|
|
 |
Поступ технологій »
|
|
 |
|
 |
___________________________________________________________________________
Створено систему пошуку за текстами паперових книг |
|
|
|
Як повідомляє New York Times, Інтернет-магазин Amazon.com проводить переговори з видавцями книг про розробку пошукової системи, яка б надала обмежений доступ користувачів безпосередньо до тексту книг. На сьогодні сервіс ebrary Discover дозволяє лише здійснювати пошук електронним каталогом з метою подальшої купівлі книги.
У проекті Look Inside the Book II ("Зазирни в книгу-2") йдеться про створення пошукової системи, яка дозволить ebrary Discover переглядати кілька сторінок з книги, знайденої за результатами пошуку. Як наголошує Пол Ейкен, президент Гільдії авторів, - "...у проекті потрібно узгодити об'єм запропонованого тексту і захист авторських прав".
Нагадаємо, що на Заході практика публікації в мережі текстів книг не отримала такого широкого розповсюдження, як у нас. Видавці невідступно захищають не тільки авторські права своїх письменників, але й свої прибутки. Власне тому цей проект є новинкою і може привабити широке зацікавлення в публіки.
Від авторів не відстають і самі видавці, які стверджують, що Amazon буде використовувати нову послугу не тільки для продажу книг, але й для всього асортименту своїх пропозицій, включаючи компакт-диски, одяг та інше. Ймовірно, що, крім видавничих та авторських, частково порушеними залишаться інтереси користувачів. Як передбачають аналітики New York Times, необхідним буде погашення витрат на розробку пошукової системи, що змусить Інтернет-магазин підняти ціну на книги до 200 доларів США на видання. |
 |
|
 |
Adobe слідом за MS |
|
|
|
Кілька років тому, коли з'явилася WinXP, з її системою активації, багато розмов точилося навколо доцільності цього кроку. З одного боку, кількість нелегальних версій програмного забезпечення справді фантастична, а гроші, виручені від переходу користувачів на ліцензійне ПЗ, могли би піти на його вдосконалення.
Але з іншого... Якщо мені не зраджує пам'ять, кряк до системи активації WinXP з'явився рівно в день її релізу. А кряки до бета-версій ОС виходили з кількаденним запізненням. Питання: кому від цієї бембанини стало легше? Простий користувач, що купив за купу грошей легальне ПЗ, мусить мастити собі голову із його встановленням, а ті, що користувалися піратськими програмками, не припиняють ними користуватися. |
Детальніше>> |
|
 |
Нові діри від Microsoft |
|
|
|
Корпорація Microsoft оголосила про глобальну небезпеку для усіх комп'ютерів від ОС Windows. Вона пов'язана з технологією DirectX -- набором бібліотек та інтерфейсів, котрі використовуються різними розважальними програмами. Цього разу проблеми виникають для всіх версій DirectX -- від DirectX 5.2, що з'явилась у Windows 98, -- аж до найсучаснішої версії -- DirectX 9.0a -- у Windows Server 2003.
Нова дірка дозволяє зловмисникові виконати будь-який код на комп'ютері-жертві. Дядькобілова корпорація надала новій дірці титулу критичної, що, за класифікацією компанії, свідчить про найвищий ступінь загрози для безпеки. В такий спосіб M$ активно агітує стягнути й встановити цю латку. |
Детальніше>> |
|
 |
warCraft III: Frozen Throne |
|
Юрко БАНЗАЙ |
|
Як би не змінювався ігровий світ, у ньому завжди знайдеться місце кільком штукам. Вони йтимуть тільки на машинах, котрі здатні працювати з розмірами екрану 640х480, не потребуватимуть якихось потужних триде-акселераторів, великої кількості оперативки, чи DirectX 9 і вище. Від цих штук не залежатиме їхня гітовість. НІКОЛИ. |
Детальніше>> |
|
 |
|