 |
 |
Нині розвелося багато фірм, які пропонують готові машини. Так би мовити, “під ключ”. Не знаю, як вам, але мені не подобається, коли щось нав’язують. Тим більше, коли за тим чимось мені доведеться провести не один десяток годин. Я люблю, щоби машина була саме такою, яка мені потрібна (в міру моїх фінансових можливостей, звичайно ж). Отож нині я спробую поділитися з вами, мої найдорожчі, як скласти геймерську машину з максимальними можливостями за мінімуму витрат.
Перш за все, давайте з’ясуємо, що ж нам треба.
“Камінь”
Здавалося б, навіщо потрібен процесор швидший, ніж бюджетний Целерон 800? Ваш покірний слуга уже раз наступив на ці граблі. От, наприклад, при кодуванні мого улюбленого DivX на бідаку Целерона нападала смертельна туга за “зайвими” мегагерцами. Та й при недостатній продуктивності відеокартки недорендерені сцени зазвичай спихаються на процесор. А той, бідака, не знає, де подітися.
Отож. “Мізки” ми візьмемо не інтелівські, бо хоча продукти цієї фірми і є швидкими й продуктивними, все ж у ціновому аспекті вони наганяють неймовірний розпач на чоловічий орган, що зветься гаманцем. Побудуємо нашу систему на базі AMD Athlon 1000 (ядро Thunderbird). Серйозні “пацани”, які займалися порівняльними тестами, кажуть, що він у більшості завдань обганяє Pentium III такої ж частоти, а де не обганяє, там “вставляє” за ціною. Є ж різниця — платити 94 американські долари за АМД чи 162 — за “Пень” ІІІ?
“Мама”
Для невтаємничених скажу, що всі процесори АМД потребують слоту Socket A на материнській платі. Тому слід обирати “материнку”, в конфігурації якої мусить писати Socket A (на чіпсеті КТ133).
Найдорожчі наші спонсори радять брати Canyon VIA KT-133A 266MHz. Але тут кожен мусить вирішити для себе, чи потрібна нам “на борту” аудіокарта (яка переважно складається на чіпах середньої та нижньої цінової категорії, тому доброго звуку на ній добитися переважно неможливо). А може, комусь на початках і відео он-борд потрібне, бо грошей на добру відеокарту бракує.
От що мусить мати ваша “мама” обов’язково: AGP 4x (Pro) (слот для нормальної сучасної відеокарти, без нього — тяжко); частоту системної шини 133 MHz; EIDE АТА-100 адаптер для швидкого обміну даними з жорстким диском (вінчестером); ТРИ слоти для оперативної пам’яті (на дешевих “материнках” буває і по два); USB-портами забезпечено переважну більшість сучасних “материнок”.
Взагалі, “на борту” “материнки” зараз буває, крім зазначених аудіо- та відео-, ще купа “примочок”, таких, як LAN-картки. Я для себе братиму тільки он-борд аудіо. Щоби в майбутньому купити щось порядне. З 5+1-канальним звуком.
Отже, “мамка” потягне на 142-77 зелених — залежно від примх і наповненості кишень. Я допишу у свій кошторис 85 баксів. До речі... По-перше, варто, як на мене, брати “мамку” під SD-RAM. Ця пам’ять і дешевша, і не настільки повільніша, щоби на ній не можна було зекономити. Краще набрати півгігабайта повільної пам’яті, ніж 128 МБ швидкої. По-друге, не варто брати плат від знаменитого виробника Unnamed. Беремо щось із розряду Chaintech, Asaka, Canyon. Більш “блатні” виробники коштують трохи задорого. А якість майже та ж.
Далі буде |