Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ у світі  » 


СВІТООГЛЯД
 
У ніч із четверга на п'ятницю у Москві пролунав вибух. Бомба потужністю 200 г в тротиловому еквіваленті вибухнула під припаркованим мікроавтобусом на Зоологічній вулиці біля будинку №12. Окрім автомобіля, ніхто не постраждав. За попередньою версією правоохоронців, причиною вибуху могли стати кримінальні розборки.

Адміністрація США володіє інформацією про те, що КНДР розробляє нову балістичну ракету на основі російських технологій. Як передає ABC News, базовою моделлю для нового носія стала радянська балістична ракета морського базування (SSN6), що здатна вражати цілі на відстані до 9,5 тис. миль, тобто, практично, будь-які об'єкти на території США.

Міноборони США передало внучці Сталіна неопубліковані раніше документи про загибель у німецькому полоні її батька. Американці стверджують, що Яків загинув при спробі втечі з табору, а не внаслідок самогубства, що було до сих пір основною версією.

Обговорити в форумі»  ШАХТАРІ
Війна на вулицях Варшави
Михайло МИШКАЛО
 
Війна на вулицях Варшави
Польські гурніки, по-нашому шахтарі, вирішили, що просити щось в уряду, можна тільки тоді, коли покажеш йому свою силу. 11 вересня демонстрація з цілком пристойними плакатами "Шахти -- не баласт" (польські економісти вважають інакше: шахти нерентабельні, їх потрібно закрити) вирушила Варшавою у напрямку міністерських будівель, принагідно кидаючи в поліціянтів всім, що потрапило під руки, б'ючи вітрини і, як водиться в слов'ян, випиваючи. Результат -- поранені поліціянти, демонстранти, яких забрали до шпиталю, і міжнародний скандал. Постраждало російське посольство.

У будинку міністерства промисловості не залишилось жодного цілого вікна. Маніфестанти використали "коктейль Молотова", металеву арматуру, труби і каміння проти сльозогінного газу, водометів і кийків поліції. До честі останніх: "ми маємо документальні кадри, на яких добре видно людей, що атакують поліцію", -- заявив Славомир Цісовскі, речник Варшавської поліції. Понад десять поліціянтів опинилося в шпиталі, причому троє отримали досить серйозні поранення. Постраждали і шахтарі.
Детальніше>>
»  БЛИЗЬКИЙ СХІД
Арафата хочуть депортувати
Олег КУКАРЦЕВ
 
Кабінет безпеки Ізраїлю ухвалив "принципове рішення" про висилання Ясира Арафата з території Палестинської автономії. Члени кабінету міністрів, відповідальні за питання безпеки, доручили керівництву ізраїльської армії підготувати план висилки палестинського лідера.

"Арафат є безумовною перепоною для процесу примирення між Ізраїлем та палестинцями, і Ізраїль вдасться до заходів із усунення цієї перепони", -- передав другий канал ізраїльського телебачення рішення кабінету. До того ж, такий крок має стати відповіддю на останні два терористичних акти поблизу Тель-Авіва й у кнайпі в Єрусалимі, внаслідок яких було вбито 15 осіб.

Проте, як пишуть ізраїльські ЗМІ, рішення кабміну про депортацію Арафата ще не означає, що його негайно примусять виїхати з Палестини. За їхніми оцінками, план підготовки для висилання ворога ізраїльтян №1 може зайняти декілька днів, якщо не тижнів.
Детальніше>>
»  ЗАЧИСТКА
Передвиборна шахівниця Чечні
Андрій ДУБЕЦЬКИЙ
 
У четвер в Чеченській республіці знову відбулися значні політичні зміни. Так, через рішення Верховного суду Чечні змушений був покинути передвиборні перегони підприємець Малік Сайдулаєв.

