Від суботи у Львові з'явилося літературне кафе, де відвідувачі зможуть не лише випити філіжанку кави, але й почитати добру книжку.
Львівський "формат" компанії "Проект О. Г. І.", в яку входить "Об'єднане гуманітарне видавництво", починався з книжкового магазину, що називався "Русская книга". Однак, пам'ятаючи прикрі випадки, коли недоброзичливці розбили вітрину, власники вирішили зняти дражливу вивіску, замінивши її на "Відкрите кафе".
З нагоди відкриття Львівське представництво компанії організувало своєрідний перфоменс за участю відомих львівських літераторів, серед яких: письменники -- Юрій Винничук, Юрій Іздрик та Любко Дереш. Крім того, молодь, котра вирішила прийти на перфоменс, почула вітання не менш поважних гостей: віце-консула Російської Федерації Олександра Гібова та директора Об'єднаного гуманітарного видавництва Олену Свєрдлову. А на завершення публіку розважали хлопці з львівського фольк-бенду "БурдоN".
"Наше кафе відкрилося у Львові не випадково, -- говорить директор Львівського представництва "Проект О. Г. І.", Григорій Охотін. -- Маленький Париж давно славиться своїми кафе та книговиданням. Усі, хто бажає, відтепер зможуть прийти до нас і почитати за чашкою кави не лише книжки російських авторів, але багато кого із світил світової літератури, і, звичайно ж, видання кращих львівських видавництв. Підбором літератури в нашому магазині займається славнозвісний Любко Дереш. "Відкрите кафе" -- це місце для відкритого діалогу і зустрічей творчих молодих людей та інтелектуальної еліти. А ще, ми працюємо цілодобово".
»
Володимир ГУРАЛЬ: Крапку поставить суд
Розмовляла Оля ІГНАТОВА
Задекларовані чесні, відкриті, прозорі земельні аукціони, які цього року вперше почала проводити чинна влада, були справжньою гордістю команди міського голови Любомира Буняка. На першому аукціоні, який відбувся 4 липня, продали п'ять земельних ділянок, в результаті чого в міській бюджет надійшло понад мільйон гривень. Окрилені успіхом організатори аукціону на других земельних торгах 22 серпня продали земельки в два рази більше -- 10 земельних ділянок, через що міський бюджет поповнився більше ніж на 4 млн. Проте, як з'ясувалося згодом, не все так ідеально, як би того хотілося. Зокрема, претензії до організаторів аукціону має міська прокуратура, яка опротестувала продаж кількох проданих на другому аукціоні ділянок. Минулого тижня на засіданні сесії Львівської міської ради, коли розглядалося питання протестів, депутати чомусь повірили прокурору, який вказав на порушення, і не проголосували за ухвалу, якою їм пропонувалося відхилити протест прокуратури. Тепер законність продажу деяких ділянок на другому аукціоні розглядатиметься в суді. А в кінці вересня міськрада планує провести ще один аукціон. Пропонуємо Вашій увазі історію проданих на першому та другому аукціоні двох земельних ділянок та інтерв'ю з міським прокурором Володимиром Гуралем.
Переглядаючи один із випусків телевізійних новин ТРК "Люкс", Надія Юник побачила в кадрі гараж, що належить її батькові, а за кадром почула, що гаражі є самобудами і будуть зруйновані. Василь Василишин, який вважає себе власником гаража на площі Старий Ринок 5/7, є інвалідом війни І групи.
Початок історії земельної ділянки №2832 датується 1953 р., коли за будинком № 14 (тепер буд. №28-32), що на вул. Тернопільській, було закріплено частину землі розміром близько 17 соток. З них сім соток тодішня влада закріпила за мешканцями будинку -- сім'єю Анастасії Пєтухової. Упродовж більше 50 років сім`я Пєтухових вирощувала на цій ділянці фруктовий сад...
У сучасному Земельному кодексі існує ст. 119, згідно з якою громадяни, що користувалися землею більше 15 років, мають право безкоштовно її приватизувати. Зважаючи на це, 18 червня цього року власники подали на ім'я міського голови Львова відповідну заяву, проте жодної відповіді так і не отримали. Натомість через деякий час дізналися, що ділянку буде продано на аукціоні 4 липня.
Згідно з Земельним кодексом, не пізніше ніж за місяць до аукціону повинно бути проведене маркування ділянки, яку продаватимуть, тобто її потрібно було виміряти, огородити тощо. Як стверджує пан Станіслав Шендрик, зять Анастасії Пєтухової, "маркування на місцевості не проводилось". Також так і не було встановлено рекламного щита, що мав би сповіщати про виставлення ділянки на аукціон.
