BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Львівські обсервації.    Вибори у Поступі.    Поступ науки і технологій.    Поступ аналогій.    Кримінал.    Розмаїтий Поступ.    Кінопоступ.    Наша афіша.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
Опозиція - це люди із прапорами на вулиці
 
28 березня 2002 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  12:16 22-11-2020 -   В 11 містах України проходить другий тур виборів міських голів  
  11:22 01-11-2020 -   Помер 52-річний голова Мурованської ОТГ Зіновій Петрух  
  11:18 01-11-2020 -   Мер Львова повідомив про підтверджений Covid-19 у дружини і тещі  
  9:48 18-09-2020 -   Партія «Слуга народу» оголосила своїх кандидатів на Львівщині  
  11:44 30-08-2020 -   У Львові поховали першого мера міста Василя Шпіцера  
Україна
  11:17 01-11-2020 -   Керівник Венеційської комісії відреагував на законопроєкт Зеленського стосовно КС  
  11:16 01-11-2020 -   Оновлення складу КС узгоджено з ЄС та послами G7 – Арахамія  
  11:16 01-11-2020 -   Новий антирекорд в Україні: 8752 випадки коронавірусу за добу  
  11:16 01-11-2020 -   Україна готова вести діалог із білоруською опозицією, але є умови – Кулеба  
  11:16 01-11-2020 -   Зеленський пропонує припинити повноваження всіх суддів КСУ: текст законопроєкту  
Світ
  11:18 01-11-2020 -   Останні новини 11:14 ( 1.11.2020) В історичній частині Квебеку зловмисник напав на людей, є вбиті й поранені  
  11:17 01-11-2020 -   Попередні результати виборів у Грузії: лідирує правляча партія, опозиція каже про фальсифікації  
  15:31 27-09-2020 -   Нагірний Карабах: армія Азербайджану взяла під свій контроль 6 селищ  
  15:30 27-09-2020 -   Вірменія оголосила загальну мобілізацію і військовий стан  
  10:38 16-09-2020 -   ЄС вважає Лукашенка незаконним президентом Білорусі. Україна теж висловилася    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Кримінал  »  МАЙНО

___________________________________________________________________________

Від готелю “Незалежність” мер потрапив... “у залежність”
Міський голова у кредитних договорах поручався майном громади, або Як готель “Незалежність” віддали у заставу за 150 млрд. крб.
Зоряна ІЛЕНКО
 
Як стало відомо з достовірних джерел, за перевищення повноважень посадовими особами Львівської міської ради, підробки документів, зловживання службовим становищем, шахрайство з фінансовими ресурсами Генеральною прокуратурою України порушено кримінальну справу.

Фактом розслідування стало порушення законодавства з боку чиновників у взаємостосунках із трудовим колективом готелю “Незалежність” після того, як Товариство “ВКФ “Готель “Незалежність” у 1995 р. заявило про свій намір приватизувати готель.

Протягом шести років судові та державні органи підтверджували законність дій підприємства. Навіть Спеціальна комісія Верховної Ради України виявила порушення з боку Львівської міської ради.

Спершу знайшлися чиновники, які не бажали реєструвати угоди про сумісну діяльність колективу готелю та протокол Загальних зборів Товариства покупців колективу готелю “Незалежність”. Це було зроблено лише після рішення Арбітражного суду Львівської області (справа № 3/631).

Згодом Фонд державного майна України включив готель у перелік об’єктів на приватизацію у 1996 році і подав необхідні документи на розгляд сесії Львівської міської ради народних депутатів. Але “Незалежність” міська рада вилучила з переліку об’єктів на приватизацію. Правда,
13 листопада 1996 року з’явився протест міської прокуратури (№ 7-34/464) на п. 5 Ухвали Львівської міської ради № 314 від 29.02.1996 р. “Про завершення приватизації у м. Львові в частині вилучення з переліку об’єктів на приватизацію готелю “Незалежність”. І якщо протест прокуратури ще міг би бути проігнорований міською радою, то рішення Арбітражного суду Львівської області – аж ніяк. Адже йшлося про зобов’язання включити готель “Незалежність” у перелік приватизації об’єктів комунальної власності шляхом викупу орендованого майна.

