BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Тема Поступу.    Спорт-Поступ.    Поступ технологій.    Львівські обсервації.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
10 липня 2003 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум


Купол
Львів
  10:6 26-04-2021 -   На Львівщині скасували жорсткий карантин  
  10:54 17-03-2021 -   Садовий розглядає "закриття" Львова через COVID  
  10:53 17-03-2021 -   Футбольні матчі збірної України зі Львова перенесуть до Києва через коронавірус  
  10:59 10-03-2021 -   У роботі громадського транспорту Львова стався збій GPS-зв'язку  
  16:17 04-03-2021 -   У Львові поліцейський вистрілив собі в голову  
Україна
  11:44 28-04-2021 -   Знайдено спосіб вбити коронавірус за секунду  
  11:43 28-04-2021 -   Війни з Україною можна уникнути – Лавров  
  14:34 19-03-2021 -   Президент Литви виступив у ВР українською мовою  
  10:53 17-03-2021 -   Українські релігійні лідери публічно вакцинувалися Covishield  
  21:15 09-03-2021 -   Шевченківська премія-2021: стали відомі імена переможців  
Світ
  11:48 28-04-2021 -   Розкрито секрети довголіття японців  
  11:47 28-04-2021 -   Перераховані ознаки виснаження організму від втоми  
  11:46 28-04-2021 -   Стало відомо про новий роман Кім Кардаш'ян  
  11:46 28-04-2021 -   Зміна клімату зрушила земну вісь  
  11:45 28-04-2021 -   Знайдено найдавніші сліди печерної людини    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Тема Поступу  » 

___________________________________________________________________________

Лист Івана Павла ІІ
 
Дорогі сини братніх народів України та Польщі!

1. Мене поінформували, що 11 липня цього року у 60-ту річницю трагічних подій на Волині, пам'ять про які донині все ще жива серед Вас, мешканців обох народів, що так дуже мені дорогі, відбудеться офіційне відзначення українсько-польського поєднання.

У завірюсі Другої світової війни, коли потреба у солідарності та взаємодопомозі повинна була бути такою потрібною, темне діяння зла затруїло серця, а зброя допровадила до пролиття невинної крові. Тепер, коли минуло шістдесят років від тих сумних подій, у серцях більшості поляків та українців все більше утверджується потреба глибокого рахунку сумління. Відчувається необхідність поєднання, яке дозволило б поглянути на сучасність та майбутнє у новому дусі. Те схиляє мене до вдячності Богові разом з тими, котрі у роздумах та в молитві згадують усі жертви тих актів насильства.

Нове тисячоліття, у яке ми нещодавно вступили, вимагає, щоб українці та поляки не залишалися поневоленими своїми сумними спогадами про минуле. Розглядаючи минулі події у новій перспективі і беручись за побудову кращого майбутнього для всіх, нехай подивляться одне на одного поглядом єднання.

Якщо Бог пробачив нам у Христі, треба, щоб віруючі вміли пробачати взаємно пережиті кривди і просити про пробачення власних недоліків, і в такий спосіб приєднуватися до будівництва світу, в якому шанується життя, справедливість, згода і мир. Крім того, християни, які знають, що Бог "учинив за нас гріхом, щоб стали ми Божою праведністю в Нім!" (2 Кор 5,21), покликані, визнати помилки минулого, розбудити власне сумління щодо нинішніх компромісів і відкрити серця для справжнього, тривалого навернення.

2. Під час великого ювілею 2000 року Церква урочисто і з усвідомленням всього того, що сталося у минулому, просила перед світом вибачення за про- вини своїх синів, пробачаючи одночасно усім, котрі заподіяли їй різну кривду. Прагнула через це очистити пам'ять від сумних подій, від усякого відчуття болю і помсти, щоб зміцненою і довірливою розпочати нову справу побудови цивілізації любові.

