Ціни на житло у Києві до кінця поточного року виростуть на 10% (квартиры посуточно Киев). Такий прогноз зробили минулого тижня представники найбільших будівельних компаній України "Житло-інвест" та "Київміськбуд".
Віце-президент компанії "Київміськбуд" Василь Можар вважає, що ріст цін на житло продовжиться і 2004 роre. "У поточному році ціни на квартири зросли на 20-22%. Думаю, у наступному буде такий самий ріст", -- сказав він. Василь Можар уважає, що подорожчанню житла буде сприяти стягнення ПДВ з будівників, який вводять з 2004 року, а також підвищення цін на будівельні матеріали. За його даними, з початку року в середньому будматеріали подорожчали на 8%, причому метал став дорожчим на 25%, а щебінь -- на 10%. До того ж, за словами будівельних компаній, у Києві сьогодні обмеженою є кількість площ, відведена під будівництво, що також може стати однією з причин росту цін на квартири. Схожа ситуація із житлом спостерігається й у Львові, де в останні півроку встановилися високі ціни на помешкання. Фахівці стверджують, що незабаром квартири в нашому місті стануть ще дорожчими.
»
ЗАКОН
Ювеліри остерігаються підробок
Андрій СИРОТА
Львівські ювеліри занепокоєні вилученням із Закону про держрегулювання виробництва і використання дорогоцінних металів абзацу про "чисті" підробки. Тепер, за їхніми словами, у законі відкривається новий і, головне, законний шлях легалізації іноземного товару, насамперед ланцюжків.
Нагадаємо, що в новій редакції Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними", яка стала чинною 27 червня 2003 року, вилучено третій абзац частини четвертої статті 22. Цей абзац передбачав за виготовлення ювелірних та побутових виробів з використанням державного пробірного клейма, вилученого з іншого виробу з дорогоцінного металу, сплату штрафу у розмірі 100% вартості виготовлених виробів за чинними роздрібними цінами.
Очевидно, відомий російський мільярдер Роман Абрамович відмовляється від свого бізнесу в Росії. Російське видання "Газета" з посиланням на посадове джерело в компанії "Сибнафта" повідомляє, що відомий російський бізнесмен-мільярдер і губернатор Чукотки Роман Абрамович готовий розпрощатися з останнім великим промисловим активом -- компанією "Російський алюміній". Основною причиною продажу експерти називають погіршення стосунків влади і великого бізнесу.
Економічне одужання у США, рецесія у Європі... Ця ситуація була 1991 року, після завершення Першої війни у Перській затоці (операція "Буря у пустелі"). Але, схоже на те, що ЄС й Америка наразі переживають аналогічний стан речей. У той час, як у США економічні показники покращуються, у Європі безробіття зростає, сумарні інвестиції, витрачені великим бізнесом, залишаються жалюгідними, а споживчий попит у деяких країнах ЄС (Німеччина, Португалія, Франція, Італія) залишається на рівні десятирічної давності. Німеччина, найбільша економіка ЄС і де-факто її локомотив, уже здрейфувала у бік економічної рецесії і багато економістів стверджують, що вона може поволокти за собою вниз решту Європи, якщо щось не трапиться несподіване.
Спецслужби підозрюють 18 американських фірм у незаконних поставках зброї Ірану.
Унаслідок спеціального розслідування незаконних поставок військових технологій Ірану агенти американських спецслужб вийшли на 18 американських компаній, які, як вважається, займалися постачанням зброї та військового обладнання Ірану.
Французький журнал "Шалланж" днями опублікував список 500 найбагатших людей країни. Власницею найбільшого капіталу у Франції-- 13,4 мільярда євро -- залишається Ліліан Бетанкур, донька засновника компанії "Л'Ореаль". Зрештою, як зазначає журнал, капітал мадам Бетанкур за останній рік скоротився на 22% через коливання на біржі.
Фонд державного майна подав до Господарського суду Києва позов про розірвання договору про продаж державних 30% акцій Миколаївського глиноземного заводу компанії "Український алюміній" через невиконання покупцем зобов'язань з будівництва нового алюмінієвого заводу в Харківській області.