BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Арт-Поступ.    Історія у Поступі.    Літературний Поступ.    Листи у Поступ.    Музика Поступу.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
20 вересня 2020 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  9:48 18-09-2020 -   Партія «Слуга народу» оголосила своїх кандидатів на Львівщині  
  11:44 30-08-2020 -   У Львові поховали першого мера міста Василя Шпіцера  
  9:58 21-08-2020 -   У будівельному смітті під Львовом виявили людські рештки дорослого та дитини  
  9:52 21-08-2020 -   Поліція підозрює пастора євангельської церкви в розбещенні підлітка у Львові  
  15:4 07-08-2020 -   Львівські освітяни готуються до традиційного початку навчального року  
Україна
  13:24 18-09-2020 -   Більшість шкіл будуть працювати у режимі змішаного навчання – МОН  
  10:39 16-09-2020 -   "Динамо" проходить до фінального раунду кваліфікації Ліги Чемпіонів  
  10:39 16-09-2020 -   МЗС вимагає від Росії роз’яснень через заяву про нормандський саміт  
  10:56 27-08-2020 -   Антирекорд смертей від COVID в Україні і знову майже дві тисячі хворих  
  10:16 24-08-2020 -   Зеленський: Ті, хто без бою подарував частину території, будуть давати свідчення  
Світ
  10:38 16-09-2020 -   ЄС вважає Лукашенка незаконним президентом Білорусі. Україна теж висловилася  
  20:3 23-08-2020 -   Протестуючі підійшли до Палацу незалежності, Лукашенка евакуюють - ЗМІ  
  10:0 20-08-2020 -   Тихановська: Я готова діяти як національний лідер  
  10:1 11-08-2020 -   Тихановська виїхала з Білорусі у Литву  
  10:1 11-08-2020 -   У Google створили мапу мітингів у Мінську    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Листи у Поступ  » 

___________________________________________________________________________

Філософія історії
 
"Весь світ лежить у владі лукавого" /І после Іванове, 5,І9/

Тарас Возняк статтею "Мамай чи майбутнє" /"Поступ", 18 липня 2003 р./ закликає до дискусії. Він піднімає проблему вини і каяття у зв'язку з подіями на Волині в 1943 році. Справді, без філософського аналізу тут не обійтися, і бачиться резонним глянути на польсько-український конфлікт з позиції науки.

Все, що створене у світі, -- результат реалізації Божих або людських ідей, і воно існує як даність, об'ективізована людською свідомістю. Наука ототожнює об'єктивне з об'єктивізованим, і в цьому основна філософська помилка у трактуванні ходу історії. Не все, що творить людина, санкціонує Бог. Звідси -- дуалізм у філософії суспільного буття. Господь Бог хоче справедливості на землі, його противники -- рабства.

Стою на позиції, що рушійною силою історії є боротьба ідей. Не всяка ідея є прийнятною для людського, загалу, оскільки бажання паразиту-вати на праці ближнього не до вподоби працюючій більшості, та й Богові рабство осоружне. А світ у владі лукавого, бо інакше він (лукавий) не мав би права пропонувати Ісусові половину, спокушучи його. І тому світом керують носії прихованих ідей, механізми реалізації яких не розголошуються. Натомість для загалу декларуються ідеї-фікс. Вони податься під вузьким кутом бачення як абстрактна форма, в уяві мас набувають омріяних ними конфігурацій і стають рушійною силою протікання соціальних процесів. Не випадково Ленін бажав, аби ідея комунізму з усіма його обіцянками заволоділа мізками мас. Отож маси -- носії ідеї-фікс,і власне тому ошуканість мас -- постійний фінал історично вагомих подій. Парадокс, бо ці події, як правило, пов'язані з бажанням політичного самооформлення мас у справедливій, незалежній соціальній структурі, якою є нація з державним самоуправлінням.

Процесуальний механізм становлення нації чітко виступає на тлі розмежування таких понять: нація, народ, народність, суспільство, населення, соціум, етнос, держава. Плутанина в цих поняттях затіняє бачення ходу історії та боротьби ідей. Ця боротьба особливо загострюється з появою лідера із середовища мас. Паразитуючі сили або переманюють лідера з оточуючою його елітою до свого табору, або просто знищують. Часто вони нав'язують масам свою людину в ролі лідера, створюють їй позитивний імідж їхнього заступника й друга, а в результаті -- знову ошуканство. У зв'язку з цим процесуальний механізм становлення нації повинні розуміти маси, і бачиться доцільним вищевказані поняття розмежувати.

Нація /народ/ -- добровільна інтеграція родів і племен, здебільшого близьких за кровним походженням, на основі спільних духовних і культурних цінностей, що пройшла випробування великим періодом часу та всякого роду катаклізмами. Нація асимілює інородців, які добровільно приймають і її культурні й духовні цінності, а також має право на власність території, на якій осіла в певний момент своєї історії, не будучи в ролі завойовника.

