Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Листи у Поступ  » 


ЗАЯВА ФРАКЦІЇ "НАША УКРАЇНА"
Про політичну ситуацію на Львівщині
 
ЗАЯВА ФРАКЦІЇ "НАША УКРАЇНА" у Львівській обласній раді

Про політичну ситуацію на Львівщині

Останнім часом склалася напружена ситуація в політичному житті нашої області. Львівщина, яка завжди була бастіоном демократії, свободи слова і думки, опинилася в епіцентрі спровокованих політичних скандалів, зазнаючи жорстких і цинічних випробувань диктату й тоталітарного тиску, переслідувань за політичні погляди та переконання.

Заява прес-служби Львівської обласної держадміністрації від 09.10. 2003р. не вказує на істинні причини загострення політичної ситуації в області, а радше свідчить про позицію стороннього спостерігача або третейського судді, який повинен помирити дві ворожі сторони.

Президентська вертикаль влади, яка повинна займатися насамперед питаннями соціально-економічного характеру, натомість втягує політичних лідерів, депутатів різних рівнів у гостре політичне протистояння, руйнуючи соціально-економічну структуру та підриваючи суспільно-політичний потенціал реґіону.

Найбільш яскраво це виявилося в звільненні чотирьох голів районних державних адміністрацій та низки державних службовців, коли знехтували позитивними показниками їхньої господарської роботи, в адміністративному тиску на депутатів обласної ради лише за те, що вони висловили думку своїх виборців про недопустимість вступу України в ЄЕП та проведення політичної реформи з метою скасування всенародного обрання президента України. Слід зазначити, що державні службовці, посадові особи, які є депутатами, робили це не на своєму робочому місці, а в сесійній залі Львівської обласної ради -- робочому місці депутата.

Ми, депутати Львівської обласної ради, обурені діями центральних органів виконавчої влади, ставлеників фінансово-олігархічних кланів, що спрямовані на дестабілізацію суспільно-політичної та економічної ситуації в реґіоні.

Щоб запобігти подальшому загостренню ситуації, закликаємо голову Львівської облдержадміністрації, який зобов'язаний бути гарантом законності та стабільності в області, чітко і виразно стати на захист конституційних прав і свобод громадян, рішуче виступити проти політичних репресій і розвалу економіки області, домогтися виконання рішення Львівської обласної ради від 6 червня 2003 року №171 щодо висловленої недовіри голові Державної податкової адміністрації у Львівській області С.Медведчукові, який усебічно сприяє деструктивній діяльності податкової.

Фракція "Наша Україна" у Львівській обласній раді заявляє про готовність спільно з громадськістю реґіону сприяти вирішенню всіх політичних конфліктів задля конструктивної співпраці гілок влади та утвердження правового порядку, престижу Львівської області на загальноукраїнському рівні.

Закликаємо громадян Львівщини підтримати своїх обранців, депутатів Львівської обласної ради, ставши на захист Конституції України.

Рада фракції "Наша Україна" у Львівській обласній раді

Обговорити в форумі» 
Про особисті смаки, зелену жабу і мудрого дідуся Крилова
(памфлет на музичну тему і не тільки)
 
de gustibus non disputandum - "про смаки не сперечаються". Жодне з латинських прислів'їв так часто не цитується, а водночас так часто не порушується. Бо саме довкола смаків найбільше ламається списів і розгоряються найпалкіші дискусії, а водночас вихлюпуються приховані глибини власних амбіцій, комплексів і претензій. І чим злобніше та агресивніше вдається при тім вкусити "об'єкт" -- тим краще. З'являються навіть послідовні прихильники такого способу самоствердження, що всіма можливими і неможливими способами заробляють собі геростратову славу. У Львові, безперечно, визнаним їх лідером є журналістка "Поступу" Люна Галас alias Марта Гартен і т. д і т. п. -- людина тисячі псевдонімів. За останні кілька років вона хвацько проїхалась по обласному відділу культури, Палацу мистецтв, оперному театру, камерному оркестру музичної академії, Станіславу Людкевичу, Мирославу Скорику, Ірині Калинець, Сергієві Буркові, Олександрові Козаренку, Василю Отковичу, врешті, по Церкві, а крім того, ще по десятках осіб і установ, за чим я вже не встигала стежити.
Детальніше>>
» 
ВІД РЕДАКЦІЇ
 
Оскільки контроверсійні публікації, про які згадує п. Кияновська, з'явилися на сторінці "Арт-Поступу", котру маю честь провадити звиш п'яти років, то чуюся відповідальною за їхній видрук, навіть у тому разі, коли їхнє авторство мені не належить. Саме ця відповідальність дозволяє в даному випадку взяти на себе сміливість відповісти на закиди вп. п. Кияновської щодо тону та спрямування статей "Арт-Поступу" на теми культури.

Та насамперед варто застановитися: використання псевдонімів не є предметом дискусії (закон дозволяє підписувати матеріали своїм іменем, прибраним, криптонімом, або ж не підписувати взагалі, -- втім, редакція зобов'язана відкрити авторство на вимогу суду). Імідж (ім'я) -- ніщо, спрага (текст) -- усе! Адже хіба важливо, хто сказав, -- важливіше, ЩО сказано.
Детальніше>>