BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Тема Поступу.    Спорт-Поступ.    Поступ технологій.    Львівські обсервації.    Поступ реляксу.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
26 листопада 2020 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  12:16 22-11-2020 -   В 11 містах України проходить другий тур виборів міських голів  
  11:22 01-11-2020 -   Помер 52-річний голова Мурованської ОТГ Зіновій Петрух  
  11:18 01-11-2020 -   Мер Львова повідомив про підтверджений Covid-19 у дружини і тещі  
  9:48 18-09-2020 -   Партія «Слуга народу» оголосила своїх кандидатів на Львівщині  
  11:44 30-08-2020 -   У Львові поховали першого мера міста Василя Шпіцера  
Україна
  11:17 01-11-2020 -   Керівник Венеційської комісії відреагував на законопроєкт Зеленського стосовно КС  
  11:16 01-11-2020 -   Оновлення складу КС узгоджено з ЄС та послами G7 – Арахамія  
  11:16 01-11-2020 -   Новий антирекорд в Україні: 8752 випадки коронавірусу за добу  
  11:16 01-11-2020 -   Україна готова вести діалог із білоруською опозицією, але є умови – Кулеба  
  11:16 01-11-2020 -   Зеленський пропонує припинити повноваження всіх суддів КСУ: текст законопроєкту  
Світ
  11:18 01-11-2020 -   Останні новини 11:14 ( 1.11.2020) В історичній частині Квебеку зловмисник напав на людей, є вбиті й поранені  
  11:17 01-11-2020 -   Попередні результати виборів у Грузії: лідирує правляча партія, опозиція каже про фальсифікації  
  15:31 27-09-2020 -   Нагірний Карабах: армія Азербайджану взяла під свій контроль 6 селищ  
  15:30 27-09-2020 -   Вірменія оголосила загальну мобілізацію і військовий стан  
  10:38 16-09-2020 -   ЄС вважає Лукашенка незаконним президентом Білорусі. Україна теж висловилася    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Тема Поступу  » 

___________________________________________________________________________

ЕПІСТОЛЯРНЕ
 
Львівському міському голові
п.Л.Буняку
Головному архітектору м.Львова
п.В.Каменщику
Начальнику управління охорони історичного середовища м.Львова
п.М.Гайді

Відкритий лист товариства шанувальників Львова

до вас з проханням прийняти рішення про музеєфікацію фрагменту низького муру з бастеєю XV ст., розкритих нещодавно в ході археологічних досліджень на території будинків на вулицях Валовій, 15 та Братів Рогатинців, 18. Крім цього, вимагаємо припинити незаконне будівництво, яке здійснює ТзОВ "Фірма Консоль ЛТД" на місці втраченої пам'ятки архітектури кінця XVIII ст. житлового будинку на вул.Валовій, 15 (ох.№858М).

Під час археологічних досліджень ділянки на території будинків на вул.Валовій, 15 та на вул.Братів Рогатинців, 18 відкрита унікальна пам'ятка Львова -- фрагмент низького муру з бастеєю та оборонним ровом XV ст. У зв'язку з цим ми висловлюємо побажання шанувальників історії та пам'яток Львова заекспонувати цю пам'ятку для екскурсійного огляду громадян міста та туристів. Вважаємо, що це не тільки можливість, але й обов'язок влади Львова зробити конкретний позитивний крок у напрямку збереження культурної спадщини Львова. Можливості заекспонувати львівську старовину були упущені минулого року, коли археологи відкрили залишки Руської брами на вул.Руській та Королівської бастеї на вул.Підвальній. У випадку з відкриттям фрагменту низького муру ситуація з його музеєфікації дуже сприятлива: є інвестор -- ВП "Гарант-Львів", який оплатив проведення археологічних досліджень цієї пам'ятки і готовий вкласти кошти (йдеться про суму в 500 тис. грн.) у реалізацію проекту реставрації та музеєфікації відкритих фортифікацій.

Ми відстежуємо події довкола будівництва на Валовій, 15 і можемо стверджувати, що забудовник ділянки -- ТзОВ "Фірма Консоль ЛТД" -- порушує визначений законом порядок погоджень проектів та отримання дозволів на будівництво в заповідній території, на місці втраченої пам'ятки, і це через потурання чи некваліфіковані дії влади. Так, прямим порушенням ст.15 Закону України "Про охорону культурної спадщини" є рішення обласної влади вилучити цю пам'ятку з Реєстру пам'яток історії і культури. Ми вже звернулись до прокуратури області з листом про незаконність такого рішення.

