Плайд Кімру (Партія Уельсу) вперше у своїй історії заявила про те, що буде боротися за незалежність Валлії. Таке рішення одноголосно підтримали делегати конференції партії, які зібралися в столиці краю -- місті Кардіфф.
Партія Уельсу від часу свого утворення в 1925 році послідовно бореться за самоврядування краю, за збереження валлійської культури, мови і традицій. Хоч більшість мешканців Уельсу розмовляє англійською, валлійська мова, яка належить до кельтських, збереглась у сільській місцевості, а національні традиції підтримуються в усьому краї. З 1974 року Плайд Кімру постійно представлена в палаті громад британського парламенту. Зараз партія має чотири місця у Вестмінстері і два мандати в європейському парламенті.
Нова епоха для валлійців почалася у 1999 році, коли був сформований орган самоврядування краю -- асамблея Уельсу, де Плайд Кімру одержала 17 місць з 60-ти. Обраний у 2000 році новий лідер партії Юан Він Джонс заявив, що Валлія повинна мати стільки контролю над своїми внутрішніми справами, "скільки можливо і необхідно". На його думку, процес деволюції -- передачі частини повноважень британського парламенту у місцевим законодавчим зборам Шотландії, Північної Ірландії та Уельсу -- не дав валлійським депутатам достатніх повноважень.
До останньої конференції в статуті партії йшлося про те, що Плайд Кімру виступає за додання Уельсу "повного національного статусу". Тепер цей термін замінений словом "незалежність". А це передбачає вступ Уельсу в Євросоюз і набуття ним членства в ООН. До речі, Валлія є членом ФІФА та УЕФА від часу їх заснування.
Міністр у справах Уельсу лондонського уряду Пітер Гейн не схвалив рішення конференції Плайд Кімру. "Тепер усі в Уельсі усвідомили, що таке Плайд Кімру -- повне відділення і незалежність. Цей крок приведе Уельс до банкрутства і зробить нас посміховищем в очах міжнародного співтовариства". -- сказав міністр.
Натомість лідер партії Плайд Кімру вважає, що "без нормального парламенту ми не зможемо виправдати надій нашої нації. Уельс має всі атрибути суверенної держави, крім однієї, -- у нас немає власного уряду, а без цього наша місія нездійсненна". Юан Він Джонс заявив: "Ми хочемо влади для Уельсу не заради самої влади, а для того, щоб здійснити ряд змін, які поліпшать життя валлійців."
Плайд Кімру заявила, що на майбутніх виборах буде відстоювати право для асамблеї Уельсу впроваджувати власну систему податків, а також провести низку змін у структурах поліції і на залізничному транспорті.
Вона також закликає покласти край засиллю супермаркетів як основних місць збуту сільськогосподарської продукції і виступає за те, щоб туристична індустрія Уельсу мала більш тісні зв'язки з місцевими товаровиробниками.
Національна самосвідомість валлійців, незважаючи на кілька століть англійського панування та асиміляції, залишається досить високою. Натомість економіка краю, яка колись базувалася на вугільній промисловості і металургії, відстає тепер від середніх британських показників.
»
Панове соборники
Андрій КВЯТКОВСЬКИЙ
Панове галицькі соборники!
Вітаю Вас! Нарешті! Здійснилася мрія і... Ну самі знаєте, кого. Замість соборності від Сяну до Дону маємо ще соборнішу соборність -- від Сяну до Чукотки. Ура! (Себто, слава!) Ми вступили в ЄЕП! (У голові чомусь все крутиться анекдот про ЄБРР: "А хто така ця Ерер?").
Знайшовся пункт, на якому опозиція (донецькі комуністи, полтавські соціалісти) злилася в екстазі зі соборною більшістю, -- і йЕеЕ-еП!!! З волі Папи Київського всі шляхи знову поведуть нас до Риму. Третього.
Панове соборники! Прийміть і співчуття. У четвертому акті рушниця на стіні таки вистрілила. Хоч Ви протягом усієї комедії сподівалися, що якось минеться...
Туринська плащаниця перебуватиме в Україні до травня 2004 року
Ірина СИРИВКО
Майже рік минув з того дня, коли на Львівському летовищі приземлився літак , який привіз до нашого міста одну з найбільших християнських святинь -- Туринську плащаницю. Відтоді історичну і релігійну реліквію змогли побачити десятки тисяч вірних в Архікатедральному соборі Святого Юра та Архікатедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці. Потім посмертне полотнище Ісуса Христа помандрувало до Києва. Кияни та гості міста мали нагоду доторкнутися до нього у Святоволодимирському соборі (УПЦ КП), храмі Святого Василія Великого (УГКЦ) та Катедральному храмі Святого Олександра (РКЦ в Україні).
Однією з головних рис ринкової системи економіки є майнова поляризація і концентрація капіталу в одних руках (майже за Марксом і Леніним). Тобто за часів нової епохи в Україні з'явилися певні структури і головно люди, навколо яких зосереджуються великі суми грошей, чого не було колись. А Біблія говорить, що "там, де є падаль, там зберуться орли". А "орли" не забарилися і вишикувалися в чергу стригти "багатеньких Буратін". Оскільки через недосконалість української податкової системи майже сімдесят відсотків грошових потоків в державі циркулює в тіні, то "стригти" є що.
Озброїлися ножицями для "стрижки" "бабла" такі категорії соціально активних громадян України, як: урядовці, кримінал, митники, працівники санепідслужб, пожежники, податківці. Це власне ті, кому в нових умовах жити стало краще.