Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Історія у Поступі.    Арт-Поступ.    Листи у Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Faktum.

22 вересня 2003 р.

16:59 31-07-2017 -   Найближчими днями синоптики прогнозують спеку до 35° вдень
  15:3 31-07-2017 -   У центрі Львова на площі Катедральній висадили клени
  14:55 31-07-2017 -   На Львівщині водій збив 11-річну велосипедистку
  14:53 31-07-2017 -   Львівській міській лікарні подарували УЗД-апарат вартістю 1,8 млн грн
  12:57 31-07-2017 -   Доріжки навколо озера у Стрийському парку замостять бруківкою
  17:1 31-07-2017 -   Держкіно виділить на зйомки "Захара Беркута" 30 мільйонів
  16:56 31-07-2017 -   У серпні українці матимуть «додаткові» вихідні 31.07.2017 15:25
  15:6 31-07-2017 -   У центрі Івано-Франківська обстріляли автомобіль, поранений чоловік
  14:54 31-07-2017 -   На Сумщині затримано на хабарі лікаря районної лікарні
  14:53 31-07-2017 -   Міністра фінансів України запідозрили в ухиленні від сплати податків, – ЗМІ
  16:57 31-07-2017 -   Пізня вагітність сприяє продовженню тривалості життя, – вчені
  14:49 31-07-2017 -   В атмосфері Титана вчені виявили фрагменти позаземного життя
  12:49 31-07-2017 -   Актори Гри престолів прокоментували "ключову зустріч"
  11:6 31-07-2017 -   У Туреччині перекинувся автобус з туристами
  10:18 31-07-2017 -   В Естонії запустили перші безпілотні автобуси

·  ·

___________________________________________________________________________

Олександр ФІЛЯЄВ: Фінал Кубка Радянського Союзу дивився по телевізору

Олександр Філяєв (перший праворуч)
Першим капітаном "Карпат", який грав у команді з часу її створення в далекому 1963 році, був Олександр Філяєв. Він не брав участі у славному фіналі Кубка-69, проте добре пам'ятає цей матч. А вшанування карпатських ветеранів, яке відбулося недавно, стало для нього приємним сюрпризом. Запитанням про те, що пан Олександр відчуває у цей день, і розпочалася наша розмова.

-- Я почуваю себе щасливим. Живу у Львові давно, але тут вперше зібралося стільки тодішніх гравців, і це доводить, що керівництво команди шанує своїх ветеранів та пам'ятає історію клубу. Та хотілося б, аби про нас згадували не так рідко. Навіть інколи могли б запросити у Брюховичі на тренування команди, адже, думаю, багаторічний досвід зміг би принести їй користь, якщо б тренер звернувся до нас за порадою. Повертаючись до зустрічей з колишніми гравцями (деяких, на жаль, уже немає серед живих), нам самим потрібно їх організовувати частіше, оскільки вони нагадуватимуть нам перемогу 1969-го року. Щоправда, зараз на пенсію не проживеш, тому доводиться працювати, через що і зустрічаємось дуже рідко. Та й то лише по святах або на днях народжень. До речі, працюю я в школі, де займаюсь підготовкою дітей і молоді, а це, вважаю, -- серйозна та відповідальна робота.

-- Які у Вас спогади про фінал Кубка Радянського Союзу?

-- На жаль, цю гру я бачив лише по телевізору. Коли Лихачов забив другий гол у ворота ростовського СКА, от тоді й повірив у перемогу. Ви не можете уявити, що робилося на вулицях Львова, коли команда прилетіла у місто з кубком у руках. Тоді майже ніхто не спав. Усі, як могли, святкували цю подію. Тоді наша команда, вигравши у представника вищої ліги (на той час "Карпати" були у першій лізі чемпіонату Радянського Союзу), здобула ще більшу честь і повагу, ніж мала до цього. Тож, думаю, арку, присвячену цій події, на стадіоні "Україна" відкрито недаремно. І дуже добре, що на ній є підписані зображення футболістів, це завжди грітиме серця вболівальникам і стимулюватиме майбутні покоління гравців до нових перемог.

-- В останніх сезонах "Карпатам" далеко до того рівня гри, який свого часу демонстрували Ви та Ваші партнери.

-- Я постійно слідкую за виступами українських команд. Взяти хоча б "Динамо" чи "Шахтар" -- там надзвичайно мало місцевих вихованців. Навіть у "Карпатах" дуже багато приїжджих або іноземців. Я думаю, що на сьогодні у нас в області можна знайти п'ять-десять перспективних футболістів, яким зараз по 16 років, і поступово вводити їх в основу команди. Спочатку їх потрібно випускати грати за "Карпати-2", а інколи, наприклад, коли головна команда впевнено виграє, дати можливість набиратися досвіду у вищій лізі. І тоді гравець не захоче грати в ніякій іншій команді, оскільки він місцевий, у нього тут багато друзів і знайомих, та й рідний дім, врешті-решт. От тоді команда заграє по-справжньому, і якщо футболісти викладатимуться у кожному матчі на сто відсотків, то посідатимуть в чемпіонаті не нижче п'ятого місця, як і належить кращій команді Галичини. До речі, приємно, що виробник напоїв "Олімпія", фірма "Етрус", не забув про юних футболістів і подарував їм сім комплектів біло-зеленої спортивної форми, та й комп'ютери від "Техніки для бізнесу" неабияк допоможуть керівництву команди у подальшій роботі.