Вважаємо також поспішним погодження головним архітектором Львова ескізного проекту нового будинку на Валовій, 15 без належної за законом археологічної розвідки всієї ділянки забудови, без громадського обговорення в середовищі пам'яткоохоронної громадськості Львова (Товариство охорони пам'яток історії і культури, Товариство шанувальників Львова та ін.), без врахування рецензій та експертних оцінок, зокрема експерта ЮНЕСКО п. Ганса Каспарі, адже ділянка на Валовій, 15 входить у межі історичного центру Львова, включеного до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Рецензії проекту львівських фахівців, експертна оцінка проекту п. Г. Каспарі однозначно твердять про серйозні помилки проектантів (інститут "Містопроект", арх. О.Базюк) щодо поверховості нового будинку -- сім поверхів на цій ділянці не може бути, -- щодо невдалого вирішення форм даху та кутового акценту будинку, щодо неналежної музеєфікації фортифікацій міста на цій ділянці. До того ж проектні рішення інституту "Містопроект" порушують архітектурно-планувальне завдання (пункти 2.3, 2.9, 4.1), видане проектантам власне відомством головного архітектора міста.

Та, очевидно, найбільш одіозним порушенням є дозвіл на будівництво нульового циклу будинку на Валовій, 15, виданий ТзОВ "Фірма Консоль ЛТД" інспекцією держархбудконтролю м.Львова, якого інспекція не мала права давати, адже не було погоджено ескізного проекту будинку в державних пам'яткоохоронних службах, ніде не було погоджено його наступної, робочої, стадії.

Товариство шанувальників Львова просить розглянути порушені в листі питання, а саме:
1. Прийняти всі необхідні рішення з музеєфікації міських фортифікацій XV ст. на межі ділянок будинків на вул.Валовій, 15 та вул.Братів Рогатинців, 18.

2. Зобов'язати забудовника ділянки на Валовій, 15 і розробників проекту внести корективи в проект будинку, що викликані результатами археологічних досліджень ділянки, рецензіями львівських фахівців, оцінкою експерта ЮНЕСКО п.Г.Каспарі та погодити проект згідно із законом.

3. Забезпечити відкрите громадське обговорення проекту забудови на Валовій, 15 та проектних пропозицій із музеєфікації відкритих на цій ділянці фрагментів фортифікацій міста.

Наше Товариство висловлює готовність спільно організувати таке громадське обговорення.


З повагою к.і.н. Мар'яна Долинська

президент ТШЛ
тел. 70-17-78


Відповідь управління містобудування та архітектури на лист віце-президента ТШЛ п. М. Долинської

Проектна документація на будівництво офісно-житлового комплексу на вул. Валовій, 15, на місці розібраного у 1995 році житлового будинку після обрушення конструктивів, розроблена державним проектним інститутом "Містопроект" на замовлення ТзОВ "Фірма "Консоль ЛТД" відповідно до вихідних даних:.
-- наказу Департаменту землеустрою та планування забудови міста від 10.05.2002 р. № 122 про надання дозволу на будівництво об'єкту;
-- наказу Міністерства культури і мистецтв України від 18.10.2002 р. №621 про дозвіл на вилучення будинку на вул. Валовій, 15 з пам'яток архітектури місцевого значення;
-- розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 17.12.2002р. № 621 про вилучення будинку на вул. Валовій, 15 із переліку пам'яток архітектури місцевого значення;
-- завдання на проектування, погодженого управлінням охорони історичного середовища м.Львова, інститутом "Укрзахідпроектреставрація",
головним управлянням з надзвичайних ситуацій облдержадміністрації та затвердженого в установленому порядку;
-- архітектурно-планувального завдання від 11.09.2002 р. №307;
-- державного акта на право постійного користування землею від 04.08.1998 р. І-ЛВ№000854;
-- дозволу Львівського історичного музею від 16.10.1997 р. №347
тощо.

Ескізний проект семиповерхового офісно-житлового комплексу на вул. Валовій, 15 погоджено управлінням архітектури і містобудування 15.01.03 №1610/3636 для подальшого проектування.

Дозвіл на виконання будівельних робіт, виданий інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю м. Львова на підставі документів, передбачених статтею 29 Закону України "Про планування та забудову територій" та "Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт".

Тому твердження про спробу інвестора здійснити незаконне будівництво на місці розібраної пам'ятки не відповідає дійсності.

