Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Поступ економіки.    Інтерв'ю Поступу.    Арт-Поступ у світ.    Аналітика Поступу.    Поступ науки.    Спорт-Поступ.

30 травня 2003 р.

17:12 21-04-2017 -   Трамвайну колію на Сихів продовжать до «Арени Львів»
  16:24 21-04-2017 -   До річниці аварії на ЧАЕС у школах Львівщини відбудуться виховні заходи
  15:34 21-04-2017 -   У чоловіка викрали гроші під час зняття готівки у банкоматі
  14:24 21-04-2017 -   Графік планової профілактичної дезінфекції в пологових стаціонарах Львова
  14:17 21-04-2017 -   У Шегинях затримали ретроавтомобіль
  17:8 21-04-2017 -   Жданов та Омелян хочуть взяти Мартиненка на поруки
  16:19 21-04-2017 -   В Одесі знайшли вкрадений пам'ятник солдату Швейку
  15:33 21-04-2017 -   Зарплата Гройсмана у березні становила понад 36 тисяч гривень
  15:15 21-04-2017 -   На Сумщині СБУ затримала ключового фігуранта справи Сергія Курченка
  14:22 21-04-2017 -   Укрзалізниця з червня підвищує тарифи на 25%
  17:5 21-04-2017 -   В Арканзасі вперше за 12 років стратили засудженого
  15:29 21-04-2017 -   Королеві Єлизаветі виповнився 91 рік
  12:12 21-04-2017 -   Перестрілка в центрі Парижа: затримано трьох підозрюваних
  11:39 21-04-2017 -   У Північній Осетії в аварії загинули двоє українських підлітків - ЗМІ

Андрій Шевченко тріумфує
Так мало бути. Так мало бути хоча б тому, що ми цього чекали. Саме він поставив крапку у двобої гігантів, у грі року. Саме він останнім торкнувся м'яча, поклав його в сітку і побіг із переможно піднятими руками й несамовито вогняними очима -- побіг дякувати голкіперу, який перед тим зробив усе, щоб саме він останнім торкнувся м'яча і переможно підняв руки вгору.

Так, ми сподівалися, що це станеться інакше. Хотіли побачити його гол із гри. Побачити, як він обводить кількох захисників, а потім перекидає м'яч через Буффона і немає ніякого офсайду. Не склалося. Але хто думав про це, коли він вибрався з під купи інших міланістів, аби взяти в руки синьо-жовтий прапор із написом SHEVCHENKO і показати його всій Європі? Чи коли пізніше він цілував Кубок європейських чемпіонів -- перший із українців?

Ні, насправді він не герой. Він просто зробив свою справу. А герой -- це Діда, який відбив усе за сто двадцять з гаком хвилин гри, а потім, виявивши зовсім не бразильський спокій, узяв три пенальті. Саме так -- взяв, без штанг, перекладин і пострілів у небо -- і скинув із трону Короля Пенальті -- Буффона.

Герой -- це Роке Жуніор, який із перекошеним від болю обличчям відходив полем майже весь овертайм. Роке Жуніор, який не міг бігати, але й не стояв. Який практично неробочою ногою вибивав м'яч або ноги суперника в аут -- лиш би зірвати атаку.

Герой -- це Амброзіні, який відіграв овертайм за двох -- за себе й за Роке Жуніора. Який відійшов у захист і виграв двоборств більше, ніж за весь сезон у Кальчо.

Герой -- це Гаттузо, хоча б тому, що спромігся на 115-й хвилині рвонути через усе поле за майже безнадійним м'ячем. На 115-й хвилині матчу. Після півсотні "чистих" і сотні "брудних" підкатів. Після кількох десятків виграних двобоїв і десятка розмов із арбітром. Спромігся так рвонути, що всі фани "Мілана" встали й почали аплодувати. А одноклубники -- перестали грати на відбій і теж побігли вперед.

Герой -- це Неста, який уперше бив пенальті й поклав його під Буффона(!) не гірше, ніж штатний пенальтист. А потім серйозно так поглянув в об'єктив телекамери, мовляв, чого ви хочете, саме для цього мене й внесли у список...

Герой -- це Ачелотті. Тренер, відомий своєю надмірною пихою, через що постійно з кимось конфліктує, забув про неї і став на коліна перед своїм воротарем. Можливо, саме тому й переміг у цій грі. Адже для того, щоб перемагати в такому матчі, потрібно робити диво. Чи, принаймні, щось таке, чого не робив раніше. Стати на коліна перед голкіпером. Забити перший у житті пенальті. Зробити вигляд, що не буває безнадійних м'ячів.

Ось ті герої, які допомогли йому поставити крапку в цій грі -- останнім торкнутися м'яча, покласти його в сітку і побігти до голкіпера з переможно піднятими руками й несамовито вогняними очима. А він просто зробив свою справу.

Хоча чи не героїзм це -- просто робити свою справу, коли навпроти тебе десятки тисяч людей, які готові розірвати тебе на шматки, і які виють, галасують, улюлюкають і просто кричать? Робити свою справу на сто відсотків, а не скаржитися, як дехто, на негативний імідж України за кордоном. Робити свою справу і не зважати на тіффозі "Ювентуса", на його воротаря, на Кучму, Лазаренка і навіть на Чорнобиль...

Можливо, саме тому він став першим українцем, який виграв Лігу Чемпіонів. Можливо, саме тому через нього більшість європейців дізналася про нашу державу. Можливо, саме тому його прізвище знає разів у сто більше людей, ніж прізвище президента України. Можливо, саме тому він особисто вже інтеґрувався в Європу. Андрій Шевченко. Українець, який робить свою справу на всі сто.

»  ПОГЛЯД
Найкраща реклама Серії А
МАЙКЛ

Мови не має, "Мілан" -- клубний чемпіон Європи і Андрій Шевченко -- це людина, на яку тепер повинні рівнятися всі українські футболісти. Це найбільш знаний українець у світі. Для тих, у кого є сумніви, нагадаємо, він обіграв не тільки "Ювентус", але й королів футболу -- "Реал".