BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Історичний Поступ.    Підсумки Поступу.    Львівські обсервації.    Поступ технологій.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.   
  Цитата Поступу
 
20 вересня 2020 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  9:48 18-09-2020 -   Партія «Слуга народу» оголосила своїх кандидатів на Львівщині  
  11:44 30-08-2020 -   У Львові поховали першого мера міста Василя Шпіцера  
  9:58 21-08-2020 -   У будівельному смітті під Львовом виявили людські рештки дорослого та дитини  
  9:52 21-08-2020 -   Поліція підозрює пастора євангельської церкви в розбещенні підлітка у Львові  
  15:4 07-08-2020 -   Львівські освітяни готуються до традиційного початку навчального року  
Україна
  13:24 18-09-2020 -   Більшість шкіл будуть працювати у режимі змішаного навчання – МОН  
  10:39 16-09-2020 -   "Динамо" проходить до фінального раунду кваліфікації Ліги Чемпіонів  
  10:39 16-09-2020 -   МЗС вимагає від Росії роз’яснень через заяву про нормандський саміт  
  10:56 27-08-2020 -   Антирекорд смертей від COVID в Україні і знову майже дві тисячі хворих  
  10:16 24-08-2020 -   Зеленський: Ті, хто без бою подарував частину території, будуть давати свідчення  
Світ
  10:38 16-09-2020 -   ЄС вважає Лукашенка незаконним президентом Білорусі. Україна теж висловилася  
  20:3 23-08-2020 -   Протестуючі підійшли до Палацу незалежності, Лукашенка евакуюють - ЗМІ  
  10:0 20-08-2020 -   Тихановська: Я готова діяти як національний лідер  
  10:1 11-08-2020 -   Тихановська виїхала з Білорусі у Литву  
  10:1 11-08-2020 -   У Google створили мапу мітингів у Мінську    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Підсумки Поступу  » 

___________________________________________________________________________

Виступ голови Львівської обласної держадміністрації Мирона Янківа
Під час наради з адміністративно-господарським активом області за участю прем'єр-міністра України Віктора Януковича
 
Мирон Янків
Львівщина з нетерпінням чекала приїзду прем'єр-міністра України. Націленість на практичний результат, готовність допомогти та підтримати реґіональні та місцеві ініціативи -- це ключова теза робочої зустрічі, як і роботи уряду в цілому.

Під час візиту проведено аналіз проблемних питань різних секторів та галузей економіки, які вимагають підтримки на державному рівні. Головне завдання соціально-економічного розвитку реґіону -- реалізація основних пріоритетів з відродження та розвитку на інноваційних засадах промисловості, крупнотоварного сільськогосподарського виробництва, реформування паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, росту інвестицій та підприємницької діяльності, підвищення життєвого рівня наших людей.

Якщо оцінювати ситуацію в цілому - маємо позитивні результати в переважній більшості галузей та секторів. Безумовно, організація роботи на довготривалу та стабільну перспективу не завжди дає швидкий результат. Особливо це стосується вкрай розбалансованої економіки, яку Львівщина успадкувала з минулих, радянських років. Надзвичайно проблематичними, на грані передкризового стану, опинились окремі життєзабезпечувальні галузі. Причиною цьому стали розрив адміністративних зв'язків, помилкові підходи до структурної перебудови економіки на різних етапах її реформування. Ситуацію виправити непросто. Водночас, це основне завдання оперативного та стратегічного державного управління.

Інтегральним показником ефективності роботи господарського комплексу є рівень бюджетного наповнення. До Зведеного бюджету України за чотири місяці мобілізовано 665 млн. грн., що на 22% більше від минулого року. На 22% зросли обсяги надходжень до місцевих бюджетів (до 16% у середньому по Україні). Це підвищило можливості області вирішувати найгостріші соціальні питання своєчасної виплати заробітної плати, допомоги малозабезпеченим сім'ям, здійснити інші першочергові бюджетні видатки. Протягом останнього року не було допущено жодних заборгованостей з виплат заробітної плати працівникам бюджетних установ. Для потреб соціально-культурної сфери цього року буде спрямовано на 170 млн. грн. більше від минулого року.