Цю саму поставу пропонує Церква світській громадськості, заохочуючи всіх до щирого поєднання, усвідомлюючи, що немає справедливості без пробачення, а співпраця без взаємної відкритості була б нетривкою. Це є ще більш важливим, коли розглядається потреба виховання молодих поколінь у дусі поєднання і розбудови майбутнього без застережень історії, нагромадженої недовіри, без упереджень та насильства.

Польща й Україна -- землі, які протягом багатьох століть знають євангельські заповіді і які дали незліченні свідчення святості стількох своїх дочок та синів -- тепер, на початку нового тисячоліття, прагнуть зміцнити свою дружбу, звільняючись від гіркоти минулого, і відкритись для братерських виявів у сяйві Христової любові.

3. Висловлюю радість, що християнські спільноти України і Польщі взялись за організацію цих заходів, аби спричинитись для зарубцювання і лікування ран минулого. Заохочую обидва братні народи, щоб незмінно та витривало рухались шляхом пошуку співпраці та миру.

Присилаю сердечні вітання для всього єпископату, духовенства та вірних обох країн; переказую вирази поваги панам президентам та світській владі, а за їх посередництвом народам Польщі та України, які є завжди присутні у моєму серці і молитві. Бажаю постійного поступу в побудові згоди та миру.

Ці побажання супроводжує моє спеціальне Апостольське Благословення, яке приділяю усім учасникам урочистостей.

Іван Павло ІІ

Ватикан, 7 липня 2003 р.
»  ТОЧКИ ЗОРУ
Уроки національної гідності
Антон БОРКОВСЬКИЙ
 
Завтра 11 липня -- річниця вшанування скорботного українсько-польського кривавого зіткнення на Волині. Цей конфлікт має велику кількість інтерпретацій, звинувачень та образ. Аби порахувати їх, знадобиться, напевно, не один рік копіткої праці істориків та методологів науки. А останні півроку створили у пресі таку напругу, якій важко знайти аналогії у мас-медійних ресурсах дружніх держав, які нещодавно здобули незалежність. Ця лихоманка може спричинити негативні візії та відродити старі стереотипи, що сягають часів козаччини.Метою усіх наших публікацій щодо трагедії на Волині було лише прагнення знайти правду. Ми не хотіли нав'язувати політичних оцінок трагедії й усіляко уникали етичного релятивізму, який міг би спотворити і масштаб трагедії, і кинути тінь на скорботу родичів вбитих.Безперечно, в оцінках минулого поляками і українцями не повинно бути етичного релятивізму. Проте це ще й означає появу спільного християнського польсько-українського простору, де нема місця ані злочинцю, представником якої б нації він не був, ані обійденому шаною похованню, ані вибіркового тлумачення історичних подій.Тим огидніше було б зустріти пікети та транспаранти тих, які вважатимуть, що, перешкоджаючи жалобній процесії, вони обстоюють національну гідність України. Чи зможе людина, яка втратила близьких на Волині після такого колись полюбити українців? Сумнівно. А чи зможе українець полюбити свій народ після паскудства, вчиненого на цвинтарях своєї землі, і чи зможе він залишатися тоді гідним гордого імені -- Українець. І чи схоче Україна, аби хтось у такий біснуватий спосіб захищав її волю, душу і тіло? І чи не здригнеться вона, побачивши перекинутого цвинтарного хреста?Єдиним виходом із цієї ситуації буде дозволити польському стороні проведення комплексу жалобних заходів на території України, бо кожний християнин має право бути похованим, згідно з християнським обрядом і на його кістках ніхто не повинен випасати худобу. Якщо українська влада вкотре не спромоглася впорядкувати цвинтарі, то нехай вони будуть впорядковані польською.
Детальніше>>
» 
КОМЕНТАРІ
 
Тарас ВОЗНЯК,
головний редактор журналу "Ї", радник голови Львівської облдержадміністрації з міжнародних питань