Верховний суд Чеченської Республіки розглянув скаргу кандидата в президенти республіки поета Миколи Пайзулаєва про скасування реєстрації кандидата Маліка Сайдулаєва. За даними представника суду, Микола Пайзулаєв обґрунтовує свої вимоги тим, що значна частина підписів виборців, зібраних на підтримку кандидатури Сайдулаєва, є не дійсними.

Окрім того, перегони покинув і Асламбек Аслаханов, повідомивши при цьому, що він не буде балотуватися на посаду президента Чечні, тому що прийняв пропозицію Володимира Путіна, яка полягала в призначенні його помічником президента Росії. "Напередодні, в ході телефонної розмови з президентом РФ Владіміром Путіним, глава держави запропонував мені посаду його помічника. Я цю пропозицію прийняв", -- заявив він. На новій посаді Аслаханов вирішуватиме проблеми півдня Росії. "Я з вдячністю прийняв пропозицію президента, -- заявив Аслаханов. -- Я перший чеченець, якому запропонували таку посаду".
Детальніше>>
» 
Хусейн гірший за Муссоліні
Підготував Д. О. СВІДНИК
 
Сільвіо Берлусконі любить сказати щось оригінальне. Однак не завжди його слова адекватно сприймають у різних середовищах. Прем'єр-міністр Італії опинився в центрі чергового скандалу. У своєму інтерв'ю, опублікованому у четвер, прем'єр назвав Беніто Муссоліні "милосердним" і не до порівняння з такими "кривавими диктаторами, як Саддам Хусейн".

Єврейська громада Італії уже висловила своє обурення з цього приводу і разом з деякими лівоцентристськими партіями зажадала вибачень. У 1938 в Італії прийняті перші антисемітські закони, що відкрило дорогу депортації євреїв у німецькі концтабори. Кілька тисяч італійських євреїв там загинуло. Однак треба відзначити, що італійські урядовці не поспішали виконувати ці закони, врятувавши тим самим більшість євреїв від смерті.
Детальніше>>
» 
Розум поза тілом
Підготував Д. О. СВІДНИК
 
Недавно проведені дослідження показують, що людський розум може існувати й поза тілом. До такого висновку дійшов доктор Пітер Фенвік із університету Селфорда в Британії, який провів низку досліджень серед пацієнтів, що страждають від серцево-судинних захворювань.

Медик стверджує, що близько 15% пацієнтів, чиє серце зупинялося на більш ніж 11 секунд, нерідко розповідають про те, що в той критичний момент вони бачили свою лікарняну палату звідкись зверху. Вважається, якщо серце припиняє роботу на 11 секунд, те ж саме відбувається і з мозком, і настає клінічна смерть.
Детальніше>>
» 
Проти генетичних модифікацій
Підготував Д. О. СВІДНИК
 
У четвер набрав чинності Картахенський протокол з біологічної безпеки, який дає країнам, що його підписали, право забороняти імпорт живих трансгенних організмів -- генетично модифіковані рослини, тварини, бактерії і віруси.

Донині протокол ратифікований 50 країнами, і цього досить для введення його в дію. На думку урядів цих країн, генетично модифіковані організми загрожують здоров'ю людей і навколишньому середовищу. Однак головні виробники і споживачі трансгенної продукції поки що не підписали цей протокол.
Детальніше>>
» 
5 мільйонів померло від цигарок
Підготував Д. О. СВІДНИК
 
Смертність від хвороб, спричинених курінням, уперше виявилася в країнах, що розвиваються, такою ж великою, як і в розвинутих реґіонах.

Підраховано, що в 2000 році майже 5 мільйонів осіб в усьому світі померли від захворювань, безпосередньо викликаних курінням. Причому в понад трьох чвертях випадків жертвами були чоловіки. Таким чином куріння щороку вбиває більше людей, ніж СНІД.

У той час, як у розвинутих країнах кількість курців зменшується, у країнах, що розвиваються, їх стає усе більше. Якщо така тенденція збережеться, це стане причиною ще дуже багатьох смертей у країнах третього світу.
Детальніше>>