Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у Львові  »  ВІЗИТ


Гостини австрійського міністра
Іванка ПОПОВИЧ
 
Учора Львівщину відвідала з офіційним візитом міністр закордонних справ Австрійської Республіки Беніта Ферреро-Вальднер. Під час своєї зустрічі з першим заступником голови облдержадміністрації Олександром Сендегою вона повідомила, що навмисне вирішила спершу відвідати наше місто, а вже потім Київ, оскільки Львів є для неї надзвичайно цікавим, і необхідно, на її думку, спершу підкреслити ті тісні стосунки, що колись історично існували, і перенести їх на сучасний рівень.

Під час розмови Олександр Сендега повідомив про динаміку економічних стосунків між Львівщиною та Австрією, наголосивши на позитивних тенденціях останніх років. За його словами, у 2002 році обсяг товарообігу між Львівщиною та Австрією становив 28 млн. дол. США, що втричі більше у порівняні з попереднім роком. "Не зважаючи на те, що з початку цього року також спостерігається пожвавлення взаємної торгівлі ділових кіл області з австрійськими партнерами, упродовж останніх років темпи нарощення обсягів взаємної торгівлі не відповідають потенційним можливостям сторін, -- вважає Олександр Сендега. -- У І кварталі 2003 року зовнішньоторговельний обіг товарів підприємств та організацій області з Австрією склав 4,5 млн. дол. США (0,6% від загального обсягу зовнішньої торгівлі області). Експортні постачання підприємств області до Австрії склали 2,8 млн. дол. США (3% від загального обсягу експорту), імпортні -- 1,7 млн. дол. США (0,3% від загального обсягу імпорту). У результаті сальдо зовнішньої торгівлі області з Республікою Австрія склалося додатне у сумі 1,1 млн. дол. США."

За словами пані міністра, надзвичайно великою є роль українсько-австрійського центру при львівському університеті ім. Івана Франка, де окрім налагодження контактів з молоддю, здійснюється активна допомога стипендіатам у вибранні ВЗО в Австрії. Зрозуміло, що пані Беніта Ферреро-Вальднер після зустрічі з ректором університету та професорсько-викладацьким активом відвідала українсько-австрійський центр.

Під час зустрічі з керівництвом області також йшлося про сприяння на рівні влади перебування у селищі Соснівка Сокальського району групи австрійських учнів, котрі у рамках угоди, підписаної між Львівщиною та федеральною землею Штирія, приїдуть влітку для проведення реставраційних та ремонтних робіт середньої школи у цьому селищі.

Також під час розмови йшлося про необхідність якнайактивніше розвивати галузь туризму. "Той факт, що нещодавно Міжнародними авіалініями України відкрито авіарейс Львів--Відень--Львів, свідчить про активний розвиток стосунків, -- вважає Беніта Ферреро-Вальднер. -- Слід проводити більше рекламних та інформаційних акцій. Скажімо, провести тиждень Львова у Відні і навпаки."

Окрім зустрічі з керівництвом області, Беніта Ферреро-Вальднер оглянула Порохову вежу, Успенську церкву, Домініканськй собор, а також пройшлась вулицею Вірменською до Вірменського собору. Після цих пам'яток архітектури вона оглянула площу Ринок та каплицю Боїмів і Латинську катедру та відвідала Театр опери та балету ім. С. Крушельницької.

Обговорити в форумі»  ІНЦИДЕНТ
Ратуша проти "Ратуші"
Мар'яна П'ЄЦУХ
 
Дешевих комплексних обідів за ціною 3,50 грн. позбавив міськвиконком міських депутатів та працівників ради. Адже саме він долучився до припинення роботи ТзОВ "Ратуша", в якому, окрім звичайних громадян, харчувалися за пільговими цінами і міські чиновники. Оскільки цей заклад громадського харчування площею 600 кв. м розташований в приміщенні Ратуші, яке належить до архітектурно-історичної спадщини Львова, то його власники вбачають у таких діях міськвиконкому прагнення загарбати приміщення, наприклад, під елітний клуб.
Детальніше>>
»  ВІДПОЧИНОК
Літні табори у Львові
Олеся ТЕРНОВА
 
Улітку дітям необхідний відпочинок, але серед міського каменю та бетону він не може бути повноцінним. Львівські молодіжні організації вирішили допомогти тим дітям, чиї батьки не мають змоги відправити їх до родичів у село чи в літні табори. Вони влаштовують відпочинок для дітей просто у межах міста, у парку "Знесіння".
Детальніше>>
» 
Тимчасовий начальник
Грицько ЛЕВИЦЬКИЙ
 
Наказом Міністерства внутрішніх справ по особовому складу від 4 червня 2003 року полковник міліції Адамчук Ігор Юрієвич призначений виконувачем обов'язків начальника УМВСУ у Львівській області. Цим же наказом він звільнений із посади першого заступника начальника УМВСУ в Івано-Франківській області. Про це повідомив особовий склад заступник державного секретаря МВС генерал-полковник міліції Микола Ануфрієв.
Детальніше>>
» 
Нова альтернатива Макдональдсам
Ярина МАТВІЇВ
 
Пригадуєте, колись на вулиці Артема було дитяче кафе, куди малюків тягнуло, мов магнітом? Дітям там було затишно. Та й столи, стільці, посуд, врешті-решт, були прилаштовані спеціально для малечі. Але минав час. Разом зі старою системою зникли і улюблені з дитинства мережі дитячих кафе.
Детальніше>>
» 
ХРОНІКА
 
Верховна Рада заборонила приватизацію Львівського державного інституту проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств "Львівдіпронафтохім". За це проголосувало 228 депутатів за необхідних 226. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, інститут вважається одним з підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки України.
Детальніше>>