Я думаю, що в даному випадку два президенти діють в інтересах двох держав. Це банальність, але в цьому випадку вона абсолютно справедлива. Я думаю, що насправді той акт, який відбуватиметься у с. Павлівка, є тільки початком серйозної дискусії двох суспільств, тому що справжнє осмислення того, що відбулося, українці розпочали лише цього року. Але за ці півроку дискусія в українському суспільстві відбулася. І мені здається, що це одна з перших громадських дискусій щодо якоїсь історичної події, яка досить швидко розгорнулась і була достатньо ефективною. Хоча були різні думки. Щодо можливості якихось конфліктів, то ніяких конфліктів не буде. Будуть просто спроби окремих політиканів -- не політиків -- зробити собі якийсь маленький політичний капіталець на цих справді сумних подіях, які відбулися 60 років тому. Як правило, ці люди нічого ґрунтовно не знають про дану подію крім того, що вони вже наперед мають про це свою думку і вони вже "проти" будь-чого або "за" що-небудь без огляду на те, що б там насправді не відбувалось.
Детальніше>>
» 
Мирослав Маринович: Ми не маємо права йти шляхом прикрих ювілеїв
Ольга ІГНАТОВА
 
Мирослав Маринович -- віце-ректор Українського католицького університету, директор Інституту релігії та суспільства УКУ

- Пане Мирославе, чи не змінилася Ваша позиція щодо подій на Волині з часу підписання Вами та іншими інтелектуалами толерантної заяви щодо подій 60-річної давності?-- Ні, не змінилася. Мало того, я лишень утвердився в правильності наших дій. Вважаю, що цей голос мусив прозвучати. Демократична держава передбачає наявність різних голосів. Я б ніколи не відбирав права і в "непримиренних" висловити свою позицію, обстоювати її. Але на той час бракувало позиції людей, більш схильних до примирення.-- На Вашу думку, ця дискусія про трагедію постала тому, що не могла не постати, чи її спровокували і підтримують окремі крайньо праві групи України та Польщі?
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Пенсії не лише від держави 
  ·  СБУ дозволили майже все 
  ·  Безкоштовних вхідних не буде 
Погляд
  ·  Хабар коштує 14 років 
  ·  Як ділити землю 
  ·  Ординарна мотивація неординарних рішень 
Поступ у Львові
  ·  Буняк відповість за Януковича 
  ·  Церкви шукають порозуміння 
  ·  СБУ не здається 
  ·  Сесії може не бути 
  ·  Рейтинг для намісників 
  ·  Безпрецедентне зібрання у Львові 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Парламент бореться з голодом 
  ·  Українці не хочуть помирати 
  ·  Відбійний молоток НДП 
  ·  Держава фінансуватиме партії 
  ·  Виборчих зловживань стане менше 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Буш в Африці 
  ·  Претенденти на патріарха з контори КДБ 
  ·  НТВ вигнали з Білорусі 
  ·  Поромна трагедія в Бангладеш 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Тема Поступу
  ·  Уроки національної гідності 
  ·  КОМЕНТАРІ 
  ·  Лист Івана Павла ІІ 
  ·  Мирослав Маринович: Ми не маємо права йти шляхом прикрих ювілеїв 
Спорт-Поступ
  ·  ЯРОСЛАВ ХОМА: В УКРАЇНСЬКОМУ ФУТБОЛІ НЕ ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ЛИШЕ ВІД ФУТБОЛІСТІВ 
  ·  Карамяни у Львові 
  ·  Голосуй за ШЕВЧЕНКА 
Поступ технологій
  ·  Плескаті дисплеї стануть яскравішими 
  ·  Успішно закінчилося тестування 4-х процесорної серверної платформи на базі проце 
  ·  ''Лабораторія Касперського'' представила новий антивірус 
  ·  Adobe обновив відеолінійку 
  ·  Оновлення для Windows 2000 
  ·  unreal II одержує multiplayer 
  ·  Перший add-on для C&C: Generals уже не за горами 
Львівські обсервації
  ·  Львівські обсервації 
Пост-Faktum
  ·  КАЛЕНДАР 
  ·  ГОРОСКОП 
  ·  Львів, якого вже нема 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система