BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Арт-Поступ.    Історія у Поступі.    Інтерв''ю у Поступі.    Листи у Поступ.    Музика Поступу.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
26 жовтня 2020 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  9:48 18-09-2020 -   Партія «Слуга народу» оголосила своїх кандидатів на Львівщині  
  11:44 30-08-2020 -   У Львові поховали першого мера міста Василя Шпіцера  
  9:58 21-08-2020 -   У будівельному смітті під Львовом виявили людські рештки дорослого та дитини  
  9:52 21-08-2020 -   Поліція підозрює пастора євангельської церкви в розбещенні підлітка у Львові  
  15:4 07-08-2020 -   Львівські освітяни готуються до традиційного початку навчального року  
Україна
  16:57 19-10-2020 -   Зеленський звернеться до Ради у вівторок, також нардепи послухають Степанова  
  16:56 19-10-2020 -   Після "перемоги Медведчука" книгу про Стуса розкупили, буде новий наклад  
  15:31 27-09-2020 -   Туреччина висловила повну підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією  
  9:32 26-09-2020 -   У авіакатастрофі літака Повітряних Сил ЗСУ загинули 25 людей – ОГП  
  13:24 18-09-2020 -   Більшість шкіл будуть працювати у режимі змішаного навчання – МОН  
Світ
  15:31 27-09-2020 -   Нагірний Карабах: армія Азербайджану взяла під свій контроль 6 селищ  
  15:30 27-09-2020 -   Вірменія оголосила загальну мобілізацію і військовий стан  
  10:38 16-09-2020 -   ЄС вважає Лукашенка незаконним президентом Білорусі. Україна теж висловилася  
  20:3 23-08-2020 -   Протестуючі підійшли до Палацу незалежності, Лукашенка евакуюють - ЗМІ  
  10:0 20-08-2020 -   Тихановська: Я готова діяти як національний лідер    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Листи у Поступ  » 

___________________________________________________________________________

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
 
Первосвященним Владикам Української Греко-Католицької Церкви

Слава Ісусу Христу!

Ваші Преосвященства!

Звертаюся до Вас, як Вищого Проводу нашої Церкви, щоб донести думку педагогів про важливу проблему, яка багатьох турбує. Виконую при цьому дане мені повноваження Педагогічним товариством імені Григорія Ващенка.

6 червня 2003 року Львівське педагогічне товариство ім. Г.Ващенка організувало круглий стіл, де педагоги висловили свій погляд на проблеми морального виховання молоді та зокрема родинного виховання. Покликала нас до цієї дискусії стурбованість з приводу того, що Провід нашої Церкви має намір дати своє благословення на впровадження у школи програми статевого виховання, в основу якої береться американська програма "Фарватер" (англійська назва Teen STAR). Вважаємо це неприпустимим з огляду на аргументи, викладені нижче.

В Україні вже тривалий час реалізуються різні програми такого спрямування, одна з яких пропагується фондом "Салюс" під назвою "Статеве виховання дітей віком 14-16 років". Як не дивно, згоду на впровадження подібних програм дає і Міністерство освіти, і Міністерство охорони здоров'я України. Обидві згадувані тут програми є подібні за своєю суттю і зводять статеве виховання до фізіології, не враховуючи інтегральної цілісності людської особи.

Ознайомлення з текстами цих програм змушує нас звернути увагу на неприпустимість поширення статевої освіти при повному ігнорування духовних засад суспільства і сім'ї, бо приводить до статевої розбещеності та моральної деградації молоді.

Більшість громадян України не мають чіткої зорієнтованості на християнські моральні цінності у виховання своїх дітей та молоді, бо духовні цінності не стали їхнім особистим вибором. Це повною мірою стосується найвищих посадових осіб держави. І в цьому вбачаємо загрозу для існування нації.

