Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у світі  »  КЛІМАТ


ЄС ратифікував Кіотський протокол
Залишилося переконати Америку, що здоров’я важливіше за гроші
Ірина КИРИЧЕНКО
 
Міністри навколишнього середовища країн-членів ЄС ухвалили рішення ратифікувати Кіотський протокол. Схвалення його Радою глав держав може відбутися вже в березні 2002 року на саміті Євросоюзу в Барселоні. Очікується, що до 1 червня 2002 року цю процедуру завершать.

Зазначений документ було створено на Всесвітньому екологічному форумі в японському місті Кіото 1997 року як додаток до договору. Він передбачає обмеження негативного впливу людини на клімат Землі.

Ратифікація договору країнами ЄС – це лише перший крок до подолання проблеми глобального потепління. Наразі жодна країна Євросоюзу зокрема не ратифікувала Кіотського протоколу, однак його схвалення на рівні ЄС може означати, що всі 15 держав Союзу поставлять свої підписи одночасно.

Але для того, щоби документ отримав юридичний статус, його повинні схвалити 55 держав світу, зокрема найбільш промислово розвинені країни, які відповідальні за викиди 55% так званого “промислового газу” (перш за все диоксиду вуглецю), який власне створює парниковий ефект і призводить до глобального потепління. За протоколом, країни ЄС зобов’язуються знизити викиди промислового газу на 8 % порівняно з 1990 роком протягом п’яти років – із 2008 до 2012 року.

Президент Європейської комісії Романо Проді назвав майбутню ратифікацію протоколу “історичним моментом” в історії боротьби єдиної Європи проти змін клімату. Але Європою світ не обмежується.

США викидають в атмосферу чверть усього світового обсягу диоксиду вуглецю, який виділяється при різноманітних промислових процесах, передусім при згорянні нафтопродуктів, вугілля і природного газу. Однак саме Америка відмовилася приєднуватися до Кіотського протоколу та брати участь у міжнародних ініціативах зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу, оскільки це суперечить її економічним інтересам. США планують проводити власну політику щодо кліматичних змін, а це, на думку деяких фахівців, може спричинити збільшення обсягів викидів шкідливого газу.

Таким чином, щоби Кіотський протокол став чинним, його мусять підписати всі інші розвинуті країни світу. Саме для цього ЄС намагається заручитися підтримкою Росії, Японії та Канади, які вже пообіцяли приєднатися до економічного проекту. Сподіваючись на перемогу інстинкту виживання над фінансово-економічною спокусою, ЄС зробив ще одну пропозицію Штатам. За словами комісара ЄС з питань захисту навколишнього середовища Марго Валлстром: “Цілі, поставлені в Кіотському протоколі, – лише перший крок. Необхідними є серйозніші методи, якщо людство хоче відвернути шкідливі наслідки кліматичних змін. Діяти зобов’язані всі країни, а розвинені повинні подавати приклад”.

Обговорити в форумі»  ТЕРОРИЗМ
Хто “замахнувся на Росію”?
Березовський намагається довести причетність Путіна до вибухів будинків 1999 року
Василь ГРІМ
 
Березовський демонструє наочні докази. Світлина Reuters
Російські загальнонаціональні канали проігнорували скандальний фільм, запропонований медіа-магнатом Борисом Березовським, який доводить причетність ФСБ до вибухів житлових будинків у Москві, Волгодонську та Буйнакську протягом 1999 року. Цей фільм разом з іншими документами, які підтверджують провину спецслужб і тодішнього прем’єра Володимира Путіна, Березовський репрезентував під час зустрічі з журналістами в Лондоні.
Детальніше>>
»  НІМЕЧЧИНА
Перші втрати бундесверу
Європейці не звикли до повідомлень про смерть їхніх вояків
Денис МІНЧУК
 
Одразу четверо німецьких солдатів загинули минулої середи: двоє – в Афганістані внаслідок експлозії під час розміновування зенітних ракет російського виробництва, ще двоє – в Балтійському морі від переохолодження під час маневрів НАТО.

“Це був чорний день для бундесверу”, – написала з цього приводу німецька газета Der Spiegel.

Міністр оборони Німеччини Рудольф Шарпінг через це перервав свій візит у Джибутті і повернувся в Берлін.
Детальніше>>
»  СВІТООГЛЯД
Ізраїль не зважає на критику Вашингтона
 
Прем’єр-міністр Аріель Шарон відкинув американську критику операції Ізраїлю на палестинських територіях. Про це повідомило радіо “Свобода”. У розповсюдженій учора заяві канцелярії Шарона сказано, що Ізраїль не оголошував війни палестинцям, а веде боротьбу проти терористичних організацій. “Ця боротьба є реалізацією нашого законного права на захист, — наголошено в документі, — нинішній конфлікт нав’язаний Ізраїлю керівництвом Палестинської Автономії”. У середу держсекретар США Колін Павелл піддав Ізраїль критиці, найсуворішій протягом останнього часу. Він зазначив: “Прем’єр-міністр Шарон повинен серйозно проаналізувати свій політичний курс, щоб домогтися конкретних зрушень. Якщо ви оголошуєте війну палестинцям і думаєте, що можете розв’язати проблему, передбачаючи загибель палестинців, я не знаю, чи це куди-небудь може нас допровадити”. При цьому Павелл знову закликав Ясира Арафата вжити рішучих кроків проти палестинських бойовиків.
Детальніше>>