Проти викладачки ЛНУ ім. Івана Франка порушено кримінальну справу за хабарництво
Мар'яна П'ЄЦУХ
У великий скандал має всі шанси перерости тема корумпованості викладачів Львівського національного університету ім. І.Франка. Хоч корумпованість в освіті не є новиною, а, радше, загальновизнаним явищем, про яке, щоправда, не прийнято говорити, рідко трапляються випадки, коли за хабарництво освітян реально карають.
Як стало відомо "Поступу", проти викладачки кафедри політології філософського факультету ЛНУ ім. І.Франка прокуратура Галицького району порушила кримінальну справу за статтею 368 "Одержання хабара". Студенти університету розповіли "Поступу", що два тижні тому на власні очі бачили, як правоохоронці виводили (начебто навіть закуту в наручники) викладачку із приміщення філософського факультету.
Факт порушення кримінальної справи "Поступу" підтвердив і начальник Галицького райвідділу міліції Борис Луценко. Проте він одразу ж відкинув причетність його працівників до застосування наручників. "Міліціонер не є рекетом!", -- сказав Луценко. Він також заявив, що з університету викладачки не забирали, а викликали до райвідділу, куди вона згодом сама й прийшла.
Однак про деталі цієї справи Борис Луценко відмовився говорити, аргументуючи це інтересами слідства. "Під час розгляду справи інформацію щодо неї, згідно із законом, не можна розголошувати", -- заявив він. За його словами, зараз правоохоронці провадять перевірку факту отримання викладачкою хабара і попереднє слідство в цій справі триватиме два місяці.
Зовсім відмовився коментувати цю справу заступник начальника державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС у Львівській області Григорій Парасюк. "Оцінку дасть суд, а не мені її давати. Але доки суд не визнав цю викладачку університету винною, доти ця справа під знаком питання", -- сказав Парасюк.
Цікаво, що в коментарі "Поступу" декан філософського факультету Ігор Захара сказав, що про цю справу він нічого не знає, нічого такого не чув і правоохоронні органи йому про це не повідомляли. Він також додав, що особа, щодо якої, за інформацією "Поступу", порушена кримінальна справа, є "дуже хорошою викладачкою".
Проте в ЛНУ серед студентів ця ж таки викладачка має недобру славу, й говорять вони про неї як про людину, яка не просто бере, а вимагає хабарів. Конфіденційні джерела твердять, що затримання її "на гарячому" було актом помсти однієї із студентських груп, які не хотіли платити гроші за заліки й повідомили міліцію про злочинні дії викладача. Цієї інформації "Поступу", однак, не вдалося підтвердити в жодній офіційній установі. На кафедрі політології нам лише повідомили, що викладачка, про яку йдеться уже більше, як два тижні, є на лікарняному і невідомо, коли з'явиться на роботі.
ДОВІДКА
Як розповів начальник Галицького райвідділу міліції Борис Луценко, кримінальні справи за хабарництво в освіті уже раніше вони порушували. За словами заступника начальника держслужби боротьби з економічною злочинністю Григорія Парасюка, розгляд таких справ, як правило, закінчується покаранням хабарників.
Згідно із статтею 368 одержання службовою особою в будь-якому вигляді хабара за виконання чи невиконання в інтересах того, хто дає хабара, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища карається штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
»
ЕКОЛОГІЯ
Другорядні справи
У Львівській міській раді запереймалися довкіллям
Ірина ВАЩИШИН
"У міській раді вже кілька років не переймаються охороною довкілля, і внаслідок цього виконавча влада припустилася чималої кількості помилок в екологічній політиці", -- заявив у своєму звіті на вчорашньому сесійному засіданні Львівської міської ради голова постійної депутатської комісії природокористування та охорони довкілля Мирон Колодко.
Трапляється, що на територіях житлово-експлуатаційних контор безслідно зникають цілі будинки
Олеся ТЕРНОВА
За результатами перевірок 22 підприємств житлово-комунального господарства (ЖЕКи та будинкоуправління), контрольно-ревізійне управління у Львівській області встановило факти заниження в обліку вартості майна більше ніж на 62 мільйони гривень.
Зокрема, лише у трьох державних комунальних підприємствах Борислава -- ЖЕК №1, ЖЕК №2 і ЖЕК №3 вартість майна занижено, відповідно, на 10,4, 32,5 та 14,5 мільйона гривень.
70-річниці голодомору в Україні була присвячена Всеукраїнська наукова конференція "Голод 1932-1933 років в Україні: уроки історії", що тривала у нашому місті два дні.
До 1-го червня -- Міжнародного дня захисту дітей -- у місті заплановано чимало розваг, конкурсів та фестивалів. Біля оперного театру, наприклад, відбудуться змагання із стрітболу -- повідомляє радіо "Люкс-ФМ". Однак покидати м'яча і продемонструвати свої вміння й обдарування матимуть змогу не лише спортсмени, а й глядачі.
Переправлення за кордон громадян азіатських держав давно вже стало чи не найприбутковішим бізнесом для мешканців прикордонних областей. Переловити усіх бажаючих нелегально перетнути кордон -- річ майже неможлива для українських прикордонників. Однак вони ведуть активну роботу в цьому напрямку.
Вже найближчим часом вулиця Стрийська в напрямку до Автовокзалу буде обладнана усіма засобами безпеки: там стоятиме світлофор, зебра, попереджувальні знаки і буде видно розмітку. Передучорашній інцидент, коли на вулицю вийшло близько двох сотень обурених мешканців цього мікрорайону, змусив чиновників і правоохоронців рухатись.
Іван Гаврилюк з'явився в українській політиці несподівано для багатьох. Він є чи не найвідомішим українським кіноактором, знявся у більш ніж 70 фільмах, був режисером багатьох стрічок, нині має чимало творчих пропозицій. Натомість Іван Ярославович виставив свою кандидатуру в одному із львівських виборчих округів, де переміг усіх конкурентів, виборовши депутатське крісло. Нині він є депутатом фракції "Наша Україна". Гаврилюк вважає природним свій прихід у Верховну Раду, ос кільки переконаний, що проблеми культури, зокрема, у кіномистецтві, нині у державі не вирішуються.
Учора перед початком сесійного засідання Львівської міської ради вчителі загальноосвітніх шкіл Шевченківського району Львова розповсюджували серед депутатів міської ради звернення, у якому зазначено, що вчителі міських шкіл готові оголосити 4 червня страйк.
Проведення шкільних та студентських олімпіад -- річ звична для навчальних закладів. А от олімпіада з міжнародної економіки та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності -- порівняно нове явище.