Що стосується процедур оформлення єдиних дозволів на будівництво об'єктів у центральній частині міста з урахуванням вимог Законів України "Про охорону культурної спадщини", "Про планування і забудову територій", "Про рекламу", а також погодження з Міжурядовим комітетом із збереження всесвітньої культурної та природної спадщини, інформуємо, що обласна державна адміністрація надіслала відповідне звернення до Кабінету Міністрів України від 28.02.03 р. № 5/4-760-16, а наше управління -- до Держбуду України від 18.04.03 р. № 16-П/О-259 для отримання необхідних роз'яснень.

Начальник управління містобудування та архітектури І. Олійник
» 
Новобудова проти історії міста
Тему досліджувала Вікторія САДОВА
 
Новобудова
За парканом, на обгородженій ділянці вулиці Валової, кипить робота будівельників. Учора графік робіт будівельної фірми "Консоль ЛТД", яка зводить багатоповерхову споруду, не санкціоновану, до речі, управлінням охорони історичного середовища, передбачав вбивання бетонних паль у неналежно досліджений культурний шар. Буквально упритул до меж цієї земельної ділянки, за сусідньою адресою вул. Рогатинців, 18, фахівці із археологічно-архітектурної служби Львова розкопали сенсаційну знахідку -- залишки низького оборонного муру і фрагменти оборонної структури Львова з 16-17 століття, тини, що зміцнювали укіс валу. При тому всьому чітко проглядається оборонний рів і бастея, які заслуговують на відповідну музеєфікацію із відповідним проектуванням цієї експозиції. А це вимагає коригування проекту. Адже до прийняття рішення і погодження того проекту замовник не має права вести будь-які роботи без дозволу. І дозволу як такого (поки не з'ясується ситуація із новими археологічними знахідками, оборонними спорудами та їхньою музеєфікацією) управління охорони історичного середовища дати не може, тому й призупинило своїм приписом роботи на об'єкті.
Детальніше>>
»  КОНТРАРГУМЕНТИ
Будмайданчик як поле для дискусій
 
На жаль, рецензент Г.Новаківська не дає однозначних формулювань висновків й оцінок ескізного проекту, які б давали зрозуміти, з точки зору реставратора, чому він не підходить для реалізації у випадку Валової, 15. Такі невизначені формулювання, як "необхідно віднайти рішення" щодо ескізного проекту, який уже сам є рішенням, -- недоречні. Новаківська не говорить, як Каспарі, що цей проект треба ґрунтовно переробити. Цю рецензію можна критикувати за обтічні формулювання, але позитив у тому, що вона лишає поле для дискусій. От тільки часу на них немає: загроза для пам'яток актуальна зараз як ніколи. Зараз відбувається архітектурний бандитизм. Ми маємо рішення науково-методичної ради держкоммістобудування відтворювати там будинок, а не будувати новий. А там його якраз будують за проектом "Містопроекту" -- це ж елементарний бандитизм. Хтось же приймав таке рішення на місцевому рівні! Вбачаю в цьому вияв хаосу як у владі, так і в свідомості людей. Цим хаосом скористалися інвестори, як каламутною водою... Вони знайшли свою вигоду й отримали те, чого бажали.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Ющенко готовий до виборів 
  ·  Новий прем'єр буде восени 
Погляд
  ·  Будинок нашої історії 
  ·  Скарги і пропозиції -- в одне вікно 
  ·  Погода випробовує Європу 
Поступ у Львові
  ·  Коли балкони падають... 
  ·  Перекриття центру: далі буде 
  ·  Митниця в експерименті 
  ·  Відкрито центр Козявкіна 
  ·  Таксисти -- за відставку Вовчака 
  ·  Співпраця з головами міст 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Янукович обіцяє чистку в уряді 
  ·  "Граблі" конституційної реформи 
  ·  Лазаренка відпустили 
  ·  Україна -- завойовниця 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Модернізація монархії 
  ·  Білоруси втрачають свою мову 
  ·  Північно-корейська ядерна загроза 
  ·  Духовний рекет в Ірані 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Тема Поступу
  ·  Новобудова проти історії міста 
  ·  Будмайданчик як поле для дискусій 
  ·  ЕПІСТОЛЯРНЕ 
Спорт-Поступ
  ·  "Слов'янське братство" на рингу 
  ·  І все життя - боротьба 
  ·  ЛЕНС АРМCТРОНГ 
Поступ технологій
  ·  Палимо диски 
  ·  Нова вірусна загроза 
  ·  Шутери та стрілялки корисні для зору 
Львівські обсервації
  ·  Львівські обсервації 
Поступ реляксу
  ·  ГОРОСКОП 
  ·  Люкобессонівський коктейль 
  ·  Чи Ви любите літо? 
Пост-Faktum
  ·  КАЛЕНДАР 
  ·  Львів, якого вже нема 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система