BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Історія у Поступі.    Арт-Поступ.    Листи у Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
3 червня 2020 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  10:39 03-06-2020 -   У Львові – рекордна кількість випадків COVID-19, мер назвав три причини  
  10:46 08-05-2020 -   Кількість нових випадків COVID-19 на Львівщині зростає другий день  
  11:20 01-05-2020 -   На в’їзді в закрите на карантин село Давидів біля Львова двічі на день вимірюватимуть температуру  
  11:20 01-05-2020 -   У Львові перекинувся перевантажений сміттєвоз (ФОТО)  
  11:19 01-05-2020 -   Коронавірус на Львівщині: внаслідок ускладнень від коронавірусу помер 70-річний львів'янин  
Україна
  10:48 12-05-2020 -   Після 22 травня карантин знову продовжать  
  11:58 10-05-2020 -   Коронавірус в Україні: 522 випадки за добу  
  11:18 10-05-2020 -   Святкування 9 травня в Україні: 4 кримінальні провадження й десятки адмінпротоколів  
  10:47 08-05-2020 -   Кабмін офіційно послаблює карантин з 11 травня  
  10:47 08-05-2020 -   COVID-19 в Україні: за добу захворіли 504 особи, померла 21 людина, одужало 310 пацієнтів  
Світ
  9:54 03-06-2020 -   У Парижі 20 тисяч людей вийшли на демонстрацію, поліція застосувала сльозогінний газ  
  10:59 10-05-2020 -   Ексглава МЗС Австрії, яка танцювала на весіллі з Путіним, працюватиме на Russia Today  
  10:46 08-05-2020 -   Британія стала першою країною в Європі, де від епідемії загинули більше 30 тис людей  
  11:24 01-05-2020 -   В ООН запитали про стан здоров'я та місцезнаходження Кім Чен Ина  
  11:22 01-05-2020 -   Прем'єр Росії заразився коронавірусом. Шкода, що не президент...    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Листи у Поступ  » 

___________________________________________________________________________

ЗВЕРНЕННЯ до президента України
 
ЗВЕРНЕННЯ

до президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів з приводу австрійсько-українського проекту "Карпатиленд"

Як нам стало відомо, останнім часом активно лобіюється створення спільного австрійсько-українського лісогосподарського підприємства за проектом "Карпатиленд", який пропонується австрійською фірмою Forіа Оbf Forstmanagement GmbH. Підприємство хочуть створити в центрі українських Карпат на території Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. За проектом передбачається передати австрійській фірмі на 25 років ексклюзивне право на користування лісами площею 200 тис. га. При цьому планується збільшення обсягів рубань у три рази.

Різке зростання обсягів лісозаготівель в екологічно вразливому Карпатському реґіоні не лише суперечить міжнародним зобов'язанням України зі сталого управління лісами, але і негативно вплине на економічний і соціальний розвиток цієї території. Воно є неприпустимим і з огляду на загальноєвропейську екологічну роль Карпат. Карпатські ліси мають надзвичайно важливе екологічне значення для всіх країн Центральної Європи. Кліматостабілізаційні, водорегулюючі, ґрунтозахисні, протиповеневі, рекреаційно-туристичні, естетичні, лікувально-оздоровчі функції лісів Карпат важко переоцінити. Їх вартість є значно більшою, ніж вартість деревини. Окрім цього, для місцевого населення особливе життєпідтримне значення мають недеревні ресурси карпатських лісів.

Проект "Карпатиленд" не відповідає концепції сталого розвитку, яка прийнята на Міжнародній конференції ООН в Ріо-де-Жанейро (1992) і відображена в панєвропейських домовленостях. Він суперечить ініціативам ООН, у результаті яких 2002 рік був оголошений Роком гір, а також Віденським ухвалам міністрів європейських країн (2002), Закону України "Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського реґіону" (2002) та Конвенції про охорону навколишнього середовища Карпат, яку підписали Україна, Словаччина, Угорщина, Румунія, Сербія та Чорногорія в Києві у 2003 р.

Проект "Карпатиленд" принижує міжнародний авторитет України. Його прийняття прирівнювало би нашу державу до колонії, яка без іноземної підтримки неспроможна самостійно впоратися з проблемами лісового господарства. За міжнародними стандартами, неефективною вважається національна лісова політика, яка передбачає нарощування обсягів експорту круглих лісоматеріалів. Ще більш недолугою вважається національна лісова політика, що передбачає передавання лісів іноземним партнерам в оренду або користування.

Створювати спільні австрійсько-українські лісогосподарські підприємства на основі чинного нині застарілого лісового законодавства України і на основі концепції, яку запропонувала австрійська сторона, означає повністю нехтувати екологічною та економічною безпекою України, інтересами українського народу (у першу чергу, жителів гір), а ще більше інтересами майбутніх поколінь.

