Учора перед початком сесійного засідання Львівської міської ради вчителі загальноосвітніх шкіл Шевченківського району Львова розповсюджували серед депутатів міської ради звернення, у якому зазначено, що вчителі міських шкіл готові оголосити 4 червня страйк.
Йдеться про те, що 23 грудня 2002 року Шевченківський місцевий суд Львова ухвалив рішення, яким задовольнив позовні заяви вчителів про стягнення заборгованостей із заробітної плати. І хоча рішення вступило в законну силу, на сьогодні жоден із вчителів Шевченківського району не отримав виплат за своїм судовим позовом, оскільки міське управління фінансів відмовляється виконувати приписи виконавчих листів відділу юстиції Галицького району. Тому вчителі заявили, що залишають за собою право на акції протесту, включно до страйку.
Лідер незалежної профспілки вчителів Львова Андрій Соколов назвав ймовірну дату такого страйку -- 4 червня. Однак, як зазначив у коментарі член депутатської комісії з питань освіти та науки Ростислав Палащишин, освітяни не зацікавлені у такому розв'язанні конфлікту, напевно, так само, як і міська влада, котра, по суті, не причетна до утворення вчительських боргів.
Однак, якщо задекларований страйк все ж розпочнеться, це матиме безпосередній і, звісно, не найкращий вплив на випускні іспити у школах. Тому депутатська комісія звернулася до міського голови з пропозицією виділити чотири з половиною мільйона гривень для здійснення виплат вчителям. Йдеться про кошти, котрі залишилися внаслідок перевиконання минулорічного бюджету. Частину з цих грошей було скеровано на виконання програми з водопостачання, решта, яку просять дати для виплат педагогам, залишаються наразі невикористаними. Ростислав Палащишин каже, що 4 з половиною мільйона, звичайно, освітянської проблеми остаточно не вирішать, проте, принаймні, буде знято напруження серед вчителів.
Комісія з питань освіти та науки сподівається на вирішення цього питання ще до початку червня. Хоча, за словами Ростислава Палащишина, не конче, щоб гроші надійшли до 3 червня. Важливо, аби освітяни відчули бажання з боку міської влади зробити бодай перші кроки.
»
Скандал
Скільки коштує залік?
Проти викладачки ЛНУ ім. Івана Франка порушено кримінальну справу за хабарництво
Мар'яна П'ЄЦУХ
У великий скандал має всі шанси перерости тема корумпованості викладачів Львівського національного університету ім. І.Франка. Хоч корумпованість в освіті не є новиною, а, радше, загальновизнаним явищем, про яке, щоправда, не прийнято говорити, рідко трапляються випадки, коли за хабарництво освітян реально карають.
"У міській раді вже кілька років не переймаються охороною довкілля, і внаслідок цього виконавча влада припустилася чималої кількості помилок в екологічній політиці", -- заявив у своєму звіті на вчорашньому сесійному засіданні Львівської міської ради голова постійної депутатської комісії природокористування та охорони довкілля Мирон Колодко.
Трапляється, що на територіях житлово-експлуатаційних контор безслідно зникають цілі будинки
Олеся ТЕРНОВА
За результатами перевірок 22 підприємств житлово-комунального господарства (ЖЕКи та будинкоуправління), контрольно-ревізійне управління у Львівській області встановило факти заниження в обліку вартості майна більше ніж на 62 мільйони гривень.
Зокрема, лише у трьох державних комунальних підприємствах Борислава -- ЖЕК №1, ЖЕК №2 і ЖЕК №3 вартість майна занижено, відповідно, на 10,4, 32,5 та 14,5 мільйона гривень.
70-річниці голодомору в Україні була присвячена Всеукраїнська наукова конференція "Голод 1932-1933 років в Україні: уроки історії", що тривала у нашому місті два дні.
До 1-го червня -- Міжнародного дня захисту дітей -- у місті заплановано чимало розваг, конкурсів та фестивалів. Біля оперного театру, наприклад, відбудуться змагання із стрітболу -- повідомляє радіо "Люкс-ФМ". Однак покидати м'яча і продемонструвати свої вміння й обдарування матимуть змогу не лише спортсмени, а й глядачі.
Переправлення за кордон громадян азіатських держав давно вже стало чи не найприбутковішим бізнесом для мешканців прикордонних областей. Переловити усіх бажаючих нелегально перетнути кордон -- річ майже неможлива для українських прикордонників. Однак вони ведуть активну роботу в цьому напрямку.
Вже найближчим часом вулиця Стрийська в напрямку до Автовокзалу буде обладнана усіма засобами безпеки: там стоятиме світлофор, зебра, попереджувальні знаки і буде видно розмітку. Передучорашній інцидент, коли на вулицю вийшло близько двох сотень обурених мешканців цього мікрорайону, змусив чиновників і правоохоронців рухатись.
Іван Гаврилюк з'явився в українській політиці несподівано для багатьох. Він є чи не найвідомішим українським кіноактором, знявся у більш ніж 70 фільмах, був режисером багатьох стрічок, нині має чимало творчих пропозицій. Натомість Іван Ярославович виставив свою кандидатуру в одному із львівських виборчих округів, де переміг усіх конкурентів, виборовши депутатське крісло. Нині він є депутатом фракції "Наша Україна". Гаврилюк вважає природним свій прихід у Верховну Раду, ос кільки переконаний, що проблеми культури, зокрема, у кіномистецтві, нині у державі не вирішуються.
Проведення шкільних та студентських олімпіад -- річ звична для навчальних закладів. А от олімпіада з міжнародної економіки та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності -- порівняно нове явище.