Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Дайджест.    Арт-Поступ.    Ї-Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Faktum.

14 жовтня 2003 р.

16:46 24-03-2017 -   Серед секонд-хенду львівські митники знайшли новий одяг та гіроскутери
  16:26 24-03-2017 -   На мості у Жидачівському районі тривають протиаварійні роботи, - рух транспорту обмежено
  16:25 24-03-2017 -   На Личакові вшанували пам’ять Ігоря Білозіра
  15:2 24-03-2017 -   Львів домовився про вивезення 900 тонн сміття
  13:13 24-03-2017 -   На Львівщині судитимуть дев’ятьох учасників організованого угрупування
  16:50 24-03-2017 -   Заступниці Кернеса повідомили про підозру в земельних махінаціях
  16:29 24-03-2017 -   У ДНР школу назвали на честь Гіві - ЗМІ
  16:28 24-03-2017 -   У Тернополі осквернили пам'ятник жертвам Голокосту
  15:4 24-03-2017 -   Україна 26 березня перейде на літній час
  15:1 24-03-2017 -   СБУ не переглядатиме рішення щодо Самойлової
  16:31 24-03-2017 -   Путін прийняв Ле Пен у Кремлі
  16:27 24-03-2017 -   Знайдена гігантська чорна діра, "виселена" з галактики
  14:56 24-03-2017 -   Поліція Хорватії заборонила марш українських уболівальників по Загребу
  12:37 24-03-2017 -   Адронний колайдер: учені виявили п'ять нових частинок
  11:35 24-03-2017 -   Яресько отримала нову посаду в Пуерто-Ріко

·  ·

Спорт-Поступ  »  БАСКЕТБОЛ

___________________________________________________________________________

Фаворити йдуть без поразок

Набирає обертів чемпіонат української суперліги серед чоловічих команд. Перший тур завершився матчами МБК „Одеса" -- „Львівська політехніка". В обох поєдинках перевага віце-чемпіона країни була значною, про що свідчить той факт, що львів'яни не змогли виграти бодай одного періоду. Кращим у складі гостей був Ігумнов, проте його зусиль, щоб гідно протистояти господарям, було замало. Одесити здобули перемоги з рахунком 110:74 та 104:78.

З Одеси підопічні Анатолія Заверикіна попрямували до Маріуполя, де їх очікував ще більш грізний екзаменатор -- чемпіон країни БК „Азовмаш". Наші земляки не змогли чинити опір зіркам Донбасу і зазнали ще двох поразок -- 58:107 та 60:79. Розпочинати чемпіонат з чотирьох поразок поспіль не дуже приємно, але зважмо на те, що суперниками „політехніків" були дві найсильніші команди країни. Тому робити якісь висновки, очевидно, зарано: потрібно дочекатися матчів проти менш потужних команд. Найближчі з них відбудуться наступними вихідними, коли „Львівська політехніка" на своєму майданчику прийматиме ще одного аутсайдера -- дніпропетровське „Динамо". В другому турі дніпропетровці грали в Одесі й теж зазнали двох поразок -- 84:100 та 78:97.

Найбільшу увагу в цьому турі привернуло київське дербі БК „Київ" -- „Будівельник". У міжсезоння „беки" зазнали кадрових втрат, змінився й головний тренер команди, тому в новому сезоні гравці вже не виглядають так грізно, як у минулі роки. Перший поєдинок розпочався з впевнених дій „будівельників", які застосовували пресинг і змушували суперників виконувати непідготовлені кидки. Щоправда, і в них знайшлося „слабке" місце -- центровий Сухотін, який часто отримував фоли в нападі. В другій 10-хвилинці точилася рівна жорстка боротьба, і команди змогли на двох набрати лише 19 очок. На велику перерву команди пішли за мінімальної переваги номінальних гостей -- 31:30. В третьому періоді „Будівельник" спуртував і на 24-й хв. був попереду -- 47:38. У цей момент тайм-аут своєчасно взяв коуч „беків" Лєбєдінцев: його поради виявилися своєчасними й доречними. До кінця періоду БК „Київ" наздогнав суперників -- 53:53. В завершальній же чверті матчу далася взнаки краща функціональна підготовка господарів, які впевнено довели матч до перемоги -- 79:68. Другий поєдинок теж розпочався за незначної переваги „Будівельника": після першого періоду він був попереду -- 16:11, зберігши цю перевагу і перед великою перервою -- 37:32. Проте в третього періоду на майданчику була лише одна команда -- БК „Київ", яка саме в ці хвилини практично вирішила долю поєдинку -- 77:67.

