Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Дайджест.    Арт-Поступ.    Ї-Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Faktum.

16 вересня 2003 р.

12:54 28-06-2017 -   На Сихові чоловік під час застілля стріляв з рушниці у свого свата
  12:52 28-06-2017 -   14 дітей з Червонограда заблукали у Карпатах
  12:2 28-06-2017 -   З нагоди Дня Конституції зі святом привітали 80-й аеромобільний полк
  10:49 28-06-2017 -   У Львові вже очистили 42% перенакопичених сміттєвих майданчиків
  10:45 28-06-2017 -   Нічні маршрути у Львові курсують вже два роки
  13:45 28-06-2017 -   На території рівненського молокозаводу пролунав вибух
  12:56 28-06-2017 -   Держборг України скоротився на ₴11 млрд завдяки зміцненню гривні
  12:5 28-06-2017 -   Рада вже готова перейменувати Дніпропетровську та Кіровоградську області
  10:43 28-06-2017 -   У Кіберполіції визначили звідки почалася епідемія вірусу Petya в Україні
  10:38 28-06-2017 -   Сьогодні – День Конституції України
  12:4 28-06-2017 -   Мерія Лос-Анджелеса схвалила будівництво музею «Зоряних воєн»
  10:37 28-06-2017 -   В Ємені оголосили епідемію холери
  10:32 28-06-2017 -   У Таїланді дівчині без ніг дали роботу з зарплатою $29 тис. на місяць
  14:34 27-06-2017 -   У Берлінському зоопарку обживається пара панд з Китаю
  14:31 27-06-2017 -   Канадська медсестра отримала вісім довічних термінів за вбивство пацієнтів

·  ·

___________________________________________________________________________

КОРОТКО

ОЛІМПІЗМ. За свідченням німецької преси, Оргкомітет Олімпіади-2004 розглядає можливість проведення веслувальних регат уночі -- для того, щоб уникнути сильних сезонних вітрів, що віють удень. Нагадаємо, що власне через вітри зірвались серпневі передолімпійські змагання на веслувальному каналі, що розташований на відстані близько 30 км на північ до Афін. Сила вітру тоді досягала 53 км/год. Частину перегонів тоді відмінили, частина пройшла на скорочених дистанціях, декілька човнів було затоплено.

ФОРМУЛА 1. У Мецці італійського автоспорту -- на трасі у Монці -- перемогу отримав той, на кого і покладали головні надії місцеві тіффозі. Володар поул-позишн Міхаель Шумахер захопив лідерство зі старту і не дозволив засумніватися у своїй перевазі, вигравши "Гран-прі Італії", та попутно показавши ще й найшвидше коло у гонці. Це дозволило виконати так званий хет-трик, вже 15-й у кар'єрі німця. Другим фінішував колумбієць Хуан-Пабло Монтойя, що відстає тепер від Шумахера на 3 очки. Кімі Райкконен був четвертим, і тепер, за два етапи до кінця першості, його розділяє з Міхаелем 7 очок. Наступна гонка відбудеться через 2 тижні в американському Індіанаполісі.

ФУТБОЛ. Форвард збірної України Андрій Шевченко, забивши у суботньому матчі у грі з "Болонью", очолив список кращих бомбардирів Серії А з трьома м'ячами після трьох турів.Результати матчів за суботу: Сампдорія -- Лацио -- 1:2; Мілан -- Болонья -- 2:1. У матчі чемпіонату Англії Лужний знову не грав за "вовків".

ТЕНІС. У передмісті Лос-Анджелеса застрелено жінку, що, як повідомляє Reuters, є зведеною старшою сестрою тенісисток Серени і Венус Вільямс. 31-річна жінка отримала вогнепальні поранення і незабаром померла в госпіталі Комптона, розташованому за 32 км від Лос-Анджелеса. Мотиви злочину й імена убивць невідомі.

»  ДЗЮДО
Нещасливе татамі українців

Дзюдо
Батьківщина дзюдо -- Японія -- на декілька днів стала осередком світової першості. Найсильніші дзюдоїсти світу приїхали до Осаки на генеральну репетицію перед Олімпіадою. На світовому форумі борці мали нагоду розіграти ліцензії: спортсмени, які посіли перші 6 місць категорій, одержали перепустку на олімпійське свято.

