Влада Гонконгу розпочала найбільшу в історії Китаю операцію підрозділів поліції з очищення вулиць від нелегальних мігрантів. Це сталося після того, як тисячі вихідців із материкової частини Китаю відмовилися добровільно покинути територію острова.
Загальна кількість китайців, які втратили право залишитися в цьому найбагатшому і найвільнішому регіоні найбільш населеної країни світу, сягала семи тисяч. Із них чотири тисячі сімсот осіб уже повернулися в Китай, на решту чекає вулична облава і примусова депортація. Виняток можуть становити важкохворі, що перебувають під медичною опікою.
Та найбільшою і найтрагічнішою проблемою ця примусова депортація є для тих, кому доведеться попрощатися з власними дітьми. Річ у тім, що своїх дітей на території Гонконгу можуть залишити лише ті батьки, які отримали дозвіл на постійне проживання ще до народження своїх чад. А досить багато китайців-мігрантів спершу розмножувалися на острові, а вже потім дбали про різні дозволи.
Очевидно, що така ситуація породила масові протести серед переселенців і підняла на ноги всі правозахисні організації. Але свої жорсткі закони влада Гонконгу пояснює тим, що просто неможливо адаптувати й соціально забезпечити всіх, хто бажає проживати на території острова.
»
eLYSEE
17 кандидатів у президенти
Декому вистачить для сатисфакції й п’яти відсотків
Любко ПЕТРЕНКО
Напередодні президентських виборів у Франції зафіксовано національний рекорд щодо кількості бажаючих стати господарем Єлисейського палацу. Таких набралося аж 17: четверо жінок і 13 чоловіків.
Цього тижня у Франції завершився процес висунення кандидатів на посаду глави держави. Самі вибори (чи точніше їх перший тур) відбудуться 21 квітня. Після підбиття підсумків першого етапу президентських перегонів французи не на жарт розгубилися: тепер їм доведеться вибирати із 17 кандидатів. Такого вони ще не бачили, попередній рекорд за кількістю претендентів на президентський мандат було встановлено 1974 року. Тоді бажаючих очолити державу набралося 12, а переміг Жискар д’Естен.
У Росії відбулася своя “оксамитова революція”. Себто в Держдумі Росії. Тамтешні комуністи, які створили в російському парламенті найбільшу фракцію, минулої середи були позбавлені практично всього, що мали в Думі: у них силою забрали вісім комітетів і мандатну комісію. Від двох комітетів, які їм залишила прокремлівська більшість, комуністи на знак протесту відмовилися.
Їхній “партайґеносе” Геннадій Селезньов наразі думає, чи не піти з посади спікера. Поки він вагається, всі говорять про пропозицію одного з депутатів від так званої “прокремлівської шістки” взагалі заборонити КПРФ.
Представник міністерства внутрішніх справ Афганістану повідомив, що минулого тижня в Кабулі заарештували понад 200 осіб у зв’язку з розслідуванням справи про антиурядову змову. За його словами, більшість заарештованих – члени ісламістського угруповання “Хезб-е-Ісламі”, яке очолює колишній прем’єр-міністр Гальбуддін Хекматіар. Як передає радіо “Голос Америки”, змовники планували здійснити серію вибухів у Кабулі. Військовики міжнародних сил безпеки не брали участі в операції з ліквідації змови. Однак афганська влада поінформувала командування міжнародного контингенту про заплановані акції. Учора ж представник американської армії повідомив, що в середу по військах США та їхніх союзників, дислокованих у долині Шах-е-Кот на сході Афганістану, було завдано ракетного удару.