Свої претензії на нагороди чемпіонату підтвердив „Хімік" з Південного, який у Рівному двічі впевнено здолав місцевий БК-93 „Пульсар" -- 90:75 та 105:72.

Ще один з претендентів на медалі МБК „Миколаїв" грав на виїзді проти "Сумихімпром" і здобув дві нелегкі перемоги -- 112:106 та 80:72. Свою першу перемогу в суперлізі отримав дебютант елітного дивізіону -- білоцерківська „Росава", яка вдома приймала СК ВОЗШО (Вознесенськ). У першому поєдинку гості перемоги з рахунком -- 87:72, зате в повторній зустрічі господарі взяли реванш -- 83:81.

»  ФЕХТУВАННЯ
Ще гострі наші шаблі

На чемпіонаті світу з фехтування, який завершився у Гавані (Куба), українська збірна посіла ІІІ загальнокомандне місце, завоювавши 2 золоті, 1 срібну та 1 бронзову нагороди. На ІІ місці -- росіяни. В останній день перемогу собі забезпечили італійці.

У півфіналі командної зустрічі шаблістів українська дружина у напружених та нервових поєдинках поступилась російській збірній (27:45): росіяни виходять у фінал, а щоб здобути нагороди, нашим хлопцям необхідно налаштуватись на поєдинки проти збірної Німеччини. Що вони чудово й зробили: перемога (45:39) та бронзова медаль, якої не вистачало українській збірній для повного комплекту нагород після завершення особистих турнірів.
»  РІЧНИЦЯ
Нащадки згадують Боберського

Спортовці Галичини не можуть не знати імені одного з найбільш видатних організаторів національної системи фізичного виховання в Україні професора Івана Боберського. Лідер та керівник сокільського руху в Західній Україні ("Сокіл-Батько" у Львові, який він очолював, був осередком, де молодь не лише займалася спортом та вдосконалювалася фізично; саме там відбувалося становлення освічених, культурних та високоморальних особистостей, патріотів держави) Іван Боберський був організатором та ідеологом української системи тіловиховання.

До того ж спортивні періодичні видання українською мовою, які видавали в ті часи, наукові праці, присвячені українській спортивній термінології, та вихід у світ спеціалізованої літератури з питань фізичного виховання були також заслугою львівського професора. Знають Боберського і як педагога: чимало вчителів фізичного виховання та спортивних інструкторів того часу були його учнями. Цей перелік заслуг галичанина досить неповний: він залишив згадку про себе в багатьох галузях. Однак найбільшим уподобанням філолога-германіста був спорт.
»
sPORTBLIC
Підготувала Олена САДОВНИК

Цього вікенду в Тернополі відбувся Всеукраїнський турнір майстрів "Тернове поле" з вільної боротьби. У змаганнях серед чоловіків у найлегшій ваговій категорії (до 55 кг) львів'янин Олександр Михайлищук у фіналі впевнено здолав опір київського борця Андрія Христофорова і став переможцем турніру. Окрім перемоги, вихованець заслуженого тренера України Ігоря Духа здобув почесне звання майстра спорту. В своїх категоріях переможцями стали тернопільчанин Назарій Осадца (60 кг), володар Кубка України донеччанин Сергій Латишев (66 кг), Таріел Хонелідзе з Донецька (74 кг), срібний призер чемпіонату світу кримчанин Ельдар Асанов (84 кг), вінничанин Василь Тисменецький (96 кг) та представник Миколаєва, чемпіон світу та Європи серед молоді Іван Іщенко (120 кг). У вазі до 96 кг ще один вихованець Ігоря Духа Костянтин Палецький став срібним призером змагань.
»
КОРОТКО

ТЕНІС. Українка Юлія Бейгельзімер стала переможницею турніру серії WTA, що закінчився у Ташкенті, у парному розряді з призовим фондом 140 тисяч доларів. У фіналі українсько-білоруська пара Бейгельзімер -- Пучек переграла китайський дует Лі Тінг -- Сан Тьянь з рахунком 6:3, 7:6. Зазначмо, що напередодні турніру пара Бейгельзімер -- Пучек була "посіяна" під четвертим номером.