-- Ви були першим капітаном львів'ян...

-- Не зважаючи на те, що тоді за "Карпати" грали футболісти з Донецька, Миколаєва, Закарпаття і, звичайно, Львова, у нас був дуже дружній колектив, і це неабияк допомагало на полі. Щодо моїх капітанських обов'язків, то я завжди прагнув налаштувати партнерів на добру гру. Особливо, коли команда програвала, намагався завести їх, що нерідко допомагало нам відіграватися. До речі, тоді у першій лізі грали дуже сильні команди, які, впевнений, не пасли б задніх серед теперішніх українських "вищолігівців".

-- За які команди Ви встигли пограти за час кар'єри?

-- Починав грати у московському "Локомотиві". Після призову в армію впродовж семи років виступав за "СКА" (Львів), після чого у 1963 році опинився в "Карпатах".

-- Чи підтримуєте ще й зараз спортивну форму?

-- На жаль, зараз я вже трохи відійшов від спорту. Як не крути, а вік бере своє. Мені ж незабаром виповниться 70 років. Хоча інколи намагаюся згадати молодість. (Сміється).

-- Що б Ви побажали уболівальникам та футболістам "Карпат"?

-- Вболівальникам бажаю, аби у них завжди був гарний настрій, а футболістам -- щоб вони своїми перемогами цей настрій дарували. Також хочеться, щоб команда здобувала очки не лише вдома, а й на виїзді, і, сподіваюсь, їй вдасться змінити сумну традицію, бо впевнений, що це теперішнім футболістам до снаги. Також думаю, що з черговим приходом Мирона Маркевича у команді наступить підйом і вона демонструватиме якісний та видовищний футбол.

Розмовляв Андрій ДУМИЧ

»  ЧЕМПІОНАТ
З Півдня без очок
Юрій ГОРАК

Матч дев'ятого туру "Карпати" проводили в Маріуполі. Після гідної гри проти "Динамо" львівські вболівальники очікували на позитивний результат, але сталося трохи інакше.

Перший тайм проходив у рівній боротьбі й команди створили небагато гострих моментів. На п'ятнадцятій хвилині після прострілу Єсіна м'яч небезпечно зрекошетив від Беня, але Налєпа підстрахував колегу. На 24-й хвилині карпатці заробили право на штрафний. Подав Йовичевич, а Мізін завдав небезпечного удару головою під поперечку. Виручив господарів воротар Шуховцев. Закінчувався перший тайм у невисокому темпі.
»
Успіх українських юнаків
Підготував Іван ДУПНАК

В Талліні відбувається кваліфікаційний турнір європейської першості серед юнацьких команд віком до 17 років. За дві путівки до наступного етапу змагань боротьбу ведуть збірні Естонії, Казахстану, Молдови та України.

В перший день змагань підопічні Віктора Кащєя зустрілися з командою господарів. Естонці перед своїми вболівальниками намагалися показати себе з кращого боку. Але вже на 4-й хвилині гри Григорій Сахно, скориставшись передачею Олександра Гладкого, відкрив рахунок -- 1:0, повели українці. В подальшому гра проходила з обопільними шансами на успіх, але рахунок не змінювався. Лише на останній хвилині матчу (юнаки цього віку грають два тайми по 40 хвилин) Євген Накоренюк вивів на ударну позицію Дмитра Молдована, який встановив остаточний рахунок матчу -- 2:0. У цей же день Молдова перемогла Казахстан з рахунком 4:3.
»
Перша перемога "Карпат-2"

У матчі 9 туру проти ФК "Миколаїв" свою першу перемогу в чемпіонаті здобули футболісти "Карпат-2". Відрадно, що після цього виїзного успіху львів'яни покинули останній щабель турнірної таблиці. Матч у Миколаєві мав принципове значення з двох причин. По-перше, зустрічалися двоє аутсайдерів першої ліги, а по-друге, кілька тижнів тому ФК "Миколаїв" очолив знаний львівський фахівець Роман Покора, який розраховував отримати першу перемогу зі своїм новим клубом.

Матч проходив за незначної територіальної переваги господарів, які використовували довгі діагональні передачі та навіси у штрафний майданчик гостей, розраховуючи на перевагу в боротьбі на другому поверсі.

В середині І тайму ця тактика ледь не принесла їм успіху. При черговій подачі з флангу на виході помилився наш воротар Венчак. Виправляючи його помилку, оборонець Іванський змушений був порушити правила, за що київський арбітр матчу Березка призначив одинадцятиметровий. І тут Венчак зумів виправити свою помилку, парирувавши цей удар на кутовий.