Президент Румунії Йон Ілієску звернувся до парламенту з проханням ухвалити рішення про відрядження понад шестисот румунських вояків до Іраку. Досі румунський парламент більшістю голосів підтримував усі подібні подання президента про участь свого війська у закордонних операціях.
Румунія уже має досвід участі у постконфліктних ситуаціях: півтори сотні румунських вояків входять до складу континґенту СФОР у Боснії та Герцоговині, понад двісті солдатів з Румунії дислоковані в Косово і півтисячі так званих "червоних скорпіонів" беруть участь у повоєнному врегулюванні в Афганістані.
Під час війни в Іраку Бухарест надіслав до Перської затоки батальйон радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту, який наразі перебуває в Кувейті. А до початку бойових дій у Перській затоці в аеропорту в Констанці було розгорнуто американську базу. Зараз висловлюються припущення про постійну американську присутність у Румунії. Можлива постійна присутність американського війська в Румунії сприймається, загалом, позитивно, не в останню чергу через економічне пожвавлення, яким вона супроводжується.
Румунські військові перебуватимуть під командуванням італійських військ, які розмістяться у британському секторі Іраку.
Тим часом вже п'ятнадцять країн погодилося надати свої війська для участі в міжнародних силах зі стабілізації в Іраку. Про це повідомив заступник міністра оборони США з політичних питань Дуглас Файт. Він також сказав, що до липня будуть додатково створені дві "багатонаціональні дивізії" під британським і польським командуванням, що дбатиимуть про безпеку на іракській території.
Вселенська зустріч християн
У столиці Німеччини в середу розпочалася Перша вселенська зустріч католиків та протестантів. Очікується, що у святкуванні візьме участь близько 200 тисяч віруючих. До участі у святі запрошені також православні християни, іудеї та мусульмани.
Як повідомляє радіо "Німецька хвиля", федеральний президент Йоганес Рау, звертаючись у своєму вітальному слові до віруючих, що зібралися в середу біля Брандербурзьких воріт, нагадав про історичний шлях, який довелося подолати християнській церкві -- "від розколу в XVI сторіччі до спільності на початку ХХІ". Президент Рау звернув увагу на велике значення таких зустрічей для всього суспільства,а також для тієї його частини, яка не вірить у Бога.
У своєму листі Папа Римський Іван Павло ІІ наголосив, що Вселенська зустріч католиків та протестантів показує що, спільність у вірі є сильнішою за розбіжності. У програмі І Вселенської зустрічі -- разом зі Службами Божими та біблійними читаннями понад 3 тисячі інших заходів: від політичних дискусій до концертів.
Майже всі члени німецького уряду візьмуть участь в різних дискусіях, на яких йтиметься і про соціальну реформу в Німеччині, і про війну в Іраку, і про майбутнє ООН. Вселенська зустріч католиків та протестантів завершиться в неділю загальною Службою Божою перед будівлею рейхстагу.
Сибірський антисемітизм
Суд у Новосибірську засудив у четвер головного редактора газети "Російський Сибір" Ігоря Колодезенка за антисемітські публікації. Суд Центрального району міста визнав Колодезенка винним в розпалюванні національної, расової і релігійної ворожнечі та присудив його до трьох років позбавлення волі.
Водночас суд звільнив підсудного від покарання, застосувавши до нього акт амністії, оголошеної державною думою на честь 55-ліття Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Справа проти головного редактора газети "Російський Сибір" була порушена ще у 2000 році. Причиною судового розгляду "стала публікація матеріалів, що містили заклики до здійснення насильницьких дій проти представників єврейської національності". В опублікованих статтях, як було встановлено в суді, містилися слова і висловлювання, що принижують гідність єврейського народу, вважає прокурор Кондратьєв.
За словами Кондратьєва, близько двох тижнів тому прокуратура Новосибірської області подала заяву в обласний суд про ліквідацію газети "Російський Сибір" на підставі того, що в ній містяться матеріали, які, на думку прокуратури, розпалюють національну нетерпимість і ворожнечу.
»
ПОЖЕЖА
Кінець краківського "Ґіґанта"
Ірина КИРИЧЕНКО
Десь після сьомої ранку над Краковом завис стовп чорного диму, і виднілося високе полум'я, від якого йшов жар -- палав торговий центр "Ґіґант". Хмара токсичних випарів швидко розчинилася в околицях міста.
Близько сьомої години ранку у середу спалахнуло полум'я в супермаркеті старого зразка на вулиці Вибіцького у північно-західній частині Королівського столичного міста. "Ґіґант" був більш подібним на наші ринки, яким "так заздрить Європа", ніж на сучасний західний супермаркет.
Своє незадоволення текстом опублікованої цього тижня Євроконституції висловив голова Європейської комісії Романо Проді на прес-конференції під час саміту в Афінах "ЄС -- Канада".
Романо Проді заявив, що новий текст конституції розчаровує його, оскільки це в якійсь мірі крок назад, особливо щодо мажоритарного голосування. Вважає він проект конституції і недалекоглядним.