Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Аналітика у Поступі.    Арт-Поступ.    Святковий Поступ.    Поступ науки і техніки.    Пост-Faktum.

22 серпня 2003 р.

16:47 22-06-2017 -   У навчальні заклади Львова закупляють лінгафонне обладнання для вивчення іноземних мов
  16:41 22-06-2017 -   Сміття з перенакопичених контейнерних майданчиків у Львові вивозити все ще нікуди
  13:48 22-06-2017 -   1 серпня розпочне працювати зона паркування біля «Вернісажу» місткістю 73 паркомісця
  13:20 22-06-2017 -   За отримання хабара у розмірі $2 тис. начальник львівського СІЗО сплатить ₴17 тис. штрафу
  13:16 22-06-2017 -   На Львівщині визначать найкраще спортивне село
  16:59 22-06-2017 -   ЗСУ перейдуть на нову систему харчування до кінця 2019 року
  16:55 22-06-2017 -   Кучма: Обмін полоненими розпочнеться 5 липня
  13:44 22-06-2017 -   13-річний школяр наклав на себе руки: мама заборонила ігри на телефоні
  13:19 22-06-2017 -   У Дніпрі поліція оштрафувала жінку за георгіївську стрічку
  13:9 22-06-2017 -   На Одещині в браконьєрських сітках масово гинуть дельфіни
  13:46 22-06-2017 -   Археологи знайшли стародавнє забуте місто в Ефіопії
  13:22 22-06-2017 -   У Польщі затримали двох українців за підозрою в убивстві жінки
  13:18 22-06-2017 -   На фестивалі діаспори в Оттаві міністр оборони Канади приготував український борщ
  12:6 22-06-2017 -   Хлопчики, народжені у немолодих пар, частіше виростають високоінтелектуальними
  10:35 22-06-2017 -   Терористи ІДІЛ підірвали в Іраку мечеть ХІІ століття

·  ·

Пост-Faktum  »

___________________________________________________________________________

0:2: без шансів...

Вперше національна збірна України приймала свого суперника у Донецьку. В генеральній репетиції до вирішальних вересневих матчів з Північною Ірландією та Іспанією нашій команді протистояла збірна Румунії, яка посідає 21-у сходинку в рейтингу ФІФА. Будемо відверті, репетиція не вдалася. Про це свідчить не лише підсумковий рахунок 0:2, а що найприкріше -- гра українців. Це була третя зустріч суперників, і втретє перемогу святкували румуни.

У звітному поєдинку через травми в нашій команді не змогли зіграти Лужний, Несмачний, Гусін та Горшков. Однак і наставник румунів Іорданеску не зміг виставити п'ятьох гравців основного складу. Вперше форму збірної України одягли Ткаченко та Гусєв, причому перший вийшов у стартовому складі.

Про перебіг подій на полі найяскравіше свідчить той факт, що румунський голкіпер Стеля почував себе наче на "курорті". "Зіркова" лінія нападу українців за весь матч практично не створила жодного гольового моменту. Лише на початку зустрічі Федоров та на останніх хвилинах Гусєв намагалися реалізувати напівмоменти. Беззуба гра підопічних Буряка значною мірою була обумовлена тим, що румунський півзахит домінував у центрі поля впродовж усього матчу. Нашим гравцям зазвичай не вдавалося зробити більше ніж дві-три точні передачі, ніхто з футболістів не брав гру на себе і не намагався повести за собою партнерів.

Натомість румунська команда з перших хвилин почувалася дуже впевнено і повністю контролювала гру. Півзахист гостей на чолі з досвідченим Мунтяну постійно створював небезпечні моменти біля воріт Шовковського. Дует форвардів Опріца та Муту розривав захист господарів ніби "мокру газету". До того ж румуни за першої ліпшої нагоди не кремпувалися обстрілювати ворота українців з різної відстані. На 28 хвилині прохід Опріци в штрафну недозволеним прийомом зупинив Попов. Російський арбітр Єгоров без вагань вказав на 11-метровий. Муту розвів в різні кути Шовковського і м'яч -- 0:1. А на 58 хвилині, скориставшись хаосом в діях українських захисників, той самий Муту з-під Федорова точно "поклав" шкіряну кулю у лівий нижній кут наших воріт, чим встановив підсумок гри -- 0:2.

Для шанувальників збірної України залишилось загадкою, навіщо виходили на поле більшість гравців нашої команди. Єдине, що "заспокоює", що
до 6-го вересня настрій українських вболівальників погіршуватися не буде: адже до того часу підопічні Буряка більше не гратимуть. Проте 6-е, а особливо 10-е вересня ми очікуватимемо з великою настороженістю...

Кілька слів про вболівання "по-донецьки". По-перше, дивно, що трибуни стадіону "Шахтар" не були заповнені (у Львові таке собі навіть неможливо уявити). По-друге, вболівальники були дуже пасивними, виявляючи активність лише відносно гравців "Шахтаря". Вихід же колишнього хавбека гірників -- гравця румунської команди Аліуце -- викликав шквал овацій. Досить дивне ставлення до національної збірної та її суперників... Тому логічним є запитання: чи вартує нашій збірній грати в Донецьку? До речі, це був 5-й домашній матч українців за межами Києва, а перемагали вони лише у Львові. Мабуть, 12-й гравець по-справжньому допомагає лише на Галичині.

На кілька годин раніше від національних збірних на полі донецького стадіону "Локомотив" помірялися силами молодіжні команди України та Румунії. На 17-й хв. румун Маріца відкрив рахунок зустрічі. Однак, на відміну від команди Буряка, підопічні Яковенка в другому таймі зуміли перехопити ініціативу. На 66-й хв. Балабанов чітко завершив комбінацію української молодіжки, а через 4 хв. Гай заробив 11-метровий, який сам і реалізував -- 2:1.