|
|
 |
Поступ у світі »
ДІОКСИН |
|
 |
|
 |
___________________________________________________________________________
Наукова дружба США і В’єтнаму |
|
Любко ПЕТРЕНКО |
|
Через 27 років після завершення війни між Сполученими Штатами та В’єтнамом ці дві країни вирішили, що варто забути старі образи й налагодити взаємокорисну співпрацю. Кооперація між Вашингтоном і Ханоєм передусім стосуватиметься подолання наслідків війни, які й досі нівроку болісно даються взнаки. Особливу увагу обох сторін буде сконцентровано на виготовленні засобів протидії отруйним речовинам, які американці застосовували під час хімічних атак на вітконгівців.
Зокрема, йдеться про знамениту Agent Orange, яка ще й досі не втратила свого руйнівного впливу.
Від контактів із нею у В’єтнамі й нині народжуються діти-виродки, а американські ветерани хворіють на рак. За підрахунками в’єтнамців, із 1962 до 1972 років американські військово-повітряні сили вилили на джунглі в Південному В’єтнамі близько 40 млн. літрів цієї речовини.
Головним компонентом Agent Orange є горезвісний діоксин – одна з найнебезпечніших отрут, відомих людству . Коли американське командування дізналося, на яку халепу воно наражає себе та мешканців В’єтнаму, поширюючи цю речовину, то відразу замінило її на інший, менш шкідливий “хімічний коктейль”, але було запізно. Як з’ясувалося, Agent Orange може діяти на людський організм навіть не безпосередньо, достатньо опосередкованого контакту (який має місце й нині), наприклад через харчі, воду, рослини тощо.
Цього тижня в Ханої відбулася зустріч представників американського та в’єтнамського урядів, які підписали договір про наукову співпрацю. Сторони зобов’язалися спільно дослідити всі аспекти впливу Agent Orange на людський організм. Договір став результатом багатоденної конференції, яка проходила минулого тижня в Ханої. У ній, окрім представників керівництва двох держав, узяли участь усесвітньо відомі науковці та міжнародні експерти.
Варто зазначити, що Вашингтон іще сім років тому запропонував Ханою підтримку в подоланні наслідків війни. Що, зокрема, передбачало медичну допомогу, фінансування відповідних проектів, інші форми сприяння. В’єтнам тоді гордо відмовився від капіталістичних грошей. Але з часом люди розумнішають. |
 |
|
 |
Пекін готується до війни |
|
Михайло МИШКАЛО |
|
Китайський президент Дзян Дземінь, звертаючись до делегатів національного конгресу, закликав збройні сили Китаю “якнайретельніше підготуватися до збройної боротьби, щоби домогтися національної єдності”. Не треба багато розуму, аби здогадатися, що військову міць Китай спрямує проти Тайваню. Далі Дземінь зазначив, що “реалізація повної реуніфікації батьківщини є одним із трьох головних завдань для партії та нації в новому столітті”. А перешкоджає цьому процесу саме бунтівний острівець.
За інформацією з джерел, близьких до Народно-визвольної армії, така жорстка риторика китайського лідера є логічним тактичним ходом, реакцією на останні події у відносинах між Тайванем і Вашингтоном. Мається на увазі запланований візит у США тайванського міністра оборони Танг Яомінга. Не варто також забувати про продаж зброї остров’янам. |
Детальніше>> |
|
 |
Старіння людства – явище неминуче |
|
Ірина КИРИЧЕНКО |
|
За даними Організації Об’єднаних Націй, 2050 року кількість людей віком понад 60 років перевищить чисельність тих, кому не виповнилося 16. Статистика також свідчить, що через півстоліття на одну особу віком від 65 років припадатиме лише чотири особи, котрі активно працюють. Наразі це співвідношення становить 1:9. Зауважте, у 1950 році на одного пенсіонера припадало дванадцять осіб так званого “виробничого віку”. |
Детальніше>> |
|
 |
СВІТООГЛЯД |
|
|
|
Міністри оборони Латвії, Литви й Естонії обговорили у Вашингтоні питання про готовність своїх країн до вступу в НАТО. Як повідомило радіо “Свобода”, учора вони зустрілися з керівництвом американського оборонного відомства. Було обговорено здійснені балтійськими державами кроки, щоби відповідати вимогам, які висуваються до кандидатів на членство в Північноатлантичному Альянсі. Очікується, що в листопаді під час саміту НАТО в Празі деякі країни отримають запрошення приєднатися до цієї організації. Латвія, Литва й Естонія є найімовірнішими кандидатами на вступ у Північноатлантичний Альянс. |
Детальніше>> |
|
 |
|