Народність -- частина нації, яка проживає за межами рідної землі, зберігає пам'ять про своє походження та основні духовні й культурні цінності свого народу. Синонім - діаспора.

Суспільство /населення/ -- інтеграція націй і народностей на основі спільної території проживання та економічних інтересів. Воно формується на основі домінування суб'єктивних факторів над іншими /інтеграція, депортація, волюнтаризм рішень влади, приєднання територій і т.п./ і породжує посилення міґрації.

Соціум -- людська спільнота поза сталими характеристиками. В соціум, крім основного населення, входять і тимчасово проживаючі, туристи та інші категорії громадян з чужоземних держав. Поняття соціуму ширше від поняття суспільства.

Етнос -- компонент нації з яскраво вираженою самобутньою культурою, але з приматом загальнонаціонального над самобутнім. Чим більше самобутнього, тим ближче стоїть етнос до виокремлення в націю.

Держава -- апарат забезпечення стабільності й порядку в соціумі.

Виходячи з вищеподаних дефініцій автора цих рядків, можна виділити два основні типи держав: національну /європейського типу/ і штучно створену соціальну /США, Канада/. Щодо США, то існує інформація, що ця держава створювалася за підтримки таємної організації з Європи з наперед визначеною метою відомою лише небагатьом вибраним. /Мэнли П.Холл.--Энциклопедическое изложение Масонской, Герметической, Каббалистической й Розенкрейцеровской философии" СПИКС. -- Санкт-Петербург, І994. -- с.323/. Державна печатка США містить зображення недобудованої піраміди, що символізує, основне призначення влади цієї держави: вона повинна структурувати людство за принципом культу сили /економічної, мілітарної, політичної, ідеологічної/. Про це написав Збіґнєв Бжезінський у книзі "Євразійська шахівниця". Таємна організація, яка контролює цей процес,-- орден Августинців з Ватикану. Його діяльність розгорталася на теоретичній базі апостола Павла, якому Петро /учень Христа/ добровільно передав пастирську ноиу. Але це окрема широка тема.

В контексті вщевшсладеного теза Т. Возняка, що земля належить тепер людям в абстрактному сенсі, стосується, власне, держави другого типу, держави-суспільства /США/. Цікаву ілюстрацію маємо на Близькому Сході: громадяни національної держави Ізраїль зі зброєю в руках, конфліктуючи з палестинцями, виборюють для себе обіцяні землі /хоча вони добре знають, що ці землі обіцяні не їм; ті, що звуть себе юдеями, ними не є /Одкр., 2,9; 3,9/. Що ж, несправедливий світ живе за принципом: квод ліцет Йові, нон ліцет бові /що личить Зевсові, не личить волові/. І за цим самим принципом молода українська законодавча влада, зґвалтована президентом-маріонеткою чужинців, була змушена за одну ніч прийняти Конституцію, в якій чорним по білому зафіксовано, що Україна -- соціальна держава, що український народ -- це все населення країни, тобто, що українці -- не нація, не народ. Якщо сьогодні і стоїть питання про зміни в Конституції, то в першу чергу треба змінити її преамбулу.

У всякому міжнаціональному конфлікті природно постає питання вини. Дійсно, хто винен, що українцями керують чужинці? Та ж самі ми винні,
бо відступили від Божого Закону, тому "приходень, що серед нас, зноситься дедалі вище, а ми падаємо дедалі нижче; він - голова, а ми -- хвіст" /Втор., 28,43/. Поляки прийшли на Волинь як завойовники, і Господь Бог допустив їх панування над нами. І ніхто, крім Бога, нас не визволить з-під чужого гніту. Мусимо покаятись кожен у своїх гріхах, вийти на адекватну самооцінку, відтак -- на самоконтроль, самосвідомість і самоуправління. Мусимо ввійти в Європу як гідний народ, а не виконувати вимоги світового банку, міжнародного валютного фонду та торгуватися з Москвою. Мені як українці соромно, що мої співвітчизники стали окупантами чужої іракської землі, що влада моєї держави шукає зиску від чужого багатства і посилає на смерть синів свого народу задля цього зиску.

Наше покаяння потрібне не Богові, а нам самим. Це ті вузькі двері до Ісусової стежки, які не кожен знаходить. Це двері до першої сходинки розвитку. Українці плачуть, стогнуть, виправдовують себе, шукать винних у Москві /В.Дужинський. "Рука Москви на Волині" /"Поступ", 23 липня 2003 р./. Деякі чомусь думать, що варто обійнятися з поляками, і сама собою настане вічна дружба. Так, Господь Бог допустив, що поляки над нами панували, але це не значить, що небо схвалювало їх жорстокість, свавілля, утиски щодо українців. Чи мають сучасні поляки почуття вини за своїх предків?

