Проти об'єднання двох департаментів Корсики та надання більшої автономії проголосували корсиканці на референдумі в неділю. Висловити своє ставлення до надання Корсиці нового статусу прийшли 60 відсотків корсиканців. Думка жителів острова розділилася майже порівну: 50,98% вирішили, що не бажають змінювати устрій острова, 49,2% хотіли б більшої автономії... Отже, незначна перевага голосів залишила Корсику такою, якою її звикли бачити -- розділеною на два департаменти -- Південну та Верхню Корсику.
Проведення референдуму з приводу статусу острова центральна французька влада вирішила використати як один з методів врегулювання тридцятилітньої війни, яку провадять сучасні борці за незалежність острова.
Клопоти з сепаратистами мали ще ґенуезці у ХІІІ столітті -- проте цю проблему вони врегулювали, надавши острову спеціального статусу із більшими правами.
Таким чином мала намір врегулювати проблему і нинішня влада в Парижі. Пропонували корсиканцям більше прав у вирішенні податкових, соціальних, екологічних та туристичних питань. Проте прості корсиканці не надто втішилися, почувши про право підвищувати податки. А сепаратисти згодні лише на повну незалежність острова.
Проте центральна влада на чолі з Жаком Шираком вже втомилася від сепаратистських витівок на острові. Тож з Парижа велася активна агітація за те, щоб корсиканці підтримали ініціативу розширення прав острова. Париж наполягав, що регіональний парламент -- найкращий спосіб покласти край сепаратизму на Корсиці.
Автоматично відмовилися корсиканці і від возз'єднання розділеної на два департаменти Корсики. Нагадаємо, що розділяли Корсику якраз з метою втихомирити сепаратистів.
Після оголошення результатів Жак Ширак, який фактично зазнав поразки, висловив глибокий жаль з приводу того, що мешканці Корсики відкинули режим обмеженої автономії. Проте, як заявив Жак Ширак, влада з повагою поставиться до вибору громадян.
А міністр внутрішніх справ Ніколя Саркозі додав, що підтримка безпеки та законності на цьому острові стане пріоритетним завданням. До речі, одну загрозу на Корсиці виловили за два дні до референдуму. Сепаратиста, який з 1998 року очолює списки найнебезпечніших злочинців, Івана Колонну спіймали у колибі пастухів біля Порто-Полло. Звинувачують Колонну в тому, що п'ять років назад він вбив губернатора Корсики Клода Еріньяка просто на очах у його дружини.
А вчора французька поліція повідомила, що сепаратисти на острові Корсіка висадили в повітря чотири порожні вілли. Вибухи сталися кількома годинами після закінчення референдуму. Поліція острова каже, що сепаратисти залишили по собі граффіті, з абревіатурою Корсіканського фронту національного порятунку.
Однією з причин провалу референдуму в Парижі вважають те, що проти запропонованих центральною владою реформ виступили працівники державного сектору, які останнім часом часто висловлюють свої протести проти пенсійної реформи, а також бояться втратити посади при злитті департаментів.
»
БАУГАУЗ
Спадщина Тель-Авіву
Дмитро КАНЕВСЬКИЙ
Минулого тижня Тель-Авiв було внесено до списку мiст свiтової архiтектурної спадщини ЮНЕСКО пiд час засiдання комiсiї цієї організації у Парижi.
Тель-Авiв став 8-м мiстом у свiтi, побудованим у сучасну епоху, який отримав статус мiста ЮНЕСКО з свiтовою спадщиною за стиль "Баугауз", притаманний центру Тель-Авiва. Саме у середмiстi, поруч з новими хмародерами та численними кнайпами збереглося чимало будинкiв, збудованих у 20-30-х роках минулого столiття. Бiльшiсть з них витримано у стилi "Баугауз", започаткованого тоді у Нiмеччинi. Характерним для цього стилю є естетика функцiоналiзму та цiлковита вiдсутнiсть декоративних деталей та зайвих оздоблень. У Львові такі будинки називають "довоєнний люкс".
Джордж Буш -- саме той американський президент, який, як бачимо з його вчинків, на одному місці довго не затримується. Географія його інтересів, особливо військових та миротворчих, чи не найбільша. Так ще не завершивши бодай одного терміну президентства, Буш вже наводить порядок військовим методом в Афганістані та Іраку, а також, наразі не застосовуючи зброї, врегульовує ізраїльсько-палестинську кризу. Проте донині поле діяльності Буша обмежувалася рамками одного континенту.
Наступним пунктом діяльності Буша стає Африка. Невелику групу військових експертів вирішив скерувати Буш до Ліберії, щоб визначити, чи насправді потребує країна, охоплена громадянською війною, аби туди скерувати великий контингент американських військовослужбовців.
Вивчатиме африканську ситуацію сам американський президент, відвідуючи цього тижня такі країни, як: Сенегал, Ботсвана, Уганда, Нігерія та ПАР.
Кабінет міністрів Росії прийняв рішення скерувати урядам країн СНД офіційні повідомлення про намір Росії вийти з ряду спільних договорів. Про це повідомила вчора Інтернет-агенція "РБК".
Відповідно до рішення уряду РФ утратять силу угоди про загальні принципи податкової політики, про принципи митної політики, про регулювання соціально-трудових відносин у транснаціональних корпораціях, що діють на території держав-учасників СНД, а також конвенція про транснаціональні корпорації. Крім того, очікується вихід Росії з низки інших, менш важливих угод. Відповідне постанову підписав вже Міхаїл Касьянов. Російський прем'єр доручив МЗС РФ відправити відповідне повідомлення у виконком СНД. По суті, Москва розпочинає демонтаж цієї спільноти.
У Білорусії заборонили святкувати річницю битви під Грюнвальдом
Андрій ДУБЕЦЬКИЙ
Влада Білорусії не дала згоду на проведення в центрі міста урочистостей, присвячених річниці битви під Грюнвальдом, які були заплановані на наступну неділю. Опозиційний до влади Народний фронт та представники польської і литовської меншості мали на меті спільно відзначити цю подію.
Організатори планували провести акції неподалік церкви Бориса та Гліба, однієї з найдавніших святинь Білорусії, після цього продовжити святкування біля до двох замків -- Старого та Нового.
Надскладну операцію з розділення дорослих черепних близнюків взялася міжнародна команда лікарів. 28 лікарів та ще сто асистентів у неділю вранці приступили в Сінгапурі до операції, прецедентів якої не було.
Найбільша складність -- розділити спільну вену, яка живить мозок кожної з близнюків. Лікарі знайшли вихід зі складної ситуації: одній із сестер вживлять вену з її стегна. Саме з цього і почали операцію. Після нейрохірургів, які власне розділять сіамських близнюків, за справу візьмуться фахівці з пластичної хірургії, що мають створити ті частини м'язів та шкіри, яких не вистачає.
ПАПУА. Поліцейські обстріляли п'ятьох осіб, які намагались підняти прапор провінції Папуа навпроти будинку місцевої адміністрації у місті Вамена на окупованій Індонезією частині острова Нова Гвінея. Одного чоловіка вбили, двоє були поранені. За свідченням поліції всі вони є членами "Організації вільної Папуа", яка бореться за незалежність провінції.