Багато вже йшлося про посередній, за деякими винятками, виступ українських гімнастів та легкоатлетів на цьогорічному чемпіонаті світу. Можливо, вони не змогли показати все, на що були здатні, але головне завдання -- здобути квиток на Ігри -- українці виконали. Щодо підкорювачів татамі, то з усього складу національної збірної України лише Євген Сотніков (вага понад 100 кг), який здобув бронзову нагороду, може вже готуватися до Афін. Більше ніхто до шістки найкращих не потрапив.
»  ЄВРО-2003
Баскетбольна корона Литви

У Стокгольмі завершився чоловічий чемпіонат Європи з баскетболу, призери якого, окрім комплектів нагород, отримали ще й право змагатися на Олімпіаді-2004.

Після групових турнірів ігри тривали за системою плей-офф. Переможці груп одразу потрапляли в чвертьфінал, а решта команд грала ще й у 1/8 фіналу. Вже на цій стадії доля звела фіналістів Євро-2001, збірні Сербії та Туреччини. Як і позаминулого року, перемогу святкували серби -- 80:76. Хорвати, які на матч проти Росії вийшли без свого лідера Гірічека, весь поєдинок вели в рахунку, але на останніх хвилинах примудрилися поступитися -- 77:81. Ще два поєдинки завершилися з різницею в 2 очки: Ізраїль -- Словенія -- 78:76, Італія -- Німеччина -- 86:84.

Чвертьфінальний матч проти Франції поставив крапку у мріях росіян потрапити на Олімпіаду. Не допомогла їм і блискуча гра профі з НБА -- Кириленка. Французи весь поєдинок вели в рахунку з різницею від 3 до 15 очок і заслужено перемогли -- 76:69. Збірна Литви декласувала чинних чемпіонів світу та Європи сербів -- 98:82, Іспанія у другій половині матчу зламала опір ізраїльтян -- 78:64, а італійці в найменш видовищному матчі чемпіонату обіграли греків -- 62:59.
»  ФУТБОЛ
Помста "Шахтаря"

Великий інтерес у восьмому турі чемпіонату України викликала зустріч у Донецьку, де лідер "Шахтар" приймав "Чорноморця". Навесні в першому матчі другого кола минулого чемпіонату саме в Одесі гірники програли (0:2) і почали втрачати семиочкову перевагу над динамівцями, віддавши в підсумку чемпіонський титул. 25 тис. вболівальників "Шахтаря" вимагали реваншу. В першому таймі підопічні Альтмана гідно протистояли господарям. Щоправда, на 14-й хв. захист одеситів проґавив Агахова, який проштовхнув м'яч повз Руденка -- 1:0. Проте загалом гра "Чорноморця" до перерви не могла не подобатися. Не раз загрожував воротам господарів лідер бомбардирів чемпіонату Косирін, який до цього матчу забивав у 6 матчах поспіль. У Донецьку гольова серія Сашка перервалася. Другий тайм засвідчив недостатній рівень функціональної готовності одеситів. У підсумку підопічні Шустера ще тричі добивалися успіху: Вукіч, Тимощук, Брандао. Гості лише на останній хвилині змогли "розмочити" рахунок. До того ж після подачі кутового Мітєрєв перескерував м'яч у ворота господарів рукою, але суддя цього не помітив. У підсумку -- 4:1, і "Шахтар" без втрат крокує далі.
»
"ТЕХ-А-С" Львову не рівня
Андрій ДУМИЧ

Регбі на Львівщині стає все більш популярним. Найкраща галицька команда "Сокіл-МАТС" виступає у Вищій лізі чемпіонату України, і це вже неабияке досягнення. Та, окрім "Сокола-МАТС", у нашій області є ще дві команди, які грають в регбі, -- "ЄВКО-ЛГІ" та "Прогрес". Виступають вони в першій лізі, де зараз триває другий етап ігор. Спочатку команди було поділено на групи "А" та "В", а зараз, відповідно, є теж дві групи: сильніша і слабша. Представники Львівщини, на жаль, не потрапили в ту, перемога в якій дозволяє вийти у "вишку". Щоправда, і вилетіти з першої ліги вони не можуть, оскільки нею і закінчується запас регбійних клубів України.