BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Аналітика у Поступі.    Арт-Поступ.    Духовний Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
22 січня 2020 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  22:20 23-01-2020 -   У Львові обрали керівників 5-ти лікувальних закладів  
  12:12 22-01-2020 -   У День Соборності львівські школярі утворять «живий ланцюг» та розгорнуть 15-метровий прапор  
  15:32 21-01-2020 -   Львівські жеки стали управляючими компаніями  
  15:25 21-01-2020 -   Сім’я керівника Львівелектротрансу в 2019 році придбала будинок, ділянку та Infinity  
  13:16 20-01-2020 -   Суд оштрафував львів’янина за використання годинника з прихованою камерою  
Україна
  10:26 23-01-2020 -   Гончарук хоче віддати УЗ в управління німецькому Deutsche Bahn на 10 років  
  9:51 23-01-2020 -   Гончарук на сніданку у Давосі запевнив, що не планує йти у відставку  
  9:42 23-01-2020 -   Міністерка Новосад пояснила "невдале" висловлювання про зарплату 36 тисяч гривень  
  9:31 23-01-2020 -   Слід призупинити приведення законів України у відповідність із законами ЄС – Арахамія  
  22:2 22-01-2020 -   Зеленський у Давосі розкритикував “стурбованість світу” війною на Донбасі і анексією Криму  
Світ
  15:12 23-01-2020 -   Британія нарешті видалить тризуб з антитерористичного посібника  
  9:51 23-01-2020 -   Помпео каже, що найближчим часом відвідає Україну  
  21:45 22-01-2020 -   Британія знову шкодує через тризуб, але каже, що ним зловживають праворадикали  
  12:11 22-01-2020 -   Китайським вірусом вже захворіли понад 300 осіб  
  11:35 21-01-2020 -   Імпічмент Трампа підтримує більше половини американців    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Духовний Поступ  »  ТЕЗИ

___________________________________________________________________________

Церква в сучасній Німеччині
Ульріх БЕККЕР
 
Німецька церква
Церква і громадянське суспільство

Громадянське суспільство живе з участі своїх громадян та якомога ширшого кола усіх суспільних сил, рухів та організацій у публічному дискурсі про загальне благо та про будь-які питання, що стосуються суспільства як єдиного цілого. До цих суспільних сил, рухів та організацій належать також і церкви.

Нелегко усвідомлювати, що церква є лише однією з багатьох інституцій, які впливають на формування громадської думки в нашій країні, хай навіть поки що і дуже впливовою. Проте цілком очевидним є і наступне: став незворотнім рух від переважно християнського суспільства до помітного сьогодні розмаїття релігій і світоглядів. Ця тенденція спостерігається в багатьох країнах Європи.

Хоча в сучасній Німеччині з 82 мільйонів мешканців приблизно по 27 мільйонів громадян належать до католицької та лютеранської церков, в країні діє ще багато інших релігій та християнських конфесій.

Але і за нової ситуації залишається незмінною теза: християнська та громадянська спільноти залежать одна від одної. Цієї обставини не може і не має права ігнорувати християнська спільнота, якщо вона не бажає усамітнюватися від суспільства.

Церква не може бути байдужою до того, чи рішуче захищає держава у своїх стосунках з суспільними чинниками етичні та духовні цінності, як вона це робить, чи ж вона фактично усувається від цього завдання. Церква залишається церквою для народу, для усіх людей, а особливо для бідних та слабких. Як церква народна вона зобов'язана втручатись, коли, наприклад, йдеться про захист життя, збереження миру, подолання насильства, більш справедливий розподіл ресурсів, про людський вимір освіти та виховання, про налагодження соціальної ділянки. Церква не може мовчати, а повинна реагувати на виклики часу.

Найбільш дієвими є спільні заяви церков, в яких різні церкви Німеччини, в першу чергу лютеранська та католицька, узгоджуючи свої позиції, виступають перед громадськістю одним голосом.

У своєму "спільному слові" в 1996 році стосовно економічного та соціального становища в країні лютеранська та католицька церкви Німеччини виступили за такі ціннісні орієнтації, які б слугували благу кожного. Так вони прагнуть створити передумови політики, яка б орієнтувалася на солідарність та справедливість.


Стан екумени: розвиток і перспективи


Перед тим, як говорити про екумену, необхідно домовитися, що ми розуміємо під поняттями "екумена" та "екуменічний".

Екумена спрямована на зближення, спілку, спільне життя всіх церков та християн, які досі роз'єднанні з конфесійних, історичних, національних, культурних і соціальних причин і живуть окремо одне від одного. Під словом "екумена" маємо на увазі "все християнство на землі". Крім того, виходячи з первісного значення слова "екуменічний", маємо також на увазі і співжиття усіх людей на всій Землі.

Екуменічний рух виник з необхідності потужного протесту проти розколу християнства заради віри. Своїм корінням він сягає ХІХ -- початку ХХ століть. У 1948 році була заснована Екуменічна рада церков, що засвідчило порух церков усього світу до створення нової церковної спільноти.

Коли від церков очікують подолання традиційних розколів і більш рішучої співпраці, то мова йде не тільки про те, щоб церкви виступали перед світом єдиним голосом, але й про те, щоб довірена їм Блага Звістка не затьмарювалася міжцерковними чварами.

