Про рівність чоловіків та жінок у працевлаштуванні вже ніхто й не говорить. Хочуть собі працювати, то й хай. Проте чоловік, що постійно допомагає жінці по господарству чи доглядає за дітьми, -- виняток. Тут рівність і закінчилася...
В іспанському місті Торідонджимено, де проживає 14 000 осіб, 52 % з яких жінки, мер Хав'єр Чека вирішив сам допомогти слабкій половині у встановленні сімейної справедливості.
Привчатимуть чоловіків до домашньої роботи комендантськими годинами. Щочетверга на вулиці міста з 21:00 до 2:00 дозволено виходити тільки жінкам, а чоловікам таким чином нададуть добровільно-примусовий час для догляду за власними дітьми, для прибирання та інших домашніх дрібничок, на які сильніша половина людства за покером (у нас самый высокий процент рейкбека) та відвідуванням барів ніяк не знаходила вільної хвилинки.
Аби чоловіки не байдикували в час, наданий для цього жінкам, за виконанням нового закону слідкуватимуть спеціальні жіночі патрулі. Цілком непокірних також приборкають -- штрафом у розмірі 40 гривень.
Та чи зможуть жінки повноцінно насолоджуватись подарованим для них часом для розваг без чоловіків?
»
НЬЮ-ЙОРК
Стрілянина в мерії
Андрій ДУБЕЦЬКИЙ
До трагедії дійшло під час голосування у нью-йоркській міській раді. Ковбойський темперамент американців знову взяв верх і довів, що "найкращим" вирішенням всіх проблем є зброя. В середу застрелено члена нью-йоркської міськради і не деінде, як у самому приміщені мерії.
Афроамериканець Джеймс Девіс був обраний членом міськради у 2001 році. Саме він і провів у будинок мерії свого вбивцю -- Отніеля Ескью. Його відразу ж після перших пострілів убив поліціянт у цивільному, що охороняв спікера міськради. Усього в будинку пролунало близько 10 пострілів.
З того часу, як у вівторок в перестрілці з військовими США було вбито двох синів Саддама Хусейна Удая і Кусая, кількість жертв серед американських солдатів сягнула вже п'яти осіб. В середу до двох убитих додалося ще вісім поранених.
У четвер, за словами представника військових США, десантники потрапили під вогонь зі стрілецької зброї та гранатометів. Вояки цієї 101-ї десантної дивізії брали участь у бою за будинок в Мосулі, де і було вбито синів Саддама.
Хто в ліс, хто -- по дрова... Так і в Афіни на Олімпіаду. Прорахували собі афінські бізнесмени, що широким попитом мають користуватися в туристів, після добрячої порції спортивного адреналіну, -- борделі. То й вирішили, аби місцеві повії не перепрацювалися, мережу розширити, видавши додаткові ліценції на роботу 30 будинків розпусти.
Тільки от з такою стратегією не згодилося сім північноєвропейських країн. Міністри цих країн, до компетенції яких входить турбота про рівноправність статей, серед яких Швеція, Норвегія та Балтійські країни, підписали обурливий лист, який скерували до Афін. В листі йдеться про те, що вони не погоджуються з відкриттям на час Олімпіади запланованих нових 30 борделів, які призначаються для вдоволення зростаючого попиту на "нічних метеликів". Такий попит, за прогнозами, мають створити сотні тисяч туристів, які приїдуть на спортивне свято.
Президент Словаччини Рудольф Шустер зумів одним пострілом вбити двох зайців. А якщо точніше, то вбити їх навіть не стріляючи. Він не підписав закон про аборти і таким чином не лише прислужився християнській моралі, а й не допустив до падіння уряду.
Новий закон, який вдалося проштовхнути лібералам через парламент, скориставшись допомогою опозиції, передбачав збільшення термінів дозволу на аборти від 12 до 24 тижнів, проте за умови генетичної патології плоду.
В офіційному документі, приготованому для переговорів з албанським керівництвом, йдеться про те, що Сербія ніколи не згодиться на незалежність Косова, хоча нічого не має проти широкої автономії для цього реґіону. Документ авторства сербського прем'єр-міністра Небойші Ковіча оприлюднили в Белграді, хоч його ще і не схвалив парламент.
ЛІБЕРІЯ. Міністр оборони Ліберії Деніел Чі привітав новину про скерування до країни тисячі ніґерійських вояків для підтримання миру. Проте Деніел Чі додав, що повірить у це, коли побачить їх прибуття, бо обіцянки потребують доведення конкретними діями. Тим часом у Монровії шосту добу тривають запеклі бої між повстанцями і урядовими військами. Надходять також повідомлення про приліт до Монровії американських військових вертольотів, які довезли підкріплення для захисту американського посольства.