Проти сімейних моральних цінностей, святості традиції ведеться сьогодні боротьба у кількох площинах. Вона відбувається через мас-медіа, особливо телевізію, яка демонструє сцену насильства жорстокості і розпусти.

Українська родина споконвіку будувалася на засадах духовності, тому українське виховання орієнтується на християнську виховну традицію, в основі якої лежить християнська мораль. Сім'я як фундамент суспільства користується статутом соборності і недоторканності, що ґрунтується на автономії її фізичного та духовного буття. Відокремлення статевого виховання від загальної концепції морального виховання, надмірне акцентування на статевості та фізіології спричинять порушення ієрархії вартості у самій особі. Наука Церкви виразно говорить про таємність статевої сфери, святість подружжя, яке має Богом даний привілей ці знання передати дітям. Вважаємо ,що будь-які програми, спрямовані на виховання дітей, не можуть впроваджуватися без попереднього ґрунтовного експертного аналізу різними фахівцями, без ознайомлення з програмами громадськості, батьків чи опікунів, школи, органів влади.

У ділянці виховання маємо свої теоретичні і практичні надбання, що ґрунтуються на християнській традиції. Маємо наукову педагогічну спадщину, яку належить гідно пізнати й оцінити, щоб на її основі розробляти програми виховання.

Напевно, що багатьом нашим отцям, що дістали виховання у молодечих організаціях, діаспорі, зокрема в СУМ, і, добре відома виховна концепція видатного українського педагога ХХ ст. Григорія Ващенка, який був, наставником не одного покоління СУМівців у діаспорі.

На основі праць Г.Ващенка та інших видатних українських педагогів Педагогічним товариством ще у 1995 році була розроблена Концепція українського виховання, що ґрунтується на традиційно-християнських засадах, яка була схвалена 1997 року на Другому Всеукраїнському Конгресі Товариства. Ця Концепція розкрита в кількох друкованих працях, виданих зусиллями Педагогічного товариства, та чисельних публікаціях у фахових журналах і періодиці, неодноразово обговорювалась освітянами на конференціях, семінарах, круглих столах і знайшла загальне схвалення.

І те, що Конституція ще сьогодні не втілена відповідним чином у конкретні програми та конкретну працю, вина не лише Педагогічного товариства ім.Ващенка. Товариство впродовж 8 років наполегливо намагається зрушити "стіну байдужості" до своїх національних надбань і заохотити до ретельного їхнього вивчення та практичного застосування, в тому числі і Г.Ващенка. І якщо в Україні побачили світ уже 5 томів праць Г.Ващенка, то це виключно громадська праця Всеукраїнського педагогічного товариства імені цього вченого при відвертому ігноруванні влади.

Г.Ващенко у праці "Проблема родини і статеві моралі" пише: "В основі статевої моралі лежить перевага духу над тілом... На першому плані стають моменти духовні... Погляд на статеві відношення як на суто фізіологічний процес приводив до розкладу родини". (Г.Ващенко, "Хвороби в галузі національної пам'яті", том 5. -- Київ, 2003. С.84-85).

Варто ці слова брати під увагу.

Вважаємо доцільним спільно з Церквою створити добрі програми морального виховання дітей та молоді, в яких знайдуть своє місце і питання статевого виховання. Крім того, у змісті таких шкільних навчальних предметів, як "Анатомія і фізіологія людини" та "Християнська етика" є місце і цим питанням. Треба спільно домагатися, щоб "Християнська етика" зайняла належне місце в освіті та була предметом великої уваги нас усіх.
Круглий стіл педагогів доручив мені донести ці думки до Вас, Преосвященні Владика, а також просити на мою участь у роботі Комісії ,що працює над програмою статевого виховання.

