BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Спорт-Поступ.    Політична реклама.    Пост-Factum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
8 квітня 2020 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  10:15 04-04-2020 -   25-річний працівник Львівської залізниці помер від удару струмом  
  10:14 04-04-2020 -   Міноборони назвало причину падіння зенітної ракети на приватному подвір’ї на Львівщині  
  10:14 04-04-2020 -   У Львові розробили окремий порядок поховання померлих від коронавірусу  
  12:8 21-03-2020 -   Сервіси таксі Uber, Uklon і Bolt безкоштовно возитимуть львівських медиків  
  12:7 21-03-2020 -   У Львові 7 осіб госпіталізували із спецпотягів, що прибули з Польщі  
Україна
  19:21 03-04-2020 -   Уряд затвердив нові обмежувальні заходи у боротьбі з коронавірусом  
  10:8 03-04-2020 -   Кабмін обмежить пересування людей  
  10:6 03-04-2020 -   Росія звинуватила Україну у відмові від Консультативної ради та пропаганді проти неї  
  10:6 03-04-2020 -   Зеленський обнадіяв, що Україна найближчим часом підпише угоду про транш МВФ  
  10:5 03-04-2020 -   Міністр охорони здоров’я записав звернення: Найважчі тижні попереду  
Світ
  13:9 03-04-2020 -   У Польщі дискутують чи можливо провести президентські вибори 10 травня  
  10:56 03-04-2020 -   Путін оголосив у Росії весь квітень неробочим  
  10:56 03-04-2020 -   Доведено необхідність термінового лікування коронавірусу  
  11:11 27-03-2020 -   Думки росіян з приводу обнуління термінів Путіна розділилися порівну  
  11:10 27-03-2020 -   ПАНДЕМІЯ КОРОНАВІРУСУ ПРИСКОРЮЄТЬСЯ З ЕКСПОНЕНЦІАЛЬНОЮ ШВИДКІСТЮ — ВООЗ    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Погляд  » 

___________________________________________________________________________

Координаційна Рада Виборчого блоку “Демократична партія України — партія “Демок
 
17 березня 2002 року в рамках акції “Вчимося обирати владу” Виборчий блок “Демократична партія України — партія “Демократичний союз” провів навчальні вибори в Києві та низці інших міст України. Організація навчального голосування моделювала типову реальну ситуацію, як би вона розвивалася 31 березня.

Для проведення голосування на виборчій дільниці було встановлено 8 столів реєстраторів виборців, 2 кабіни для таємного голосування і 2 виборчі скриньки (саме стільки передбачено окружною та дільничною комісіями). Кожному виборцю було видано по 5 бюлетенів з виборів до Верховної Ради та місцевих рад, що також відповідає умовам 31 березня. Облікова кількість виборців на даній дільниці становить 3 016 чоловік. У голосуванні взяли участь 1 946 осіб (64,5% від загального числа виборців).

Зі скриньок після закінчення голосування було вийнято 1 126 бюлетенів (57,9% від числа осіб, які взяли участь у голосуванні). За оцінками спостерігачів, 820 виборців не змогли скористатися своїм конституційним правом унаслідок недостатньої пропускної здатності виборчої дільниці.

Як засвідчив проведений хронометраж, у разі чіткого режиму роботи виборчої дільниці середній показник загального часу перебування виборця на дільниці становить 8 хв. 50 сек. (див. таблицю 1). Згідно з розрахунками, за таких умов пропускна здатність дільниці становить 2 224 осіб (73,7% від загального числа виборців). Однак навчальне голосування показало, що в такому режимі можуть пройти лише перші 8 виборців. Потім час процедури голосування збільшується в арифметичній прогресії. Отже, виникає пряма залежність: чим вища явка виборців на дільницю, тим більшою буде кількість тих, хто отримав бюлетень (або й не отримав його), але не мав змоги взяти участь у голосуванні.

За оцінками експертів Виборчого блоку “Демократична партія України — партія “Демократичний союз”, найбільші організаційні проблеми під час процедури голосування можуть виникнути на таких етапах:
Ознайомлення з наочною агітацією про кандидатів, партії і блоки

Площа більшості приміщень, де будуть розташовані дільничні виборчі комісії, не дозволяє розмістити необхідну кількість офіційної наочної агітації про кандидатів у депутати. У “пікові” години через значне скупчення людей частина виборців не зможе ознайомитися з агітаційними матеріалами.

Обслуговування виборців операторами

Згідно з проведеним хронометражем, на обслуговування одного виборця оператор виборчої дільниці витрачає в середньому 2 хв. 45 секунд. У такому темпі 8 операторів могли б обслужити 2 224 особи. Однак, як уже зазначалося, швидкість реєстрації виборців буде знижуватися. Як наслідок — виникнення черг біля столів операторів і можлива відмова виборців від подальшої участі в голосуванні.

Перебування в кабінах для заповнення бюлетенів

Проведення навчальних виборів показало, що найбільше скупчення виборців відбувається біля кабін для таємного голосування. Якщо врахувати, що на заповнення бюлетеня витрачається в середньому 1 хв. 55 сек., то пропускна здатність однієї кабіни не перевищує 360 виборців (30 чоловік на годину). У разі збільшення часу на заповнення бюлетеня виникатимуть черги, в яких виборці матимуть можливість обговорювати кандидатури, що є прямим порушенням Закону України “Про вибори народних депутатів України”. Крім того, саме на цьому етапі процесу голосування частина виборців залишала навчальну виборчу дільницю, не маючи можливості реалізувати своє право на таємне голосування.

