У суботу в Москві "Єдина Росія" провела партійний з'їзд. Делегати визначилися з четвіркою лідерів. Під першим номером у виборчому списку опинився голова Вищої ради партії Борис Гризлов. До числа тих, хто очолить виборчий список, також увійшли три співголови вищої ради партії -- Сергій Шойгу, Юрій Лужков і Мінтимер Шаймієв.
"Єдина Росія" балотуватиметься в Держдуму за 31 регіональним списком. Говорячи про можливе передвиборне співробітництво, Гризлов відзначив, що всі політичні партії, які братимуть участь у виборах, сприйматимуться "Єдиною Росією" як "опоненти".
За його словами, союзниками єдиноросів можуть виступити тільки громадські організації, з якими вже укладений договір про співпрацю.
Президент Росії Володимир Путін також дещо змінив свою політичну тактику. Він уперше привселюдно підтримав конкретну політичну партію, виступивши на з'їзді партії "Єдина Росія".
Путін, який раніше завжди підкреслював, що президент повинний бути вище партійної політики, цього разу зізнався, за яку партію він голосував на минулих виборах і кого він хотів би бачити в думі як партію більшості.
Не так давно він підтримував поодиноких кандидатів у губернатори від "Єдиної Росії", тепер вирішив підтримати партію як таку. Тим паче, що "єдинороси" не приховують, що йдуть в думу, щоб сформувати пропрезидентську більшість. І за велінням Путіна, подвоїти ВВП країни за десять років, боротися з бідністю і модернізувати збройні сили.
»
РОЗБІЖНОСТІ
Нова берлінська трійка
Михайло МИШКАЛО
У суботу в Берліні завершилася зустріч "великої трійки". Лідери Великобританії, Німеччини і Франції провели тристоронню зустріч, де обговорювалися актуальні проблеми між'європейських відносин і світової політики, головно ситуація в Іраку і на Близькому Сході.
Журналістам, які прийшли на підсумкову прес-конференцію, Шредер, Блер і Ширак подарували свої усмішки, -- і все. Жодних конструктивних заяв зроблено не було. А загальні фрази, що всі європейські лідери прагнуть досягнути загальних ідеалів, всіх лише насмішили. Це ж зрозуміло і без заяв.
Громадяни Латвії останніми повторили шлях інших претендентів на вступ до Європейського союзу. Як і очікувалося, більшість громадян Латвії висловилися на суботньому референдумі за вступ країни до Євросоюзу.
Виступаючи в неділю ранком по латвійському радіо, голова Центвиборчкому Латвії Арніс Цімдарс повідомив, що в референдумі в країні і за кордоном загалом взяли участь мільйон сім тисяч 351 громадянин. З цього числа за вступ Латвії в Євросоюз віддали свої голоси 67 відсотків учасників референдуму. Проти -- 32,3 відсотки. 0,7 бюлетенів визнані недійсними.
Як і очікувалося, відповідно до попередніх результатів референдуму, проти вступу в ЄС висловилася більшість жителів східних районів Латвії. В другому найбільшому місті Латвії Даугавпілсі, 85 % населення якого становлять не латиші, 67 відсотків громадян сказали "ні" Євросоюзу.
Капелан збройних сил США, який працював з полоненими на американській військовій базі Гуантанамо, що розташована на Кубі, заарештований за підозрою в шпигунстві. Згідно з повідомлення американської газети The Washіngton Tіmes, 35-річний армійський священик Юсеф Йі звинувачений також у "надані допомоги ворогові "та "підбурювані до бунту".
Як відзначила в суботу телекомпанія "Fox News", Юсеф Йі став першим американським солдатом, затриманим у ході "війни з тероризмом". Поки не відомо, які йому будуть висунуті звинувачення, хоча повідомляється, що в арешті брали участь співробітники ФБР. Арешт був проведений ще 10 вересня, але про нього повідомили тільки зараз.
Щоправда, поки не повідомляється агентом якої іноземної держави чи організації він був.
Американець китайського походження Йі після закінчення престижної військової академії в Вест-Пойнті служив у військах у званні капітана, однак у середині 1990-х років прийняв іслам і вирушив до Сирії для вивчення цієї релігії. Згодом він повернувся в США і знову став на військову службу як капелан для роботи із солдатами-мусульманами.
У ході ревiзiї, яку здiйснили iнспектори Мiжнародного валютного фонду, було виявлено, що голова Палестинської автономiї Ясір Арафат під час свого перебування на цiй посадi привласнив близько 900 мiльйонiв американських доларiв. Бiльша частина цих коштiв призначалася на розвиток гуманiтарних проектiв у Палестинi та соцiальну допомогу.
Як виявила остання ревiзiя МВФ, цi кошти Арафат переказував на один зi своїх приватних рахункiв. З цього приводу МВФ скерував звернення до виконувача обов'язкiв мiнiстра фiнансiв Палестинської автономiї Салама Фаяда. Запит зобов'язує палестинську сторону надати вичерпний звiт щодо використання фiнансових надходжень з мiжнародних гуманiтарних фондiв та МВФ.
Хоча атака стихії виявилася слабшою, ніж передбачалося, згідно з останніми даними, ураган "Ізабель", який пронісся східним узбережжям США, забрав зі собою життя 31 особи. За даними телекомпанії CNN, десять осіб загинули у Вірджинії, сім у Меріленді, троє в Північній Кароліні, двоє в Нью-Джерсі й одна людина в штаті Пенсільванія, а також Род-Айленд і Нью-Йорк.
ІНДІЯ. В індійській частині Кашміру у неділю стався черговий вибух. На базарі в місті Раджаурі вибухнув начинений вибухівкою відеомагнітофон, залишений на одній з яток нібито для ремонту. В результаті вибуху загинуло дві особи, шестеро поранені. Поліція приписує цей теракт ісламським терористам.
ІТАЛІЯ. Суперечка довкола столичної ролі Риму, знову розгорілась в Італії. Лідер "Ліги Півночі", міністр у справах реформ Умберто Боссі заявив, що "столиця може бути всюди, тільки не в Римі, де вже є один правитель, тобто Папа". Державний секретар Ватикану Ажело Содано зазначив, що не розуміє "політики такого типу". "Рим усім завдячує Папам. Під час ІІ Світової війни Пій ХІІ врятував місто від бомбардувань і помсти з боку німців," -- нагадав Содано.