Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Спорт-Поступ.    Тема Поступу.    Поступ регіонів.    Арт-Поступ.    Поступ технологій.    Львівські обсервації.    Поступ реляксу.    Пост-Faktum.

27 листопада 2003 р.

15:8 27-03-2017 -   370 туристів з України та Польщі спільно підкорили «зимову» Говерлу
  15:7 27-03-2017 -   До кінця весни у притулку для бурих ведмедів з’являться перші вольєри
  14:9 27-03-2017 -   Укладено угоди з 5 містами області щодо захоронення 1900 тонн ТПВ
  12:57 27-03-2017 -   Станом на сьогодні сміття не вивезено з 165 сміттєвих майданчиків
  12:41 27-03-2017 -   Вул. Личаківську закрили на ремонт тому водіїв закликають обирати інші напрямки руху
  15:2 27-03-2017 -   Геращенко: Вбивця Вороненкова був скінхедом
  14:12 27-03-2017 -   На Луганщині села залишилися без світла через обстріли
  14:11 27-03-2017 -   В Одеській області начальник військового складу крав вибухівку
  12:55 27-03-2017 -   Українського гімнаста, який зрадив батьківщину, не буде в складі збірної
  12:37 27-03-2017 -   У Києві одного з керівників поліції області зловили на хабарі у ₴30 тис

Москвичі радіють
В матчі V туру групового турніру Ліги чемпіонів київські динамівці у Москві зустрічалися з "Локомотивом". Перед цим поєдинком українці посідали ІІ місце в групі В, випереджаючи росіян на 1 очко. Тому перемога в одвічному протистоянні Києва і Москви значно підвищувала шанси "Динамо" на вихід у наступне коло змагань.

"Динамо" прилетіло в Москву без травмованих Федорова, Лєко і Нанні. Особливо відчутною була втрата Федорова, який цементує лінію захисту динамівців. Натомість на передматчевій прес-конференції наставник господарів повідомив, що лазарет команди пустий, а в ігровому плані залізничники побоюються динамівських контратак.

Але "Динамо" не збиралося відсиджуватися в обороні. З перших хвилин на полі йшла рівна гра у доволі високому темпі, який практично не спадав до фінального свистка. Перші 20 хвилин точилася боротьба в центрі поля, але до загострень у штрафних майданчиках обох команд справа практично не доходила. Хіба що Гіоане доволі небезпечно пробивав по воротах господарів з кута площі воріт, але Овчінніков виявився на місці.

Залізничники хорошу нагоду відкрити рахунок втратили на 21-й хв., коли удар Ашветія по пустих воротах під гострим кутом виявився неточним. За 3 хв. Гіоане увірвався в штрафну господарів і завдав небезпечного удару. "Бос" відбив м'яч, Шацьких впритул добивав, але Мамінов заблокував удар.

Кияни грали дещо швидше, вони моментально переходили від оборони до нападу. А от господарі віддавали перевагу позиційному нападу. І саме вони відкрили рахунок в матчі. На 28-й хв. Несмачний невдало вибив м'яч, Лоськов з Хохловим розіграли "стінку" і вивели Бузнікіна сам на сам з Шовковським. Наш кіпер не зумів виручити -- форвард пробив повз нього у дальній кут -- 1:0.

Хвилин п'ять кияни приходили до тями, а потім знову продовжили свої дії атаки. І вже на 37-й хв. зрівняли рахунок, розігравши блискучу триходівку. Гіоане зліва навісив на кут воротарського майданчика, Гусєв головою ювелірно скинув "круглого" під удар Бєлькевичу, і капітан гостей лівою зльоту невідпорно пробив у ближню дев'ятку воріт москвичів. "Бос" навіть не спробував зреагувати на постріл -- 1:1.

До кінця І тайму гра була рівною. Здавалося, що команди підуть на перерву за нічийного рахунку. Але на останній хвилині першої половини у штрафний майданчик киян увірвався Бузнікін. Його переслідував Дмитрулін. Форвард залізничників за мінімального контакту впав так, ніби його скосили. Іспанський арбітр Ібаньєс, не роздумуючи, вказав на 11-метрову позначку, хоча пенальті виглядало доволі сумнівно. Ігнашевич, виконуючи вирок, пробив на силу в ліву дев'ятку. Шовковський на удар зреагував, але відбити постріл такої сили було неможливо -- 2:1.

По перерві команди продовжили запеклу боротьбу на всіх ділянках поля. Гра й надалі проходила у високому темпі, територіальна перевага належала динамівцям. І все ж на 65-й хв. "Динамо" вдруге у матчі вирівняло становище. Хацкевич правим флангом кинув у прорив Дмитруліна, який зробив простріл на лінію площі воріт. Захисники залізничників на мить залишили самого Шацьких, і Максим елегантно підрізав "смугастого" над кіпером -- 2:2.