Почуття вини -- це совість. Каяття -- ознака соціальної зрілості. До цього треба вирости. Події на Волині в 1943 році відбувалися в часи війни. І тепер важко встановити співвідношення усвідомленого й неусві-домленого в цьому конфлікті. Господь прощає тим, хто не знає, що робить. Хто чинить зло свідомо, перед Богом відповість. Отож каятись треба як українцям, так і полякам, щоби вийти на вищий рівень взаємин. Ми дві незалежні держави, в гості ласкаво просимо, а панувати кожен повинен у своєму домі.

З позиції культу сили /неоязичництва/ говорити про совість не прийнято, а окупація -- поняття престижне. Що ж, світ у владі лукавого, і
для цієї влади глобалізатори згуртовувть стадо, яке пастиме апостол Павло. Він обіцяв нещадно карати за непослух всякого. А Христос відбере соціальн зрілих лідей, які не скривдять нікого ні свідомо, ні підсвідомо. Їх пасти вже не треба, бо вони вірили Учителю і чинили так, як він велів.

Підсумок напрошується сам по собі: настав час християнам /українцям і полякам/ вибирати своє майбутнє. Той, хто шукає нішу в піраміді під владою Америки, мусить коритися всякій в ладі. Хто вірить Христові, той царюватиме з ним у Царстві Божому, яке не від світу цього, але буде у світі.

Марія Погорілець
м. Львів
» 
Музейна Голгофа
 
"Музей етнографії продадуть", сповістила львівській громаді газета "Поступ" за 12-18 червня 2003р. Що ж криється під цим поспішним рішенням? Опосередковано робимо висновок зі статті: у цьому вельми зацікавлений директор Інституту народознавства НАН України С.Павлюк. Інститут народознавства виник на базі Музею етнографії та художнього промислу АН України і розташований з ним в одному приміщенні -- Проспект Свободи, 15.

У статті наголошується, що Кабінет Міністрів невдовзі вирішить відчуження цього будинку, а відтак його продаж. Для кращого розуміння ситуації варто зробити короткий екскурс у минуле і заглянути у сьогодення цієї многостраждальної установи.
Детальніше>>
» 
Шановна редакціє!
 
У № 111(1166) газети "Поступ" за 3-9 липня опубліковано лист читача Дениса Ковпака, в якому він скаржиться на вкрай незадовільний стан обслуговування пасажирів власниками та водіями більшості маршрутних таксі, котрі їздять на теренах області.

Керівництво та працівники УДАІ УМВСУ у Львівській області погоджуються з автором листа, що в галузі пасажирських перевезень пора навести лад. Ця проблема ніколи не залишалася поза увагою працівників ДАІ, котрі в міру своїх повноважень намагаються покращити безпеку дорожнього руху на пасажирському автотранспорті.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Ще одна жертва обвалу 
  ·  Америка пробачила Кучму 
Погляд
  ·  Візаж, масаж і макіяж 
  ·  Жовкву потроху відродять 
Поступ у Львові
  ·  Доба корків 
  ·  Хліб не подорожчає! 
  ·  Церква чекає на чудо 
  ·  Відродження військового кіно 
  ·  Безпека коштує недешево 
  ·  Поразка сихівчан 
  ·  Жалоба в родині ректора 
  ·  Новий екзархат Криму 
  ·  Комуністи вимагають роз'яснень 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Вектор туди, вектор сюди 
  ·  Час розплати настав 
  ·  Марчук дозволив закон 
  ·  Нові відставки від Кучми 
  ·  Піховшек програв суд 
  ·  Зглянулися над шовіністом 
  ·  Засекречене зерно 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Пентагон приймає ставки 
  ·  Кінець Хусейна -- справа часу? 
  ·  Компенсації для забужан 
  ·  Войовничі антиглобалісти 
  ·  Бьюкенен взято 
  ·  Що сказав Ілієску... 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Арт-Поступ
  ·  Серйозні забавки для справжніх чоловіків 
  ·  Богемний "ексгібіціонізм" 
Історія у Поступі
  ·  Пам'ятаймо про Воркуту 
  ·  Мовне питання -- ключове у державі 
  ·  АРХІВАРІУС 
Літературний Поступ
  ·  Андрій СОДОМОРА: Втрачаємо слух до живого, мовленого слова 
  ·  Важливий документ доби 
Листи у Поступ
  ·  Філософія історії 
  ·  Музейна Голгофа 
  ·  Шановна редакціє! 
Музика Поступу
  ·  Новини від "Плачу Єремії" 
  ·  Король рок-н-ролу 
  ·  "Альтернатива" повертається у Львів 
  ·  КОРОТКО 
Пост-Faktum
  ·  Романтичний гангстер Де Ніро 
  ·  КАЛЕНДАР 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система