Після деяких зволікань з’явився лист (№ 10-136643), підписаний заступником голови Фонду державного майна України О. Бондарем, в якому, зокрема, сказано: “Враховуючи викладене вище, Фонд державного майна України вважає за доцільне припинити блокування з боку Львівської міської ради народних депутатів вирішення питання приватизації готелю “Незалежність” по вул. Тершаківців, 6, та виконати рішення Арбітражного суду Львівської області від 20.03.97 р. щодо приватизації готелю.”

Правда, і це не допомогло. Лише у 1999 році Львівська міська рада включила готель “Незалежність” у перелік об’єктів міської комунальної власності, що підлягають приватизації шляхом викупу (ухвала № 290), але 22.02.2001 року скасувала власне рішення (ухвала № 962). Підприємство ВКФ “Готель “Незалежність” знову звертається до Арбітражного суду Львівської області, який своїм рішенням підтверджує право колективу на викуп готелю і вдруге скасовує ухвалу Львівської міської ради в частині, що стосується готелю “Незалежність”.

Однак існують таємниці, що їх ніхто не бажає афішувати. У зв’язку з цим зауважимо, що ще в 1996 році, ігноруючи ухвалу Арбітражного суду про заборону вчинення будь-яких дій щодо об’єкта оренди (готелю “Незалежність”), ігноруючи Закон України “Про приватизацію невеликих державних підприємств”, міське керівництво передало готель у заставу одній із банківських структур, отримавши у кредит 150 мільярдів крб. з оплатою 30 % річних (розпорядження № 524 від 1.08.1996 р.).

Згідно з п. 4 цього розпорядження, воно повинно було бути винесене на затвердження на засіданні виконкому Львівської міської ради. Але вже наступного дня, 02.08.1996 року, укладається договір застави готелю “Незалежність” та набуває чинності заборона на його відчуження (в тому числі на приватизацію шляхом викупу). Варто звернути увагу на те, що, згідно з Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міський голова має право укладати від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори лише відповідно до чинного законодавства, а з питань, що належать виключно до компетенції ради, мусить подавати їх на затвердження відповідної ради.

Питання про відчуження майна територіальної громади має вирішувати суто сесієя міської ради.

Розвиток “кредитної політики” з використанням готелю “Незалежність” в 1996-1997 роках вражає своєю послідовністю в порушенні законодавства України. “Не помічаючи” згаданих вище заяв підприємства, судових рішень та протестів прокуратури, використовуючи підроблене реєстраційне посвідчення на право власності на готель “Незалежність”, міське керівництво підписало цілу низку документів, оцінку законності яким повинна дати Генеральна прокуратура України. “Поступ” може повідомити, що між структурними підрозділами міської ради та банком укладено деяку кількість кредитно-фінансових угод в інтересах приватної будівельної структури. Наприклад, за однією з укладених в 1996 році між поважною банківською структурою та приватним будівельним підприємством угод, воно зобов’язалося оформити договір застави готелю “Незалежність”. 04.01.1997 р. видано розпорядження № 1 Львівського міського голови про передачу управлінням комунального майна міськвиконкому згаданій банківській структурі в заставу готелю “Незалежність” та підписання разом з приватним будівельним підприємством і банком договору застави.

Протягом 1997-1998 років було укладено низку аналогічних кредитно-фінансових документів, заставою яких постійно виступав готель “Незалежність”.

Міський голова поручався майном громади

Які ж мотиви спонукали міського голову до таких активних дій? Адже приватна будівельна структура, за кредити якої міський голова поручався майном територіальної громади, до комунальної власності не належить. І що станеться з комунальним майном у разі неповернення кредитів?

Перевіркою КРУ встановлено, що відсотки (як для кредитування будівництва, дуже високі) за кредитами включались у вартість робіт. Зважаючи те, що будівництво велося на замовлення міськради, констатуємо, що мешканці Львова, сплачуючи місцеві податки, сплачували відсотки за кредитами приватної структури. Крім того, встановлено факти використання кредитних ресурсів не за призначенням.

Сподіваємося, що акціонери цього товариства будуть вдячні львів’янам за такий “подарунок”, зроблений міським керівництвом. Ціна такої кредитної політики надто висока: згідно з актом КРУ, міській громаді Львова довелося втратити готель “Україна” і дитячий садок по вул. Пасічній.