У рамках чинного правового поля України на національному і реґіональному рівнях урядові структури не мають права підписувати угоди, подібні до тих, що пропонуються проектом "Карпатиленд".

Ліси Карпат пропонується передати австрійській стороні по-суті безкоштовно, оскільки коренева (попнева) плата в Україні виконує фіскальну функцію (є одним із видів екологічних податків), а не функцію ціни за деревину.

За право на лісокористування австрійська сторона має намір сплачувати лише 1,2 євро за кубометр деревини від рубань головного користування, санітарних рубань і прорідження. Для України це більш ніж кабальні економічні умови лісокористування. Вирубавши стиглі ліси, австрійська сторона через 25 років залишить у спадок молодняки, які українцям впродовж 70 років доведеться доглядати за рахунок коштів державного бюджету. Крім того, українська сторона, згідно з проектом, повинна забезпечити безоплатну охорону лісів на виділеній австрійській стороні території і не допускати лісокористування третіми особами.

Проект "Карпатиленд" означає повну руйнацію деревообробних виробництв у державних лісогосподарських підприємствах, ліси яких пропонується передати австрійській стороні в користування. Внаслідок зростання експорту круглих лісоматеріалів і цін на них цей проект негативно вплине на розвиток галузей національної економіки, які споживають деревину.

За попередніми підрахунками, проект "Карпатиленд" завдасть національній економіці і населенню України збитків на суму не менше одного мільярда доларів.

Розширення транспортної доступності до лісів у екологічно вразливому реґіоні не можна розглядати як благо для лісового господарства і навколишнього природного середовища. Збільшення транспортної доступності призведе до нищення пралісів Карпат, які мають, перш за все, велике наукове і духовне значення (окрім економічного, екологічного і соціального).

Думаючи про збереження подібних лісів для майбутніх поколінь, Швейцарія утримується від розширення транспортної доступності лісів у Альпах. Таку ж політику проводять США. Це також повинні мати на увазі й українські чиновники, які настирливо лобіюють передавання лісів Карпат у користування іноземцям.

Проект "Карпатиленд" не передбачає екологічної сертифікації лісів -- процедури, яка б підтверджувала відповідність ведення лісового господарства засадам сталого управління лісами. Він цілком суперечить пунктам 4 і 5 міжнародного документа "Принципи та критерії сталого ведення лісового господарства за міжнародною системою лісової сертифікації Лісової наглядової ради (FSC)".

Переговори щодо проекту "Карпатиленд" є недостатньо відкритими і прозорими. Цей проект не підтримують Український державний лісотехнічний університет та Інститут екології Карпат -- найбільш авторитетні наукові установи у сфері лісового господарства. За концепцією сталого розвитку лісового господарства, подібні проекти повинні мати підтримку не лише наукових установ, але й місцевого населення та природоохоронних організацій.

У світі ліси розглядаються як стратегічні об'єкти і передавання їх в оренду іноземним партнерам це послаблення національної безпеки. Навіть економічно відсталі країни відмовились від такої політики. У лісах Карпат, які відіграють особливу середовищетвірну роль і впливають на екологічну ситуацію на всьому Європейському континенті, необхідно не збільшувати, а зменшувати лісокористування. Карпатські ліси повинні стати зоною рекреаційно-туристичного використання, а не зоною інтенсивного ведення лісового господарства і лісозаготівель.

Враховуючи наведене, пропонуємо припинити подальші переговори з австрійською стороною з приводу проекту "Карпатиленд".

З повагою,

Професори: Г. Баранецький, В. Білоус, Н. Библюк, В. Бондаренко, С. Генсірук, В. Голубець, М. Гордієнко, М. Гузь, Д. Дудюк, М. Кирик, Я. Коваль, Г. Криницький, В. Кучерявий, Г. Леонтяк, Є. Лютий, М. Ониськів, О. Пилипенко, В. Рябчук, І. Синякевич, С. Стойко, П. Третяк, Є. Цурик, Г. Шевченко, Т. Шкіря, Доценти М. Горошко, І. Соловій

26. 06. 2003
» 
Відкритий лист депутатам львівської міської ради
 
Шановні депутати!

Звертаються до Вас жителі вулиці Коперника, що мешкають у будинках між просп. Свободи і вул.Словацького-Стефаника.

Останнім часом у стінах мерії і в пресі триває дискусія щодо закриття руху транспорту в центральній частині міста: наводять цифрові дані про перевищення викиду в повітря шкідливих речовин у 2,5 рази, що створює автотранспорт.

