У середу керівництво львівської філії Utel провело брифінг для журналістів, на якому відзвітувало про зроблену роботу. За словами її керівництва, десять років з одинадцяти Utel -- прибуткова компанія. Черговий рік поспіль компанія досягає позитивних фінансових результатів. Дохід Utel від основної діяльності за 2002 рік склав 1,79 мільярда гривень, а чистий прибуток -- 211,1 мільйона гривень.
Як розповів "Поступу" директор львівської філії Utel Ярослав Кусяк, компанія інвестувала у Львівську область близько 20 мільйонів доларів. З цієї суми Utel збудувала автоматичну міжміську телефонну станцію на 13 тисяч пунктів (7 млн. доларів), побудувала міжнародний телефонний центр комутації на 6 тисяч пунктів (4 млн. доларів) та встановила АТС-93, АТС-91 на 20 тисяч абонентів з оптичним кільцем, яке з'єднало усі АТС Львова між собою цифровим зв'язком (8 млн. доларів).
Нині Utel працює за державними тарифами і не тільки працює, а й є прикладом того, як на українському ринку, який, в принципі, надто регулюється державою, можна працювати ефективно і з вигодою для себе.
Не лякає Utel і конкуренція з боку українських операторів мобільного зв'язку, більш того, за словами керівників Utel, вона допомагає, адже частина викликів міжнародних абонентів здійснюється саме через "утелівські" міжнародні центри комутації, а мобільні оператори платять за це.
З іншого боку, наявність мережі мобільних телефонів у світі, яка вже зараз зрівнялась з кількістю фіксованих телефонів, створила нові місця, куди люди можуть телефонувати для міжнародного зв'язку. Таким чином цей ринок стабільно розширюється. "Ми не намагаємося монополізувати ринок міжнародного зв'язку, ми працюємо на цьому ринку в умовах конкуренції, адже нині в Україні працює ще вісім операторів зв'язку, які також мають ліцензію на міжнародний телефонний зв'язок. Хто робить цю роботу якісніше і краще, той і має тут міцніші позиції", -- повідомив віце-президент Utel Ігор Сиротенко.
Головним акціонером Utel, після виходу зі складу західних засновників та АБ "Брокбізнесбанку", став "Укртелеком". Нині Utel і "Укртелеком" -- дві ланки одного цілого: у компаній спільна мета та інтереси, спрямовані на задоволення телекомунікаційних потреб.
Довідка "Поступу".
Українсько-американсько-голландсько-німецьке СП Utel створене у 1992 році зі статутним фондом 10,6 мільйона доларів і перереєстровано в ЗАТ у 1994 році. Тоді його засновниками стали "Укртелеком" (51% акцій), американська AT&T (19,5%), німецька Deutsche Telekom (19,5%), нідерландська компанія KPN Telecom (10%).
Сьогодні Utel є компанією зі 100% українського капіталу. За 11 років діяльності ЗАТ Utel стало одним із найприбутковіших підприємств України.
Основним видом діяльності Utel є надання послуг міжміського та міжнародного дротового зв'язку. З 2001 року компанія володіє ліцензією на подання послуг місцевого зв'язку з правом будівництва власних станцій.
|