Обробка бюлетенів та підрахунок голосів

Згідно з проведеним хронометражем, за умов виконання вимог Закону “Про вибори народних депутатів України”, члени виборчої дільниці підраховуватимуть бюлетені упродовж 58 годин. Після 12 годин голосування люди фізично не витримають навантаження при підрахунку або ж нехтуватимуть положеннями закону для прискорення підрахунку голосів виборців.

З огляду на викладене вище Виборчий блок “Демократична партія України – партія “Демократичний союз” вважає за необхідне вжити таких заходів для запобігання можливим організаційним труднощам і створення рівних умов для усіх виборців:

1. Розмістити агітаційні матеріали таким чином, щоб усі учасники голосування могли з ними ознайомитися. Для цього можна використати переносні щити, розміщені перед входом на виборчу дільницю.

2. Збільшити кількість операторів, що обслуговують виборців, для запобігання виникненню черг до місць реєстрації. За нашими підрахунками, оптимальним буде задіяти не менше 5 операторів на 1000 учасників голосування на дільниці.

3. Збільшити кількість кабін для голосування з метою гарантування вільного волевиявлення громадян і запобігання порушенням Закону України “Про вибори народних депутатів України”. Для цього на виборчих дільницях необхідно розміщувати кабіни для таємного голосування з розрахунку не менше 5 кабін на 1000 виборців.

4. Передбачити змінний графік роботи членів комісії на виборчій дільниці з метою запобігання порушенням Закону України “Про вибори народних депутатів України”.

5. Центральній виборчій комісії змоделювати ситуацію підрахунку голосів на дільницях. Розробити і подати дільничним комісіям рекомендації щодо оптимальної організації процедури підрахунку голосів у межах чинного виборчого законодавства.

Якщо такі заходи для поліпшення організації виборів не будуть вжиті, Україна ризикує отримати Верховну Раду, яка за своєю структурою не відповідатиме політичній структурі українського суспільства. Це, у свою чергу, може викликати посилення протистояння у вищому законодавчому органі держави. Крім того, збереження нинішньої ситуації дозволить деяким суб’єктам виборчого процесу — щоб виправдатися у ймовірній власній поразці на виборах — нав’язати суспільству думку про фальсифікацію результатів голосування.

Виборчий блок “Демократична партія України — партія “Демократичний союз” вимагає від ЦВК та керівників окружних комісій, органів влади та місцевого самоврядування забезпечити належну організацію і проведення виборів народних депутатів України, дотримуючись духу і букви Законів демократії!Таблиця 1

Середній часовий показник процесу голосування

На ознайомлення з наочною агітацією про кандидатів, партії та блоки
2 хв. 45 сек.

Час, необхідний оператору для обслуговування одного виборця
2 хв. 35 сек.

На заповнення бюлетенів у кабінці
1 хв. 55 сек.

На вкидання бюлетенів у скриньку
25 сек.

Загальний час проведення на дільниці виборцем
8 хв. 50 сек.

Час обробки одного комплекту бюлетенів при підрахунку голосів
1 хв. 45 сек.Таблиця 2

Пропозиції щодо вдосконалення виборчої процедури

Ознайомлення з наочною агітацією про кандидатів, партії та блоки
Винесення агітаційних матеріалів на більш просторі площі


Кількість операторів для обслуговування 1000 виборців
Не менше як п’ять осіб


Кількість кабін для заповнення бюлетенів (на 1000 виборців)
Не менше як п’ять одиниць
» 
Для влади 31 березня — “останній день Помпеї”
 
Аби завадити лідерам опозиції пройти до парламенту, влада в останні дні виборчої кампанії вдається до найжорсткіших та найбрутальніших форм впливу. Останні постріли зі усіх гармат медіа-простору завдано по єдиному узгодженому кандидатові від виборчого Блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” Тарасові Стецьківу. Причому ці постріли, добре зрежисовані, лунають і з Києва, й зі Львова. У Києві удару по блоку Віктора Ющенка та Тарасові Стецьківу було завдано трансляцією телеканалами “ICTV” та “1+1” документального фільму “Піар”. У Львові проти нього видавничі доми не перестають друкувати пасквілі, розсовуючи їх по скриньках виборців. Усе це говорить лише про одне: Тарас Стецьків є не лише небезпечним для нинішньої корумпованої та олігархічної влади, але й залишається лідером у Франківському виборчому окрузі.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Мертві душі” на виборах 
  ·  Україна напередодні нового скандалу 
  ·  Динамо” загрожують санкції 
Погляд
  ·  Для влади 31 березня — “останній день Помпеї” 
  ·  Координаційна Рада Виборчого блоку “Демократична партія України — партія “Демок 
Поступ у Львові
  ·  Про вибори у Львові 
  ·  Політична шахівниця 
  ·  ХРОНІКА 
  ·  Дякую Тобі, Господи! 
  ·  Юля Тимошенко у Львові востаннє 
Поступ з краю
  ·  Шлапак пропонує девальвувати гривню 
  ·  Уряд захищає українське взуття 
Поступ у світі
  ·  Теракти готують на Великдень 
  ·  Континент на межі руйнації 
  ·  У Росії терористам дихається вільно 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Спорт-Поступ
  ·  З Хмельницького – зі “сріблом” 
  ·  Краще бути не може 
  ·  Почнемо з вірменами 
  ·  СПОРТ-БЛІЦ 
Політична реклама
  ·  Коні не винні... або Діяльність — чи її імітація 
Пост-Factum
  ·  Екзотичний смак Ракії від віртуоза-класика 
  ·  КАЛЕНДАР