Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Погляд  » 


Переконливий реванш Штойбера
У Баварії соціал-демократи поза грою
Любко ПЕТРЕНКО
 
"Баварія" Мюнхен -- завжди номер перший". Вже кілька років поспіль наспівують юні фани одного з найсильніших у Європі футбольних клубів по закінченні чергового сезону. Bayern на чолі з шанованим воротарем-ветераном Олівером Каном знову чемпіон Бундесліги з відривом у десяток очок. Вже аж якось нецікаво робиться.

Лідерська позиція баварського футболу безумовно є продовженням загальної сприятливої ситуації на цій німецькій землі на тлі негараздів в країні. "Вас вітає Вільна Держава Баварія" -- щити з таким написом важко не помітити, переїжджаючи земельний кордон. Вільна й заможна земля від Майну до Боденського озера. Федеральний устрій дає можливість земельному урядові економічні, соціальні та культурні питання вирішувати самостійно. Чим Мюнхен користується і напрочуд вдало. Хоча, звичайно, баварці хотіли б мати ширші можливості, більше незалежності від центру.

Вже понад півстоліття тут незмінно урядує правоцентристська Християнсько-соціальна спілка (CSU). Але ще ніколи вона не здобувала тут такої переконливої перемоги, як минулої неділі. А урядуючі на федеральному рівні соціал-демократи ще ніколи не зазнавали у Вільній державі такого гіркого фіаско.

Прем'єр-міністр Баварії і голова CSU Едмунд Штойбер розливає шампана в келішки членів своєї команди. П'ють за перемогу. Далі, напевно, один із тостів буде за канцлера Гергарда Шрьодера і за "мудру" політику "червоно-зеленого" уряду в Берліні. Економічні проколи на федеральному рівні призвели до того, що Німеччина зі світового індустріального лідера перетворилася на країну з найповільнішим економічним зростанням у єврозоні. Тепер їй навіть загрожують штрафні санкції Брюсселю за порушення правил "стабілізаційного пакету", ухваленого під час запровадження спільної європейської валюти. Саме це й послугувало Штойберу найкращою промоцією. Сам він міг особливо й не займатися електоральною кампанією, а гордо скласти руки на грудях і слідкувати за позбавленою сенсу метушнею його політичних опонентів.

Лідер баварських соціал-демократів Франц Маґет за останні два місяці передвиборчої кампанії побив усі рекорди працелюбності. За цей час він проїхав 30 тисяч кілометрів, провів 500 зустрічей. І що то йому допомогло?.. Виборці слухали його, іноді плескали, дехто навіть казав: "А що, доволі люб'язний чоловічок". Але далі всі його потуги розбивалися об консервативність баварців, вдалу господарську діяльність CSU і щоразу песимістичніші економічні прогнози з Берліна.

Нещодавно Соціал-демократична партія Німеччини (SPD) святкувала своє 50-річчя. Тоді німецьке телебачення продемонструвало один сюжет з Баварії, де розповідалося про те, що якраз у час ювілею в одному баварському містечку, де досі не існувало лівих партій, нарешті створено перший осередок соціал-демократії. Камера продемонструвала баварське "майбутнє" партії: старенький, глухуватий дідок, якийсь асоціал з підпухлим обличчям, і дівчина, у зовнішності якої вгадувалися довгі і безуспішні пошуки справжнього кохання... Щоправда, у великих баварських містах, особливо у мегаполісі Мюнхені соціал-демократи мають непогані позиції, тому не можна сказати, що виборча боротьба тут відсутня взагалі. Але у цьогорічних змаганнях вони не мали жодних шансів.

Згідно з останніми підрахунками, місця у ландтазі Мюнхена розподіляться так: члени CSU займуть 124 зі 180 фотелів, SPD -- 41, і "зелені" -- 15. Едмунд Штойбер у такий спосіб взяв переконливий реванш за програш виборів до Бундестагу рік тому. Маючи тепер таку перевагу, він зможе ще ефективніше протидіяти недосконалій господарській політиці Берліна, використовуючи земельну незалежність, демонструючи, що правда таки за правими.

Обговорити в форумі»  ЄЕП
ЄЕПівці пояснюють свій вибір
Богдан БАЧИНСЬКИЙ
 
Угода про вступ України до ЄЕП вже підписана, а гамір навколо неї, так і не досягнувши апогею, потрохи вщухає. Основні ж прихильники підписання угоди нарешті починають пояснювати свою позицію.

Зокрема, лідер Трудової партії та голова НБУ Сергій Тигипко, якого справедливо вважають послідовним прихильником якомога тіснішої економічної співпраці з Росією, заявив, що рівень інтеґрації України в ЄЕП залежатиме від її національних інтересів у цій організації. На думку Тигипка, Україні надзвичайно вигідно створити зону вільної торгівлі, однак утворення з Росією митного союзу є неприпустимим, оскільки суперечить не лише вітчизняним інтересам, але й Конституції. "Ми інтеґруватимемося рівно настільки, наскільки це нам буде вигідно. Навколо ЄЕП багато шуму і розмов, тоді як задача України зрозуміла: отримати зону вільної торгівлі і бажано без збитків", -- заявив голова НБУ. Слід зазначити, що Росія цілком розуміє бажання України, однак Москва зробить все від неї залежне, щоб отримати від України значно більше, ніж та хоче дати. Наприклад створить митний союз і, навпаки, дасть не так багато, як хоче отримати Київ. При цьому Тигипко вважає, що немає сенсу розраховувати на поставки в Україну нафти і газу за внутрішньоросійськими цінами, тому він пропонує наполягати на ліквідації вилучень із режиму вільної торгівлі.
Детальніше>>
»  ДУМА
Російські списки вже готові
Андрій ДУБЕЦЬКИЙ
 
З понеділка в Росії розпочався новий етап думської виборчої кампанії. Цього дня партії і блоки можуть звертатися в Центвиборчком Росії за офіційною реєстрацією своїх федеральних списків, за якими обирається 225 депутатів -- половина складу Державної думи. Для цього партії і блоки повинні надати не менше, ніж 200 тисяч підписів на свою підтримку.

Нагадаймо. Російським законодавством також передбачена можливість реєстрації і на підставі внесення застави з виборчого фонду. Зараз її розмір становить 37,5 мільйонів рублів і складає 15 відсотків від граничної суми виборчого фонду. За законом, партії і блоки, що не перестрибнули через тривідсотковий бар'єр, не одержать своєї застави назад. Ці гроші перерахують до держбюджету.
Детальніше>>