Учора на сайті інтернет-видання "Українська правда" з'явилося чергове інтерв'ю Миколи Мельниченка, в якому він не лише знову звинуватив президента Леоніда Кучму та його соратників у скоєнні тяжких злочинів, які набули резонансу, але й оприлюднив невідому раніше інформацію.
За словами Мельниченка, він володіє дуже великим обсягом інформації і тому реально знає про справжні обличчя багатьох персонажів політичної еліти нашої держави. "Я знаю хто чого і чому боїться. І що (і про що) не хочуть чути і бачити багато хто з тих, хто намагався скористатися відсутністю об'єктивної інформації. Причому мова йде не тільки про представників пропрезидентського табору, але і про деяких так званих опозиціонерів", -- заявив колишній майор.
Відповідаючи на запитання про причини тривалої паузи у його спілкуванні з "Правдою", Мельниченко відповів, що це було пов'язано з тими попередженнями про загрозу його життю, які надійшли з боку офіційних державних структур США. Нагадаємо, що ці структури пов'язали можливість фізичного знищення Мельниченка з візитом до них української делегації на чолі з першим заступником секретаря РНБО Ігорем Смєшком. Під час переговорів українці цікавилися місцем перебування опального майора. Тож після цього він мав попіклуватися про заходи безпеки.
До речі, у своєму інтерв'ю Микола Мельниченко особисто звернувся до Ігоря Смєшка з двома запитаннями, запропонувавши йому дати відповідь на них також через ЗМІ. Ось ці запитання: 1."Назвіть прізвище олігарха, нинішнього близького спільника Кучми, про якого ви, як начальник головного управління розвідки Міноборони України, доповідали президентові як про замовника вбивства Вадима Гетьмана? Яка доля матеріалів і доказів, що підтверджували Вашу заяву? 2. Назвіть прізвище людини з колишніх керівників спецслужб України, близького друга родини Кучми і його спільника у резонансних злочинах, що допомагав у злочинній діяльності всесвітньо відомому кримінальному авторитетові, ім'я якого внесено до списку 10 найбільш розшукуваних ФБР кримінальних злочинців? Назвіть прізвище цього кримінального авторитета, зустріч Кучми з яким (після одержання Кучмою від вас відповідних матеріалів про нього (кримін. авторитета) організовував той самий колишній керівник спецслужб України. Яка доля цих матеріалів і доказів, зібраних вами?"
Коментуючи смерть Ігоря Гончарова та листи, які надійшли від його імені до Інституту масової інформації, Мельниченко висловив сумнів, щодо справжнього авторства цих листів. Саме ж вбивство Гончарова він назвав маневром влади для того, щоб зняти підозру у замовленні вбивства Георгія Ґонґадзе. "Я маю всі підстави вважати, що, швидше за все, почата реалізація чергового плану реабілітації Кучми", -- заявив Мельниченко. Крім того, він засудив колишнього посла США у нашій країні Карлоса Паскуаля за те, що він прийняв нагороду від Кучми, яку президент вручив йому перед поверненням Паскуаля на батьківщину. Саме ж нагородження колишній майор витлумачив як загравання Кучми з Вашинґтоном. Проте, на думку Мельниченка, Кучмі та його прибічникам не вдасться отримати індульґенцію і вони відповідатимуть за свої злочини.
Головний редактор "Української правди" Олена Притула у коментарі "Поступу" повідомила, що Микола Мельниченко зв'язується з ними і дає інтерв'ю їхньому виданню або електронною поштою (останнє інтерв'ю було надіслано саме так), або телефонує. Вона також зазначила, що про час виходу наступної частини інтерв'ю з Мельниченком наразі сказати важко. "Але він вже працює над відповідями на наші наступні запитання", -- підкреслила Притула. |