Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ з краю  »  ЄЕСУ


Тимошенко чекає на суд
Геннадій ШИПУНОВ
 
Тимошенко чекає на суд
Юлія Тимошенко сподівається на справедливий повторний розгляд Апеляційним судом скарги її адвоката Віктора Швеця на рішення Вишгородського суду, що визнав законним порушення кримінальних справ щодо самої Юлії Володимирівни та її чоловіка Олександра, а також чотирьох колишніх керівників корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). Такою була перша реакція Тимошенко на скасування Верховним Судом рішення Апеляційного суду Київської області про закриття усіх кримінальних справ щодо неї самої та всіх членів ЄЕСУ. Після рішення ВС Юлію Володимирівну та її сім'ю не просто затягають по судах, а й можуть ув'язнити на час ведення слідства.

Після задоволення касаційного подання Генпрокуратури щодо справи керівників ЄЕСУ ВС скерував цю справу на повторний розгляд до Апеляційного суду. Відповідне рішення оголосив головуючий у справі суддя Верховного Суду Валерій Давиденко.

Щоправда, у Генпрокуратури роботи щодо Тимошенко вистачить і до того, поки Апеляційний суд зволить розглянути цю справу. Адже рішення ВС знову відкриває перед Генпрокуратурою шлях до позбавлення Юлії Тимошенко депутатської недоторканності. Як очікується, відповідне подання у парламентський комітет з питань регламенту "щирий друг" сім'ї Тимошенко генпрокурор Святослав Піскун подасть уже найближчим часом. Причому тепер регламентному комітету відмовити Генпрокуратурі буде не так просто. Щоправда, за умови, якщо Генпрокуратура надасть достатні докази проти Тимошенко, у чому нині доводиться сумніватися.

Два роки тому, коли Тимошенко уже посадили в СІЗО, народ одразу присвоїв їй ореол великомучениці, завдяки чому рейтинг Юлії Володимирівни почав зростати шаленими темпами. На хвилі цієї популярності опозиціонерці вдалося сформувати достатньо сильний політичний блок і легко подолати чотиривідсотковий бар'єр для проходження у парламент. Нині ця історія може повторитися, причому розпинанням Тимошенко скористається не лише вона сама, а й уся опозиція. Позаяк владі це зовсім не вигідно, то, ймовірно, справа Тимошенко передаватиметься від одного суду до іншого, але ще довго не буде завершена.

Обговорити в форумі»  ЗВИЧАЇ
Невдала атака заступника міністра оборони
Андрій ДАНИЛЕНКО
 
Колишній народний депутат, заступник комерційного директора ВАТ "Укрнафта" Олександр Данильчук незабаром зможе вписати своє ім'я у Книгу рекордів України як людина, яка перебувала у ранзі заступника міністра оборони найкоротший термін. Адже лише вісім днів знадобилося Данильчуку для того, щоби показати усі свої міністерські "здібності" під час не зовсім вдалого походу до військового госпіталю, усі обставини якого тепер встановлюватиме слідство. Дорогу для цього міністр оборони Євген Марчук уже дав, відсторонивши Данильчука від виконання його обов'язків.

Інцидент стався о 23.30, коли не зовсім тверезий заступник міністра вирішив відвідати когось зі своїх близьких у військовому госпіталі. Позаяк відвідини у такий пізній час у госпіталі не практикуються, охоронець контрольно-пропускного пункту спробував від них Данильчука делікатно відрадити. Проте не на того нарвався: який заступник міністра оборони не захоче показати приклади героїзму своїм підлеглим військовослужбовцям? Тим паче, якщо адреналіну у кров додає кілька чарок, випитих перед тим.
Детальніше>>
» 
США допоможуть Віктору Януковичу забути про реверс нафтогону "Одеса--Броди"
Микита МОДИЧ
 
Весь поточний тиждень Віктор Янукович працював не у звичному будинку на вулиці Грушевського у Києві, а в далекому Вашинґтоні. І хоча вітчизняні ЗМІ доволі мляво інформують про перший візит глави уряду до США (в опозиційній пресі вже з'явилася інформація про те, що таємничі "темники" почали наполегливо "просити" підконтрольну пресу не надто обтяжувати себе висвітленням діяльності чинного прем'єр-міністра), результати заокеанської роботи пана Януковича очевидні.

