|
|
 |
Погляд »
АНАЛІТИКА |
|
 |
|
 |
___________________________________________________________________________
Управління імені Базіва |
Колишній редактор "Українського шляху" писатиме промови президентові |
Юрій ТИШКУН |
|
Президент України своїм указом створив головне аналітичне управління при Адміністрації президента. Згідно з указом, нове управління створять на базі Редакційно-видавничого управління та Відділу з питань підготовки доповідей і виступів президента України.
Структуру створюють "з метою подальшого вдосконалення діяльності Адміністрації президента України, поліпшення аналітичного забезпечення виконання конституційних повноважень глави держави", повідомляє "Інтерфакс-Україна". Головне аналітичне управління має очолювати заступник глави Адміністрації президента -- керівник Головного управління.
Як уже повідомляв "Поступ", на цю посаду 6 червня розпорядженням президента призначено львів'янина, якого добре знають наші читачі,-- Василя Базіва. Іншим розпорядженням Базіва звільнено з посади наукового консультанта президента. Згідно з документом, втратив силу указ про створення Редакційно-видавничого управління Адміністрації президента від 17 січня 2003 року.
Відтепер у глави АП є шість заступників. Главі Адміністрації президента доручено затвердити протягом місяця положення про Головне аналітичне управління, затвердити структуру і штатну чисельність цього управління в межах загальної чисельності Адміністрації.
Наразі можна зробити декілька висновків з цієї події. Видатні маніпулятивні і мовні здібності Базіва дозволили йому піднятися на вершок української чиновницької піраміди. Вище лише посади глави АП і держсекретаря уряду (відтепер міністра кабміну). Вже ця посада, за оцінками політологів, робить Василя Базіва рівнею міністрам.
Можна очікувати, що на своїй новій посаді Базів цілком виправдає сподівання президента. Завдяки своїй амбіційності він працюватиме не за страх, а за совість, намагаючись ще більше вивищитися. Він журналіст, публіцист і редактор з політологічною закваскою. Окрім того, екс-заступник голови ОДА з політико-правових питань. На цій посаді, як свідчать деякі журналісти, він здійснював функції нагляду і контролю за обласними ЗМІ. Тим самим президент ще більше посилив свій вплив на ЗМІ, особливо на ЗМІ західного регіону, і Львівщини зокрема.
У руках Базіва опинилася вся видавнича база президентської адміністрації і всі спічрайтери президента. Поєднання такої особи і таких технічних можливостей дозволяє припустити, що існує план розгорнути масоване використання друкованого президентського слова в небачених раніше масштабах. Хоча малоймовірно, що це буде виражатись у створенні нових видань при АП. Адже такі вже існують -- згадати хоча б "Президентський вісник". Можна уявити, що подібні засоби буде використано при проведенні гіпотетичного референдуму про внесення змін до Конституції. Або ж для друкування пропагандистських матеріалів перед виборами Конституанти, що повинна прийняти нову Конституцію. Також дуже ймовірним виглядає призначення Базіва "з прицілом" на майбутні президентські вибори. Особливо, якщо Медведчук залишиться на посаді глави Адміністрації як координатор виборів. Базів не пропустить "проколів", подібних до звернень псевдо-Ющенка. Він просто організує агітацію в друкованих ЗМІ своїми методами.
Однак не можна не враховувати, що, коли він був працівником ОДА на Львівщині, Базів займався набагато ширшим колом питань. Тому можна припустити, що в розпорядженні президента сказано не все до кінця або що незабаром до повноважень нового управління додасться ще якась функція. Скажімо, контроль за тим, наскільки адекватно преса відображає зміст заяв, зроблених президентом.
Факт призначення Базіва вже викликав своєрідний резонанс з боку тих груп, що й собі не проти "вихоплювати каштани з вогню" чужими руками. Зважаючи на те, що почали з'являтися матеріали, в яких чи не вперше згадано Базіва як клієнта Георгія Кирпи, можна припустити, що почалася жорстока інформаційна війна у Львівських ЗМІ проти міністра транспорту. Війна, організована "донецькими" та пов'язаними з ними інтернет-виданнями. Якщо врахувати, що така інформація з'являється в момент, коли Львівщина ображена призначенням нового насміника без відома львів'ян, то можна зробити висновок, що створюють негативний асоціативний ряд "Кирпа-Базів-Сендега", які всі разом проти Янківа і області. |
 |
|
 |
pROHAZKO.TXT |
|
Тарас ПРОХАСЬКО |
|
На жаль, я не політолог... Ні, на щастя -- я не політолог. На жаль, я не знаю політології. Це, по-перше. А по-друге, це вже дійсно, на превелике щастя, я страшенно далекий від людей, які є владою, і не можу приватно знати того, від чого насправді залежить те, чого не можуть враховувати навіть найліпші політологи. Тому й не можу видавати свої спостереження за науковий аналіз. |
Детальніше>> |
|
 |
|