Виявляється, що шлюб не сприяє розвиткові творчих здібностей чоловіків. Доктор Сатоші Канадзава з університету Кантербері в Новій Зеландії проаналізував біографії 280 видатних учених і помітив, що практично усі відкриття вони робили до того, як одружилися і завели дітей. З'ясувалося також, що дві третини вчених найвагоміший внесок в науку зробили у віці 30-35 років. Власне, про це писав Альберт Эйнштейн ще у 1942 році: "Якщо ти нічого не зробив для науки до 30 років, то вже нічого і не зробиш."
Канадзава вважає, що причина цього у чоловічій психології і гормонах. Прагнення привернути увагу жінок стимулює молодих людей у боротьбі за успіхи, славу, кар'єру. А падіння рівня гормону тестостерону після шлюбу знижує і творчу активність.
Цікаво, що одруження подібним чином впливає і на злочинців: після весілля багато хто з них припиняє протизаконну діяльність.
»
ГЕНЕТИКА
Чи загрожує нам фармагедон?
Ірина КИРИЧЕНКО
Жваву дискусію викликає серед науковців новий спосіб виготовлення ліків. Винуватцем стала, така популярна нині для критиків, генетика. Розшифрувавши ДНК, вчені взялися за впровадження теорії на практиці. Ідея препаратів нового покоління полягає у виготовленні ліків з антитіл, що містяться у кров'яних клітинах людини і допомагають організмові захищатися від хвороб.
Проблема транспорту є актуальною для всіх мегаполісів світу. Найдосконаліші автостради та транспортні розв'язки не спроможні вирішити стабільного руху особистих автомобілів та громадського транспорту у години пікових навантажень. Часом годинами простоюють мешканці Нью-Йорка, Лондона, Токіо у "трафіках", не маючи можливості вчасно добратися до місця призначення. Тож винахідники різних країн інтенсивно працюють над засобами вирішення транспортних проблем великих агломерацій.
Американські вчені знайшли у Всесвіті найстаршу з усіх відомих планет. Її вік становить 12,7 мільярда років, тобто більш ніж вдвічі більше за земний.
Про це повідомив на прес-конференції в NASA співробітник університету штату Пенсільванія Стейн Сігурдссон. Планета в сузір'ї Скорпіона у подвійній зоряній системі й обертається навколо пульсара (пульсуючого джерела радіовипромінювання) і білого карлика (зірки, маса якої аналогічна сонячній, а радіус -- у 100 разів менше, ніж у Сонця).
Японська компанія Takara спільно з фахівцями Японського інституту акустики запрезентувала 16 липня електронний перекладач з мови котів -- "Мяулінгвал". Минулого року Takara створила електронний перекладач з "собачої мови", цього разу знову вирішила здивувати світ і розробила пристрій, що дозволяє розуміти нявкання кішок.