Американський уряд має намір сприяти Україні в реалізації європейського напрямку нафтогону "Одеса-Броди", заявив віце-президент США Річард Чейні під час переговорів з українським прем'єр-міністром у Вашинґтоні. При цьому розгляд "нафтового" питання ініціював сам Чейні, оскільки від початку воно не входило до переліку питань до обговорення. Як заявив перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Єльченко після зустрічі української та американської делегацій у Білому Домі, "пан Чейні хотів дізнатися про точні плани українського уряду щодо прямого чи реверсного використання нафтогону".
Детальніше>>
» 
"Батьківщина" прагне помсти
Підготував Андрій КОЖУШОК
 
Партія "Батьківщина" наполягає на відставці Василя Маляренка з посади голови Верховного Суду України. Як зазначено в заяві партії, "7 жовтня Верховний Суд України, всупереч рішенням кількох інших судів різних інстанцій, не знайшовши жодних аргументів на користь звинувачень Генеральної прокуратури, не надавши жодного факту, що свідчив би про упередженість рішення Апеляційного суду Київської області, який визнав незаконними відкриття кримінальних справ щодо Ю. Тимошенко, О. Тимошенка, Г. Тимошенка, А. Болюри, Є. Шаго, Л. Сокольченко, і постановив повернути справу на повторний розгляд до Апеляційного суду".
Детальніше>>
» 
Україна -- не Ірак
Підготував Андрій КОЖУШОК
 
В Україні не розробляють біологічної зброї, -- заявив заступник керівника антитерористичного центру при Службі безпеки Володимир Антипенко. Про це він сказав учора в Києві під час спільного засідання політичного комітету і міжпарламентської ради "Україна-НАТО", відповідаючи на запитання учасників засідання.

Антипенко наголосив, що рівень пошукової діяльності в Україні дозволяє контролювати процеси, пов'язані з контрабандою в країну. За його словами, якщо виникне загроза контрабанди ядерної зброї, то СБУ зможе адекватно відреагувати на ці процеси. Він також наголосив, що в Україні не існує проблеми, пов'язаної з фахівцями-ядерниками, які хочуть виїхати для роботи за кордон.
Детальніше>>
» 
Цивілізація МВС
Підготував Андрій КОЖУШОК
 
В Україні з'явився цивільний заступник міністра внутрішніх справ. Указом президента України ним призначено Володимира Поважнюка. Про це повідомив аґенцію "Інтерфакс-Україна" начальник центру громадських зв'язків МВС України Олександр Зарубицький.

Раніше Володимир Поважнюк займав посаду заступника держсекретаря МВС і в середині вересня був звільнений у зв'язку з ліквідацією інституту держсекретарів. Як уточнив Олександр Зарубицький, Володимир Поважнюк залишається генерал-полковником запасу, а посаду заступника міністра займає як цивільна особа. Він зауважив, що рішення президента прийняте в рамках курсу на демілітаризацію міністерства. В МВС буде один цивільний заступник міністра.
Детальніше>>
» 
КРАЄВИД
 
Перед багдадським судом за звинуваченнями у контрабанді іракської нафти постали українці капітан судна "Навстар" Микола Мазуренко та його помічник Іван Сощенко. Обидва, як пише британська "Дейлі Телеграф", намагалися експортувати іракського дизельного пального на 1 млн доларів.

У вівторок, 6 жовтня, в Україні відбулася зустріч лідера "Нашої України" Віктора Ющенка з міністром закордонних справ ФРН Йошкою Фішером. Від представників німецького посольства стало відомо, що під час підготовки цього візиту українська влада доклала значних зусиль, щоб викреслити з робочої програми німецького урядового чиновника зустріч із лідером найбільшої парламентської фракції України, -- повідомляє сайт "Нашої України". За словами гостей, така поведінка викликала у них "подив".
Детальніше>>