Другий етап “нерозуміння” законодавства України стосовно готелю “Незалежність” міським головою триває зараз. Міська влада ігнорує вже третє судове рішення (згадане вище рішення Арбітражного суду Львівської області від 5.07.2001 р.), а цей готель намагаються безкоштовно передати в статутний фонд Акціонерного товариства “Футбольний клуб “Карпати”. Зважаючи на те, що приватним структурам у зазначеному товаристві належатиме 75% акцій, вони матимуть повне право розпоряджатися майном товариства – аж до його продажу. Цілком можливо, що через короткий час готелі та стадіони, “подаровані” товариству, будуть продані, а на виручені кошти буде куплено якогось нігерійця, який за рік-два, втративши свою “ціну”, успішно повернеться на батьківщину.

Важко припустити, що міський голова, юрист за фахом, не розуміє, що рішення про передачу готелю “Незалежність” у статутний фонд футбольного товариства суд може знову визнати незаконним...

Яким же буде лице Львова перед акціонерами згаданого товариства? І чи припинять нарешті депутати міськради слухняно виконувати помахи диригентської палиці, чи задумаються над інтересами львів’ян, які їх обрали (і, можливо, мають намір знову обрати на найближчих виборах), та особистою відповідальністю перед громадою?
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Свободу” кинули у річку 
  ·  У Дрогобичі демонтували стінопис Шульца 
  ·  КАЛЕНДАР 
  ·  Найгірші кінодіячі Голлівуду отримали свої відзнаки 
Погляд
  ·  Мерські вибори-2002 
  ·  Передвиборні спекуляції 
Поступ у Львові
  ·  Володимир Середа: цвинтар – так, пантеон – ні! 
  ·  Проголосуй і живи довго та щасливо 
  ·  Богдан Дубневич: “Українці мусять жити краще !” 
  ·  Ігор ГАЙДУЧОК: “Передвиборні зустрічі ще більше переконали мене: потрібні зміни” 
  ·  Прес-служба Львівської координаційної ради виборчого блоку “Демократична партія 
  ·  НАША УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З НАШОГО ДОМУ 
  ·  ЗВЕРНЕННЯ Громадських організацій Львова до виборців 119-го Шевченківського вибо 
Поступ з краю
  ·  КРАЄВИД 
  ·  Бійців дивізії “Галичина” реабілітовано? 
  ·  Крим відчиняє двері 
  ·  Дещо про перспективи української опозиції 
Поступ у світі
  ·  Під прикриттям боротьби з тероризмом 
  ·  Головні персонажі поза грою 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Львівські обсервації
  ·  ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ 
Вибори у Поступі
  ·  Богдан Коваль: Будувати нове життя у Львові треба фахово 
  ·  Ігор Плотиця: Нове тисячоліття спонукає жити по-новому і в побуті, і в політиці 
  ·  Програма кандидата в депутати САВЧУКА Олега Ярославовича 
  ·  Люди, які мислять, змінюють суспільство 
  ·  Ольга Величко: Буду робити все можливе, щоби нову школу таки збудували 
  ·  Ми ЗА Степана Курпіля. А ВИ? 
  ·  Провідні журналісти Львова – за Степана Курпіля! 
  ·  Віктор Ющенко: Боротьба сьогодні йде між тими, хто краде і не краде 
  ·  Звернення Тараса Стецьківа до вибoрців 
  ·  Заява виборчого штабу Тараса СТЕЦЬКІВА 
Поступ науки і технологій
  ·  Хакер Адріан Ламо став співробітником New York Times 
  ·  Червоний чи блакитний? MPEG-4 чи MPEG-2? Боротьба за новий DVD 
  ·  Ноутбуки дешевшають 
  ·  Американка засудила виробника захищених від копіювання CD 
  ·  nASA створила найдетальнішу карту Землі 
  ·  Новинки від мобілок на CeBit 2002 
Поступ аналогій
  ·  З африканським привітом – зімбабвійська демократія проти геополітичного адмінре 
Кримінал
  ·  Від готелю “Незалежність” мер потрапив... “у залежність” 
Розмаїтий Поступ
  ·  Загадки міста Лева 
  ·  Вас запрошує кафе “Гермес” 
Кінопоступ
  ·  Номінанти та переможці “Оскара” 2002 року 
  ·  Найкращі фільми року 
  ·  Британські букмекери дали “Володарю перстенів” сім “Оскарів” 
Наша афіша
  ·  ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ, ВИСТАВКИ 
  ·  КІНОТЕАТРИ 
  ·  НІЧНІ КЛУБИ ТА БАРИ 
  ·  Акція місяця – фарш-коровий Музичний проект “свині наступають”: “кара”, “Бєспрєд 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система