На вказаній вище частині вулиці вдень (особливо в другій половині дня) стоїть густий туман, автомобілі рухаються безперервним ланцюгом серед стоянок вздовж тротуарів і на тротуарах, в деяких машинах, що стоять і їдуть, лунає гучна музика.
Детальніше>>
» 
Творимо для армії і для народу
 
Під таким девізом відбувся днями в Будинку офіцерів Західного оперативного командування літературно-мистецький захід -- традиційна щомісячна зустріч членів Української асоціації письменників Західного реґіону з воїнами.

Сьогодні асоціація об'єднує понад 80 письменників, має філіали у Закарпатті, Стрию, Івано-Франківську, Хмельницькому, а також у Чикаґо (США). При ній діють Клуб творчих зустрічей "Голос", видавництво "Плай", яке випустило понад 40 книг, значна частина яких на військову тематику. Активно діють також різні творчі структури -- гурти "Сяйво", "Червона Калина", "Ще не вечір", Ансамбль професійних музик під керівництвом Тараса Трунка. Так що основа для творчої діяльності, згідно з планами керівників асоціації і бібліотеки Будинку офіцерів, є. Тож і згадану зустріч охоче відкрила завідувач бібліотеки Будинку офіцерів Віра Керечан. А голова асоціації письменник Віталій Микульський та ведуча, заслужена артистка України Ольга Журавльова, пов'язали програму заходу з 12 річницею діяльності реґіонального відділення асоціації. За їх словами, діяльність усіх структур асоціації, зусилля її членів протягом 12 років скеровувались, в основному, на підвищення культурного, духовного рівня воїнів Західного ОК, призовної молоді, на відродження та збереження національних традицій.
Детальніше>>
» 
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ до громадськості м. Львова
 
Наше ставлення до Господа Бога є неоднозначне, і це не є чимось дивним, бо ми по-різному виховані, по-різному навчені, по-різному сформовані. Зате Боже ставлення до кожного з нас є сталим -- Небесне Царство, куплене для нас дорогоцінною Христовою кров'ю. Воно є куплене для всіх без винятку. Однак не всі це правильно розуміють, правильно сприймають, тому, можливо, не всі його осягнуть. Головною причиною втрати Неба, безперечно, є гріх, котрий чинить невдячна людина, бо якраз правдиве розуміння Божої любові до нас, очевидно, мало би спонукати людину платити Богові тим самим -- любов'ю до Нього. Натомість через дії самої людини гріх активно прогресує і, що найстрашніше, що цей гріх стає правилом, стає нормою життя, а Божі заповіді зневажаються і занедбуються.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Обіцянки-цяцянки для України 
  ·  Прем'єр обігнав президента 
  ·  Сендак повернувся 
  ·  Шендрику потрібна кров 
  ·  ДИНАМО - ШАХТАР 1:1 
Погляд
  ·  Кому краще (гірше) жити стало - 3 
  ·  Зустріч із антитерористом 
Поступ у Львові
  ·  Обличчя Львова може змінитися 
  ·  Як урятувати Львівщину 
  ·  Платний євростандарт 
  ·  Успіхи і проблеми інвесторів 
  ·  Свято життя на іподромі 
  ·  Третій сектор про проблеми 
  ·  ЛАЗ дає -- ЛАЗ забирає 
  ·  Санація чи банкрутство 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Контракція проти Ющенка 
  ·  Реверс зачекає на Єрмілова 
  ·  Захист Грищенка 
  ·  Україна змінює посла 
  ·  Тринадцята зарплата 
  ·  Піскун не боїться Колінько 
Поступ у світі
  ·  Шварценеггер відбивається 
  ·  Вибух в ресторані "Максим" 
  ·  Суперечки довкола Конституції 
  ·  Канонізовано нових святих 
  ·  Вибори президента Чечні 
  ·  Англійський снайпер-убивця 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Економіка у Поступі
  ·  Львів: де добре купувати? 
  ·  Тактика стратегічних проектів 
  ·  Гроші проти СНІДу 
  ·  Чого бракує малому бізнесу 
Історія у Поступі
  ·  Хмельницький під Львовом 
  ·  АРХІВАРІУС 
Арт-Поступ
  ·  Гість з Огайо у Львові 
  ·  Реставрація як артефакт 
  ·  Це трапилось завтра 
  ·  Леді Урука повертається у Багдад 
Листи у Поступ
  ·  Відкритий лист депутатам львівської міської ради 
  ·  Творимо для армії і для народу 
  ·  ЗВЕРНЕННЯ до президента України 
  ·  ВІДКРИТИЙ ЛИСТ до громадськості м. Львова 
Спорт-Поступ
  ·  Перше чемпіонство "Карпат" 
  ·  Вагома нічия в Полтаві 
  ·  Переможна хода "Карпат-2" 
  ·  Успіх українських юніорів 
  ·  "Віль" знову перемагає 
  ·  Динамо” піднялося 
Пост-Faktum
  ·  Анатомія страху 
  ·  КАЛЕНДАР