У швейцарському місті Вінтертур у музеї фотомистецтва до 28 серпня демонструватимуть чергову ретроспективу найбільш популярного на Заході українського фотографа з Харкова Бориса Михайлова. "Там" Михайлова разом з Іллею Кабаковим вважають найбільш знаковими митцями пострадянського простору. Численні фотоальбоми провідних видавництв світу, численні публікації і виставки, перші нагороди в царині фотомистецтва: шведська Hasselplad Award 2000 року (це така Нобелівська для фотографів) і британська Citipank Award 2001 зробили Михайлова зіркою світового мистецтва.
Його героями здебільшого є жебраки і бомжі. Михайлов шокує глядача не стільки розпачливим виглядом своїх персонажів (у наше століття TV і газетної фотографії цим уже нікого не здивуєш), скільки відсутністю зверхнього погляду на них. Його герої не прагнуть і не потребують нашого співчуття. Натомість, вони демонструють неймовірну свободу, відкритість і власну гідність. Роботи Бориса Михайлова вилучають соціальні дистанції і декларують єдність роду людського. "Оголеність" і "зворушливість" як основа етики й естетики його творів "кричать" до нас своєї дикою недоречністю, а, відповідно, радикалізмом порушення табу, гідним Брейгеля чи Гойї.
»
ФЕСТИВАЛІ
Десь між ренесансом і бароко
Літо: музика на перехресті культур і часів
Ева ЗБАРЗЬКА
Чи не вперше цьогоріч Львів спромігся не влаштовувати з літа "мертвого сезону", а, завдяки "Дзиґівським" фестинам, влаштувати собі карнавальну атмосферу перманентного фестивалю, наблизившись таким чином до давньої традиції європейських міс та містечок, літнє життя яких просто вирує фестивалями. Нещодавно до Львова повернувся з Польщі знаний львівський хор "Ґлорія", який був бажаним гостем одразу двох фестивалів: давньої музики у Старому Сончі та міжнародного фестивалю у Кракові Na skrzzowaniu kultur.
Літо у розпалі. Це час, коли хочеться не лише помедитувати, споглядаючи на приємні для ока краєвиди, покупатися у різного калібру водоймах, помандрувати, просто помріяти... Хочеться взяти в руки книжку, але таку, щоби для душі. Розслабитись і насолоджуватись читанням.
Популярність у глядача фільмів жахів нарешті зацікавила митців-концептуалістів. На виставці сучасного мистецтва у Франкфурті з більш ніж відвертою назвою "На ваш страх і ризик" митці пропонують оглянути власну концепцію ризику в сучасному світі. Отож, гостям виставки доведеться зважити всі "за" і "проти", перш ніж зануритись у цей своєрідний мистецький екстрім. Небезпека очікує на глядачів практично на кожному кроці, але, на щастя, кожен може вирішувати сам, наскільки далеко він зайде.