Цього тижня Асоціація роботодавців Львівщини проводила прес-конференцію з нагоди прийняття Верховною Радою України 9 липня 2003 року Закону "Про засади регуляторної політики в сфері підприємництва". Як зазначив президент асоціацій Зеновій Бермес, прийнятий закон є базовим на шляху до Європи та розбудови громадянського суспільства, він має захищати підприємців від несподіваних та неприйнятих рішень і змін, які негативно вливатимуть на малий та середній бізнес.
Народний депутат України Петро Олійник, який теж брав участь у прес-конференції, наголосив, що малий та середній бізнес є важливим чинником розвитку української економіки, одним з основних джерел надходжень до бюджету. Однак мале та середнє підприємництво часто розглядається упереджено, як щось кримінальне. Прикро, що 70% підприємців у своїй діяльності зустрічається з хабарництвом, а 98,4% -- з фактами корупції, -- зазначив Петро Олійник.
З метою подолання негативних тенденцій у розвитку малого та середнього підприємництва, Держкомітет з питань підприєм6ництва і регуляторної політики, який очолює зараз Інна Богословська, готовий підписати угоду з Асоціацією роботодавців Львівщини, -- повідомив Петро Олійник. Віддаючи належне діловим якостям Інни Богословської, яка нещодавно очолила цей державний комітет, Петро Олійник зазначив, що цю структуру мала б очолити людина, пов'язана не з великим бізнесом, як пані Богословська, а хтось із середовища малого і середнього підприємництва. А основними захисниками інтересів підприємництва мала б бути преса та громадянське суспільство, яке повинно забезпечувати в країні політичну та економічну свободу.
»
ЗБИТКИ
Європа страждає від спеки
Андрій СИРОТА
Небачена за останні 200 років спека виморює мешканців Західної Європи й завдає шкоди економіці тамтешніх країн. У Франції від спеки деформуються залізничні рейки, в Іспанії масово падають тварини, а Італія на порозі введення надзвичайного стану: країні загрожує відключення води та електрики.
Спекотне літо, якого Стара Європа не бачила уже 200 років, призвело до рекордного росту цін на фрукти. Надто багато тепла для салату, латуку, буряка та цикорію. Вони за тиждень виростають на 10 сантиметрів і стають неїстівними. Кавуни через спеку розігріваються до температури 50-60 градусів і "вибухають".
Як уже повідомлялося, внаслідок рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 6 травня 2003 року №СП-70/2003/52-47 "Про завершення застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну електричних ламп походженням з Республіки Білорусь, Республіки Польща, Російської Федерації та Угорської Республіки" український виробник опинився в аж надто несприятливих умовах, порівняно із іноземними виробниками.
10 липня набрали чинності зміни ДПА України до Положення про порядок подання скарги до податкової служби. Нове положення потрібно не тільки завжди мати під рукою, а й активно використовувати (у разі потреби). Найважливіша зміна, внесена податківцями, -- платник податків відтепер зможе оскаржити не тільки нараховану йому суму податкового зобов'язання, а й вимогу щодо податкового боргу.
У Запоріжжі найвища середньомісячна зарплата в Україні і найвищі показники соціально-економічного розвитку серед обласних центрів промислово-розвинутих регіонів України. Як повідомили у прес-службі Запорізької облдержадміністрації, у першому півріччі 2003 року середньомісячна зарплата у Запоріжжі склала 560,11 гривень (у Дніпропетровську -- 462,01 гривні, у Донецьку -- 502,19 грн., у Харкові -- 443,47 грн.).
Наглядова рада національного оператора зв'язку ВАТ "Укртелеком" на чолі з Сергієм Левочкіним підтримала подання про обрання головою правління товариства на його перших зборах акціонерів 30 липня Сергія Січкаренка. Про це інтернет-газету "Українські новини" вчора повідомила дирекція "Укртелекому" з питань зв'язків із громадськістю.
Фермери Нової Зеландії надсилають парламентарям подарунки у вигляді бандеролей з коров'ячим та овечим гноєм -- у відповідь на введений у країні податок на гази, які виділяють сільськогосподарські тварини.
Тарифи на електроенергію для населення поступово зростатимуть. Як заявив міністр палива та енергетики Сергій Єрмілов, деякі категорії споживачів сьогодні сплачують тільки 60-65% собівартості виробленої електроенергії, хоча ще два роки тому цей показник сягав 80%. Уряд поки що не ухвалив жодного офіційного рішення про підвищення тарифів, проте, як переконані енергетики, цього не уникнути.