Куточок ґеймера
Як в одиночній, так і в Multiplayer три основних шляхи, якими можна направити свої стопи: “експансія”, “рання атака” (rush) і “розвиток”. “Експансія” (розмноження) – раннє будування додаткових баз, різке збільшення притоку ресурсів можуть “винести” вас ранньою атакою (rush’ем). “Рання атака” – швидке будування бойових юнітів, доступних на самому початку (зілотів, зерлінгів, марінів), і стрімка атака суперника. Якщо ворог побудує оборону і почне розвиватися, можна здорово “обламатися”.
“Розвиток” – раннє будування оборони, потім прорив у район високих технологій (танки, темплери, гардіани). Небезпека полягає в тому, що суперник, провівши спочатку експансію, обжене вас у розвитку за рахунок більшої кількості ресурсів. Отже, універсальної стратегії немає, і це ще раз свідчить про блискучу збалансованість гри. Щоб не потрапити в халепу, доводиться постійно вести розвідку. Ви маєте зрозуміти, яким шляхом розвитку пішов суперник, і також повинні здобути контроль над ресурсами. Ресурси є ключем до перемоги, і головна боротьба відбувається за них. Ключ до перемоги “номер два” – швидкість. Ви повинні робити все швидше, ніж ваш противник. Крім того, є декілька (тисяч) “фінтів вухами”, які дозволяють добитися переваги над суперником у тактичному плані. Розгляньмо деякі з них.
Використання груп
Як не банально це звучить, групи треба “садити” на “гарячі кнопки” (Ctr l+“цифра”). Про всяк випадок – Alt + “цифра” (або “цифра” двічі підряд) центрує екран на вибраній групі. Не забувайте виділяти і будинки! Наприклад, Gateway’ї або бараки, що дозволить, не відриваючись від атаки (або іншого діла), будувати війська на базі. Авжеж, техніка потребує досвіду, і спочатку легко заплутатися, але справа того варта. Підказка номер два – вивчіть “гарячі кнопки”. Гравці, які поважають себе, знають практично всі скорочення клавіш (“практично” – тому що всі тяжко запам’ятати).
Attack і Patrol замість Move
Дуже важливо запобігти втраті військ при їх передислокації і мінімізувати втрати при атаці. Недосвідчені гравці переміщають війська правою кнопкою мишки, що переводить їх в режим Move і робить беззахисними перед лицем випадкового ворога. Зайвим втратам можна запобігти, використовуючи команди “патруль” і “атака”. В цьому випадку ваші війська, зустрівши на своїй дорозі недруга, знищать його (якщо вистачить сил) без вас і продовжать рух. Різниця ж між цими командами в тому, що в “патрулі” війська, дійшовши до мети, повертаються на попередню позицію, а в “атаці” залишаються на місці.
“Прорив до робітників”
Непоганим прийомом є “прорив до робітників”. Це коли 2-3 ваших юніти обходять оборону противника і нападають на його робітників. По-перше, цим ви підриваєте економіку ворога. По-друге, відриваєте опонента від його справ. По-третє, псуєте йому нерви і змушуєте тримати там охорону. А по-четверте, відтягнувши так частину сил від передової, можете завдати руйнівного удару. Або, якщо ворог пішов у зовсім глуху оборону, – захопити нові території і розпочати будування нових баз.
Використання підвищень>
Хочу нагадати, що юніт на підвищенні або за деревом має такі переваги: 1. З імовірністю в 30% залп по ньому летить повз ціль. 2. В інших 70% – ділиться на три. Крім того, на підвищеннях радіус кругозору і стрільби збільшується. Отже, оборону вигідно будувати на пагорбах і плато.
Від редактора: “Куточок ґеймера” – нова рубрика для вас, найдорожчі. Тут ви можете ділитися досвідом щодо нових та старих ігор. Надсилайте свій експіріенс на адресу, подану поруч. Найкращі матеріали потраплять на сторінки газети.
З повагою, Юрко БАНЗАЙ |