Італійський учений-генетик Северіно Антінорі зробив сенсаційну заяву: через 7 місяців на світ з’явиться перша клонована людина. За повідомленням саудівської газети Ash Shark al-Ausat, величезні гроші на проведення унікального експерименту італійського лікаря з імплантації ДНК у жіночу яйцеклітину надав якийсь “дуже багатий араб”, громадянства якого не повідомляють.
Таким чином, першою клонованою людиною може стати хлопчик або дівчинка арабської національності.
Італійський учений відмовляється називати національність та ім’я своєї пацієнтки. Відомо лише, що клонованому плоду зараз 8 тижнів, вагітність проходить нормально. Про це минулого тижня повідомив Антінорі, виступаючи в центрі координації та моніторингу імені шейха Заєда в столиці ОАЕ Абу-Дабі.
Професор Антінорі здобув скандальну популярність після того, як допоміг своїй співвітчизниці – 62-річній італійці – завагітніти і стати найстарішою матір’ю у світі.
Ціль нового проекту італійського вченого-генетика – допомогти бездітним подружжям стати щасливими батьками. У черзі на штучне клонування вже є близько 5 тисяч пар. Оскільки закони Італії та США забороняють експерименти з клонування людини, Антінорі, як він каже, працює в “інших країнах”. Правда, у багатьох ісламських державах такі експерименти також заборонено з релігійних міркувань.
Учені імплантували клон у яйцеклітину жінки, а потім – у її матку. Ризик деформування клону при пересадці становить 4 відсотки. Лікар заперечує ймовірність якихось генних відхилень або захворювань у майбутньої дитини, зазначаючи, що батьки пройшли ретельне медичне обстеження перед експериментом.
Однак американські медики скептично відреагували на публікацію про те, що італійському лікареві вдалося клонувати людину. “Попри заяви самопроголошених експертів з клонування, не існує наукових даних, які б підтвердили успішні спроби клонування людини”, – сказано в заяві Американського товариства репродуктивної медицини. “Ми звертаємося до преси і політиків з проханням ставитися до таких повідомлень більше зі скептицизмом, ніж з тривогою, тому що вони не супроводжуються серйозними науковими доказами”, – наголошено в документі.
Директор Інституту етики в коледжі Дартмус у Ганновері (штат Нью-Гемпшир) Рональд М. Грін також вважає, що наразі ще зарано говорити про успіх клонування, оскільки від восьмитижневої вагітності до народження – ще дуже далеко. За його словами, наслідки клонування тварин були настільки жахливими в плані виживання, що сумнівно, чи “необхідно доводити до кінця цю вагітність”.
Доктор Джордж Далей з Інституту біомедичних досліджень у Кембриджі (штат Массачусетс) сказав, що не може коментувати наукових аспектів цього повідомлення. “Я можу повторити тільки своє тверде переконання, яке ґрунтується на ризиках і труднощах клонування тварин: спроби репродукувати клони – небезпечні і безвідповідальні”, – заявив дослідник.
»
АРХЕОЛОГІЯ
Шедеври майя у Гватемалі
Наум Т.БРАГЕ
Археологи, які працюють у тропічних лісах Гватемали, знайшли найдавніший настінний малюнок часів цивілізації майя. Він складається зі зображень міфологічних сюжетів і ритуалів. Вік роботи – близько 1900 років. Експерти назвали її шедевром.
“Ця знахідка відкриває нам вікно в міфологію та життя древніх майя”, – сказав доктор Вільям Сатурно, науковий співробітник Музею археології й етнології Пібоді в Гарварді. Доктор Сатурно очолював команду, яка знайшла цю стіну в одній зі зруйнованих кімнат у Сан-Бартоло, невідомого раніше археологам церемоніального об’єкту майя, який розташований в ненаселеному районі на північному сході Гватемали. Про знахідку повідомило Національне географічне товариство, яке підтримує експедицію.
Бажаючих політати в космічному кораблі стає дедалі більше
Фабіян ПУХ
Лідер групи Aerosmith Стів Тайлер висловив бажання здійснити політ у космос на російській ракеті “Союз”. Про це повідомив представник групи Ден Формен. Деталі плану Тайлера наразі невідомі.
Зокрема, чи збирається рок-музикант заплатити 20 млн. доларів (стільки коштує політ для туриста) з власної кишені чи планує знайти спонсорів.
54-річний Тайлер – уже другий американський співак, який збирається летіти в космос. Першим став 22-річний Ленс Басс, соліст поп-групи N Sync. У лютому Басс оголосив про те, що веде переговори про політ із “Росавіакосмосом” через міжнародну компанію “Міркорп”. У березні він відвідав московський Інститут медико-біологічних проблем, де пройшов перший етап медобстеження.
Золотий перстень, який, за легендами, належав критському цареві Міносу і який колись вважали черговою історичною фальшивкою, був виготовлений три з половиною тисячі років тому. Про це повідомили археологи, які досліджували вік знахідки. На перстень натрапили 1928 року місцеві мешканці в руїнах Кноса. Учені відразу заявили, що він є фальшивкою. Але знахідка стрімко обросла найнеймовірнішими легендами. За місцевими переказами, грецький цар Мінос сам викинув перстень в Егейське море. Його знайшов Тесей, який убив Мінотавра в лабіринті Кноса. Перстень зберігався в місцевого священика і перейшов до його спадкоємця. Він і передав знахідку археологам, які з’ясували вік каблучки. Міністр культури Греції Евангелос Венізелос в інтерв’ю одному з телевізійних каналів заявив, що ринкова вартість “Персня Міноса” оцінюється в 400 тисяч євро (350 тис. дол.). Однак вона навряд чи відображає справжню ціну таємничої знахідки, зазначають експерти.