачила світ через чотири місяці після призначення і радше нагадувала не економічний документ, а передвиборну програму. За цей рік у політикумі завдяки Януковичу сталося досить багато речей, які відбувалися в Україні вперше. Зокрема, вперше було призначено людину відверто з реґіону, а не з Києва, вперше ця людина мала за спиною дві судимості, вперше прем'єр висунув на загальний розгляд документ більш-менш подібний на програму діяльності уряду, вперше уряд було сформовано на "коаліційній основі", вперше він отримав в парламенті підтримку більшості у 230-235 голосів, вперше цей уряд збирається понизити мінімальну заробітну плату, вперше він здобув хоча і незначну, однак незалежність від Адміністрації президента, вперше більшість контролювалася урядом, а вже пізніше Банковою, вперше цей уряд застосував силовий механізм прийняття бюджету... Вдаючись у деталі, можна було б перелічити близько сотні таких речей, які Кабінет Міністрів зробив вперше за усі 12 років незалежності. Таким чином, уряд Януковича був однозначно незвичним і неподібним на своїх попередників. І тим цікавішим він є для науковців та дослідників. Водночас, чи виконав він покладену на нього Конституцією функцію сприяти покращенню адміністрування в Україні та збагачення її громадян, а чи він виконував якусь іншу функцію, покладену на нього кимось іншим чи навіть самим собою?
Детальніше>>
» 
СТАТИСТИКА
 
-- Згідно з результатами дослідження, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень та Центром "Соціальний моніторинг", позитивно оцінюють діяльність уряду 43%, тоді як негативно -- 37% респондентів. В той же час аж 57% жителів Києва позитивно оцінюють діяльність уряду, тоді як лише 48% донеччан дотримуються тієї ж думки. Окрім того, у реальному обчисленні сукупні доходи населення збільшилися за січень-липень 2003 р. на 6,7%, у тому числі доходи від заробітної плати -- на 10,1%, доходи від власності -- на 16,3%. Водночас переважна більшість опитаних (77%) не відчули на собі зростання доходів пересічних громадян, на яке вказував Кабмін. Тоді як лише на думку 11%, відбулися позитивні зміни, а 6% вважають, що негативні.
Детальніше>>
» 
Лише для олігархів
Розмова з політологом Володимиром Полохалом
 
-- Як Ви оціните річну діяльність уряду Януковича?

-- Оцінювати уряд Януковича дуже важко. Насамперед тому, що і громадяни, і експерти сьогодні не мають об'єктивної статистики про його діяльність. Гра цифрами та різними економічними показниками, приховування негативної інформації та демонстрація позитивної -- все це досягло сьогодні апофеозу. І тому оцінювати зараз діяльність уряду може тільки невелике коло людей, що знає правдиву інформацію. Уряд і його адепти, наприклад, заявляють, що в Україні йдеться про економічне зростання, але за багатьма оцінками українських і закордонних експертів, економічний стан населення не покращився, якщо не погіршився. Адже саме показник якості життя має демонструвати ефективність діяльності уряду. Маніпуляція ж цифрами вводить в оману багатьох, хто сьогодні намагається збагнути ефективність діяльності уряду.
Детальніше>>
» 
КОМЕНТАРІ
 
Валерій АСАДЧЕВ,

Заступник голови бюджетного комітету, народний депутат, "Наша Україна"

Проблеми на продовольчому ринку, фінансова криза, підвищення цін на найбільш потрібні продукти харчування, яке й надалі триватиме, проблеми з курсом гривні -- більше нічим особливим цей уряд не відзначився. Це найбільш вагомі його здобутки. Якщо порівнювати цей уряд з урядом Кінаха, то можна відзначити такі моменти. Уряд Кінаха нічого не зробив хорошого, але й мало що зробив поганого, окрім того, що виконав за два роки бюджет із загальним сіквестом 6 млрд. Проте були здебільшого ще проблеми бюджетної сфери, які ще й сьогодні вилазять боком. Однак з точки зору загально економічних характеристик можна сказати, що він загальмував часткове економічне зростання, якого досягнув уряд Ющенка, водночас не можна сказати, що він призвів до таких катастрофічних наслідків, як уряд Януковича. Що стосується уряду Януковича, то тут одні негативи, нічого позитивного, що можна було б назвати його заслугою, поки що не бачу.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Ющенко проти Януковича 
Погляд
  ·  Нафтогін дотягнуть до Плоцька 
  ·  Переможе недбальство 
Поступ у Львові
  ·  Голодування під прокуратурою 
  ·  Чиє слово останнє 
  ·  Приміські поїзди скасують 
  ·  І знову про землю 
  ·  Під загрозою звільнення 
  ·  Водії не люблять автостоянки 
  ·  Кіно і Винники 
  ·  Незаконна торгівля квартирами 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Кравчук дав задній хід? 
  ·  Танюк пішов урукопашну 
  ·  Учора були по п"ять, але великі... 
  ·  Зростає кількість наркоманів 
  ·  Кучма обрізав зарплату 
  ·  Пустовойтенка знекровлює Медведчук 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Переорієнтація Вороніна 
  ·  Американці "покарали" Ізраїль 
  ·  Випробування на довіру 
  ·  Жиріновського позбавили ефіру 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Економіка у Поступі
  ·  Новий прожитковий мінімум 
Спорт-Поступ
  ·  Фатальні останні хвилини 
  ·  Газзаєв 
Тема Поступу
  ·  Передвиборний Кабмін 
  ·  СТАТИСТИКА 
  ·  Лише для олігархів 
  ·  Успіхи уряду залежать від інших 
  ·  КОМЕНТАРІ 
Поступ регіонів
  ·  Пам'ятки серед природи 
  ·  Перемишлянський район 
Арт-Поступ
  ·  Новий Jazz Bez... -- 2003 
  ·  АНДЕҐРАУНД ВІД КАЛИЧА 
Поступ технологій
  ·  Найтонший у світі 
Львівські обсервації
  ·  Львівські обсервації 
Поступ реляксу
  ·  ГОРОСКОП 
Пост-Faktum
  ·  КАЛЕНДАР 
  ·  Жебраки у Львові