Визначною кульмінацією такої екуменічної співпраці на німецьких теренах став, поза сумнівом, Перший екуменічний з'їзд церков, що відбувся в червні цього року в Берліні. З'їзди церков, які почали проводитися в Німеччині після Другої світової війни з ініціативи прочан-протестантів, значно обновили і пожвавили релігійне життя нашої країни. Проведення вперше такого з'їзду церков з повним правом було названо "тріумфом екумени".

Під час Першого екуменічного з'їзду церков у червні цього року в Берліні церкви підписали Екуменічну хартію (Charta Oecumenica) і підтвердили цим в урочистій формі документ "Орієнтири для тіснішої співпраці між церквами Європи", ухвалений у квітні 2001 року Конференцією європейських церков (КЄЦ), до якої входять майже всі реформаторські та православні церкви Європи, і католицькою Радою єпископської конференції (ССЕЕ ). В ньому церкви Європейського континенту зобов'язуються прагнути до спільного розуміння Євангелія, працювати задля досягнення помітної єдності церкви, уникати шкідливої конкуренції у євангелізації населення, переборювати самоізоляцію та жити в екуменічній відкритості. Така екуменічна відкритість передбачає, серед іншого, поглиблення спільноти з іудаїзмом та підтримання зв'язків з ісламом.


Відносини між церквою і державою


Суть та особливості церковного права Німеччини можна найкраще пояснити, порівнюючи його з двома іншими моделями: моделлю державної церкви та моделлю лаїцизму (мирянства). В основу церковного права Німеччини покладена модель кооперації.

У відповідності до моделі кооперації держава виконує для церкви деякі функції. Наприклад, за дорученням церкви збирає церковний податок. І навпаки, церкви виконують деякі завдання державного сектору, наприклад, утримують дитячі садки, школи, соціальні заклади, а також проводять душпастирство в війську, закритих закладах та лікарнях.

Конституція Федеративної Республіки Німеччина гарантує громадянам серед основних прав (ст. 4) свободу віросповідання та совісті. Це основне право зобов'язує державу дотримуватися нейтралітету у питаннях світогляду; з іншого боку, воно покладає на державу обов'язок формувати таку політичну систему, яка б забезпечувала свободу совісті та віросповідання та їхню якнайповнішу реалізацію.

Крім того, у ст. 7 Основного Закону держава надає релігійним та світоглядним організаціям право співучасті у викладанні релігійних предметів. Ст. 7.3: "Викладання релігії в державних школах, за винятком позаконфесійних закладів, належить до навчальної програми. Не порушуючи права державного нагляду, релігія викладається у відповідності до головних принципів релігійних організацій".

Згідно з цим положенням, держава не має права самостійно домагатися і нав'язувати консенсус стосовно релігійної чи світоглядної орієнтації. Таким чином, ст. 7 повністю відповідає уявленням про релігійну свободу, демократію та толерантність.
» 
Вдовина лепта
 
І сів Він навпроти скарбниці, і дививсь, як народ мідяки до скарбниці вкидає. І багато заможних укидали багато.

І підійшла одна вбога вдовиця, і поклала дві лепті, цебто гріш.

І покликав Він учнів Своїх та й промовив до них: Поправді кажу вам, що ця вбога вдовиця поклала найбільше за всіх, хто клав у скарбницю.

Бо всі клали від лишка свого, а вона поклала з убозтва свого все, що мала, свій прожиток увесь...

Марка 12, 41-44
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Форум без міністрів 
  ·  "Вікна" для Сендака немає 
  ·  НДП та "Демініціативи" об'єднуються 
Погляд
  ·  Всі сподівання канули в лету 
  ·  І пострижуть у москалі 
  ·  Янукович ховається за пенсіонерів 
Поступ у Львові
  ·  Затишшя на кордоні 
  ·  Браконьєрство у нас безкарне 
  ·  До Відня взимку саньми 
  ·  Сихівський міст до Нового року 
  ·  Львівщина на продаж 
  ·  "Карпатиленд" забракували 
  ·  Гумінського офіційно звільнили 
  ·  Корки ще на місяць 
  ·  Політична війна триває 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Битва за Тимошенко 
  ·  Ющенко чи Янукович? 
  ·  Реверсу "Одеса-Броди" не буде 
  ·  "Бацька" нас ізолює 
  ·  Україна не віддасть свого дипломата 
  ·  Україна просить ЄС визначитися 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Пхеньян нарощує м'язи 
  ·  У Китаї відкривають двері до кохання 
  ·  Іракське слухання у Конґресі 
  ·  Фаворити премії Миру 
  ·  Аеропорт ім. Леха Валенси 
  ·  Що треба для повного щастя? 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Економіка у Поступі
  ·  Туристичні презентації 
  ·  "Імпортні" гроші для малого бізнесу 
  ·  Азарову мало податків 
  ·  Львівську владу звинувачують 
  ·  Ціни повзуть догори 
  ·  КОРОТКО 
Аналітика у Поступі
  ·  Загадка трьох К 
  ·  Нью-йоркське розчарування 
Арт-Поступ
  ·  Музичні перлини українського романтизму 
  ·  Екранний люля-кебаб 
  ·  АРТ-НОВИНИ 
Духовний Поступ
  ·  Церква в сучасній Німеччині 
  ·  Вдовина лепта 
Спорт-Поступ
  ·  Сподівання "Львівської політехніки" 
  ·  Світовий футбол у спідницях 
  ·  ''Самурай'' -- крок до здоров'я 
  ·  Чорна сила 
  ·  КОРОТКО 
Пост-Faktum
  ·  Думки у поїзді 
  ·  КАЛЕНДАР