30 мішків сміття зібрали вчора в парку Знесіння добровольці з організацій "Витанія", "Світло Христа", Львівського відділення Асоціації міст України та УДЮМКу Галицького району. Толока проходила в рамках акції "Clean ap the world", що від 1989 року проводиться у всьому світі, але лише третій рік в Україні.
Добровільні прибиральники обійшли близько 10 га паркової території. Частину сміття вони посортували і викинули у спеціальні кольорові баки: папір -- у синій, скло -- в червоний, пластик -- у зелений. Таку згадку про себе залишають після себе переважно туристи, які приходять у парк відпочити.
За словами заступника директора ландшафтного парку "Знесіння" Володимира Ткачука, у парку є 4 колиби, де полюбляють відпочивати львів'яни. Після їх посиденьок завжди залишаються величезні купи сміття. За деякими підрахунками працівників парку, лише у вихідні дні у парку "Знесіння" буває до 2 тисяч відвідувачів. Можна лише уявити, на що перетворився б парк, якби його тривалий час не прибирати.
Комунальне господарство Львова переживає не найкращі часи : падають будинки, більшість мешканців незадоволені якістю комунальних послуг. Однак, якщо вірити заступникові міського голови з питань житлово-комунального господарства Ігоря Базарника, робота з покращання роботи цього сектору проводиться.
Зі звіту, який представив міським депутатам Базарник на пленарному засіданні, випливає, що 98% доходів, що надходять підприємствам житлового господарства, одразу ж витрачаються на проплату першочергових платежів. Так, з 32 мільйонів гривень, зібраних з населення за дев'ять місяців цього року, десять мільйонів пішло на виплату заробітної плати працівникам комунальної галузі, понад чотири мільйони -- на сплату податків, а два мільйони -- на оплату спожитої електроенергії. Всього на підготовку міста до зими залишилося 3,4 мільйони гривень, що, в принципі, не так і багато.
У Львівській області почнуть вирощувати ліси на землях несільськогосподарського призначення. Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Сендега, виступаючи перед лісниками з нагоди їхнього професійного свята.
Водночас генеральний директор державного лісового об'єднання "Львівліс" Анатолій Дейнека зазначив, що у цьому році Львівською обласною радою вже започатковано виділення коштів на створення нових лісів на землях, непридатних для використання у сільськогосподарському виробництві. Лісівниками Львівщини, зокрема, буде створено понад 150 гектарів таких лісів.
Підсумовуючи діяльність ДЛГО" Львівліс", пан Дейнека підкреслив, що відповідно до державної програми "Ліси України" за 8 місяців поточного року держлісгоспи області провели лісовідновлення в державному лісовому фронді на 14% більше від площі зрубів попереднього року.
Львівську залізницю можна вважати однією з найприбутковіших структур регіону. В цьому році залізничні підприємства області отримали 356 мільйонів гривень прибутку, що на 74 мільйони гривень більше, ніж у минулому році, -- повідомив у своєму виступі на засіданні, яке спільно проводило Міністерство транспорту і Львівська облдержадміністрація, перший заступник голови ЛОДА Леонід Мельник. До бюджетів і цільових фондів від прибутків залізниці надійшло 197 мільйонів гривень, з них Львову дісталося 156 мільйонів гривень.
У Львівській області здійснюється 30% відправлень вантажів, 37% вантажообігу та 36% пасажирообігу від загальної кількості послуг, що надає Львівська залізниця.
Позитивні тенденції спостерігаються у багатьох показниках. Зокрема, зросла продуктивність праці, на 20% збільшилася середньомісячна зарплата порівняно з минулим роком.
У п'ятницю в Будинку вчених відбулося традиційне щорічне відзначення переможців конкурсу "Обличчя міста-2003". Найкращих визначали представники бізнесових кіл, органів влади та управління у справах захисту споживачів, ДПА, митниці, органів стандартизації і метрології.
Статуетки роботи скульптора Володимира Одрехівського номінантам вручали президент Львівської Торгово-промислової палати Олег Хусточка та заступник міського голови Олег Мірус.
Народний депутат Олекса Гудима стурбований тим, запасу вугілля, що є на електростанціях, дуже мало в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Така ситуація, на його думку, виникла через те, що енергетики, які складують вугілля на своїх складах, змушені платити податки, тож фінансово це не вигідно.