Після того, як рахунок зрівнявся, пішла відкрита гра -- кожна з команд шукала щастя біля воріт суперника. На 82-хв. зручну нагоду змарнував Шацьких, а вже за 2 хв. київський захист дозволив зі зручного становища пробити Бузнікіну, удар якого виявився неточним. Після цього епізоду керманич росіян Сьомін вирішив замінити втомленого форварда на костаріканського леґіонера Паркса.

Це рішення виявилося вирішальним у матчі. На 89-й хв. після навісу з правого флангу атаки господарів боротьбу за м'яч вело кілька гравців обох команд. В результаті "круглий" злетів високо догори. Шовковський вирішив його не вибивати, а ловити, але в повітрі зіткнувся з Парксом. Наш кіпер до м'яча так і не дотягнувся, а костаріканець, який перебував в оточенні кількох динамівців, без проблем переправив його у порожні ворота. Шовковський та захисники нашої команди намагалися довести іспанському рефері, що було порушення правил проти воротаря, але той голу не скасував -- 3:2.

В додані хвилини кияни намагалися врятувати гру. З штрафного майданчика удари завдавали Рінкон і Шацьких, але захисники господарів ліквідували небезпеку, зберігши для своєї команди переможний рахунок -- 3:2. А "Динамо" зазнало третьої виїзної поразки, до того ж в усіх цих матчах вирішальний гол вони пропускали під завісу ІІ тайму.

Можна довго сперечатися стосовно того, чи було порушення правил в цьому епізоді проти Шовковського, але російські ЗМІ підкреслили, що побільше би таких арбітрів, як іспанець Ібаньєс.

Наставник росіян Сьомін на післяматчевій прес-конференції теми суддівства не торкався. Він сказав: "Мені дуже сподобалася гра у виконанні обох команд, які продемонстрували європейський рівень, гідний Ліги чемпіонів. А найбільше мені сподобався підсумковий рахунок, і те, що ми стали лідерами групи напередодні завершального туру. Це повинно додати психологічної впевненості моїм футболістам перед вирішальним матчем у Лондоні".

Натомість Михайличенко прокоментував гру так: "Команди бились до кінця за перемогу. Кожна з них могла виграти. Напевно, нам дещо не вистачило сил, втратили концентрацію. А ще, дуже важко грати "в меншості". Шкода, коли в кінці матчу пропускаєш такі голи. Здається, саме цей арбітр судив відбірковий матч чемпіонату Європи "Швейцарія - Росія". Так, він. Тоді у мене немає жодних запитань..."

В іншому матчі групи В "Арсенал" жорстоко помстився за ганебну домашню поразку "Інтеру" (0:3). Тепер у Мілані вже "каноніри" принизили суперника. В І таймі Анрі, який просто знущався над захистом господарів, відкрив рахунок, але Вієрі його зрівняв -- 1:1. Але після перерви на полі була лише одна команда - "Арсенал". Люнгберг, Анрі, Еду і Пірес змусили Тольдо ще чотири рази діставати "смугастого" з сітки власних воріт -- 1:5.

Тепер перед двома завершальними поєдинками кожна з команд зберігає непогані шанси на те, щоб потрапити у плей-офф. Київським динамівцям для цього необхідно 10 грудня на НСК "Олімпійський" обов'язково перемогти "Інтер".

»
Газзаєв
МАЙКЛ

Валерій Газзаєв -- перший російський тренер, який завоював золоті медалі національної першості з двома командами. До того ж досить різними -- "Аланія" і ЦСКА. Як каже сам Газзаєв, "звичайно, тренер повинен враховувати різні стилі, характер, традиції команд, з якими працює. Власне це і диктує тактику і підбір гравців, які мають дотримуватися тренерської концепції".

"Аланію", наприклад, звинуватили в тому, що вона грала в "безалаберний" футбол, забуваючи про захист. Тепер говорять про надмірний раціоналізм ЦСКА, про відсутність видовищної гри. На думку Газзаєва, "Аланія" не могла показувати такий футбол, який демонструє ЦСКА. Різний підбір гравців, темперамент, футбольні традиції. Але всі забувають, що в чемпіонський рік "Аланія" пропустила 20 м'ячів -- найменше в чемпіонаті. "Футбол рухається вперед в бік динаміки, єдиноборств, стає все більш контактним. У цих умовах раціоналізм, продумана тактика виходять на перший план".