З пошаною,
голова Львівської обласної організації всеукраїнського педагогічного товариства ім. Г.Ващенка

Оксана ГЕНТОШ
» 
Чи потрібне Львову житло
Комерційний директор ВАТ "Львівський ДБК-2" Се
 
Дуже цікава річ мас-медіа. Укотре мені довелося спілкуватися із журналістами та давати інтерв'ю. Прийшли на будівельний майданчик журналісти, вислухали пояснення посадових осіб ВАТ "Львівський ДБК-2" (в т.ч. і мої), ознайомилися із документами, які дозволяють нам проводити роботи, а пізніше завели дитину на будівельний майданчик у
зону роботи механізмів, зробили фото і статтю написали в зовсім іншому контексті. (Газета "Поступ" від 11 червня 2003 р., "Бої за дитячий майданчик", Ярина Матвіїв).
Детальніше>>
» 
ЛИСТ ДО РЕДАКЦІЇ
Ірина КАЛИНЕЦЬ
 
У №99 газети "Поступ" у статті М.П'єцух "Сумна святкова традиція" надруковано начебто з моїх слів спотворене прізвище всесвітньо відомого філософа-психолога, творця теорії логотерапії Віктора Франкла. В.Франкл, який був в'язнем нацистських концтаборів, сказала я вашій журналістці, зауважував, що концтабірна система вповні реальна і на чималій території, маючи на увазі, очевидно, Радянський Союз. У подачі журналістки В.Франкл перетворився у якогось Франкона, перекручено й мої слова. Що це -- невігластво чи зумисність?
Детальніше>>
» 
Відкритий лист
 
Голові Львівської обласної
державної адміністрації
п. О.Сендезі


Шановний пане голово!

Щоразу з приходом нового голови на найвищу посаду в області з'являється надія, що цього разу буде зроблено крок до виправлення соціальної несправедливості щодо фахівців-жінок.

За 12 літ незалежності України жінкам не запропоновано ні у Львівській облраді, ні у Львівській обласній адміністрації жодної керівної посади, за незначними винятками. Жінки фактично залишаються політичною меншиною в Україні, особливо на Львівщині.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Хліб уже дорожчає 
  ·  Бродячий нафтопровід 
  ·  Литвин займеться Димінським 
  ·  Рахуймо за європейськими стандартами 
Погляд
  ·  Хочеться помріяти 
  ·  Російська партія регіонів 
  ·  ЗВЕРНЕННЯ 
Поступ у Львові
  ·  Тарас КОЗАК: Всюди добре, де нас немає! 
  ·  Львівські фонтани занепадають 
  ·  Небезпека львівських доріг 
  ·  Переговори з Жовквою 
  ·  Меморіальна таблиця Папі 
  ·  Приватний трамвай у Львові 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  МВФ повертається 
  ·  Польща як шлях до Європи 
  ·  Прем'єрські амбіції Медведчука 
  ·  Історичне пограбування 
  ·  101 "нашоукраїнець" 
  ·  Карна справа проти наших моряків 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  До перемир'я ще далеко 
  ·  Табори втікачів довкола Європи 
  ·  Хто очолить НАТО 
  ·  Покликані захищати... 
  ·  Путін у Лондоні 
  ·  Найгарніша одружена жінка 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Арт-Поступ
  ·  Шлях до Парнасу 
  ·  Місто любові Уляни Слюсар 
  ·  Приреченість театрального буття 
Історія у Поступі
  ·  Слово про Анатоля Курдидика 
  ·  22 червня 1941 року 
  ·  АРХІВАРІУС 
Інтерв''ю у Поступі
  ·  Григорій ГРАБОВИЧ: Поблажливе ставлення до жінок створює постійні проблеми 
Листи у Поступ
  ·  Чи потрібне Львову житло 
  ·  ЛИСТ ДО РЕДАКЦІЇ 
  ·  Відкритий лист 
  ·  ВІДКРИТИЙ ЛИСТ 
Музика Поступу
  ·  Чого вартий St. Anger 
  ·  jAZZ 
  ·  mUZNEWS 
Пост-Faktum
  ·  Бог італійського кіно 
  ·  КАЛЕНДАР 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система