За останній рік вперше на 49% зросла реальна заробітна плата. Оборот роздрібної торгівлі зріс на 11%. На жаль, розмір реальної заробітної плати є нижчим від середньоукраїнського показника. Це обумовлено специфікою структури економіки реґіону, насамперед, високою питомою вагою людей, зайнятих у сільському господарстві, де її рівень значно нижчий від прожиткового мінімуму. Маємо тенденцію до зменшення заборгованості з виплати заробітної плати у господарюючих суб'єктів, зокрема, у квітні -- на 5 млн. грн. Знизився рівень безробіття. Якщо на початок 2002 року на одне робоче місце претендувало 27 осіб, то цього року -- 14.

***

Практично всі виробничі структури територіально-господарського комплексу області, в основному за рахунок внутрішніх ресурсів та місцевих резервів, без суттєвих зривів подолали надзвичайно складний зимовий період. Це ж стосується й цьогорічного проведення весняно-польових робіт в умовах затяжної зими та травневих стихійних явищ.

Основну увагу облдержадміністрації було сконцентровано на аналізі та підтримці конкретних пріоритетів та проблемних підприємств. Цього року випуск промислової продукції збільшився на 5,9% і склав 2 млрд. грн. На перший погляд -- недостатньо високі темпи. Разом з цим, вага цих відсотків значно вища, ніж у попередні роки. На кожний відсоток приросту цього року припадає 16 млн. грн. продукції, у минулому році -- 11 млн.

Слід зазначити, що збільшення обсягів промислового виробництва відбулось за рахунок зростання продуктивності праці на основних виробництвах. Зокрема, на НПК "Галичина", який збільшив переробку сировини на 15%. На наявних виробничих потужностях 2,3 млн. тонн переробки нафти на рік, минулого року було перероблено 1,7 млн. тонн сировини, що складає 77%. Зберігаючи досягнуту динаміку виробництва в цьому році -- 200 тис. тонн щомісячно -- підприємство вийде на повне завантаження потужностей. Збільшили якісні та кількісні параметри виробництва за рахунок інвестиційних ресурсів автобусний завод, целюлозно-паперовий комбінат, "Ензим", "Галка", Львівська пивоварня.

Маємо незначний спад у галузі переробки. Проте, завершення реконструкції технологічних ліній на фірмі "Світоч", спад на лікеро-горілчаному заводі і відновлення зараз виробництва дасть змогу подолати відставання у виробництві споживчих товарів за перше півріччя.

На розвиток підприємств харчової та переробної промисловості негативно впливає контрабандне завезення товарних партій з-за кордону, а також і так звана човникова торгівля. На жаль, після розгляду цього питання на міжвідомчій нараді з питань боротьби з контрабандою за участю і керівників відповідних центральних відомств, і обласних, ситуація суттєво не змінюється на краще.

Обсяги експортної продукції за останній період збільшилися на 27%. Враховуючи специфіку структури промислового виробництва, залишається негативним сальдо зовнішньоторгівельного обороту. Причина -- значні надходження імпортної сировини у нафтопереробний комплекс. Виробничого потенціалу області не вистачає для компенсації його експортними постачаннями.

***

Виходячи з програмних завдань діяльності уряду, розроблено схему росту промислового виробництва на інвестиційно-інноваційних засадах. Її реалізація стимулює розвиток як базових галузей промисловості, так і малого та середнього бізнесу. Розпочали роботу технологічні парки та бізнес-інкубатори. Враховуючи високу щільність населення області, ми не досягнули значних показників інвестицій на одного жителя. Однак, за темпами росту інвестицій, Львівщина входить у сімку інвестиційно-активних реґіонів.

В економіку області вкладено 230 млн. доларів США. Найбільше інвестовано за останній рік -- 52 млн., що є за абсолютною сумою третім показником в Україні. Інвестиційними проектами створюються нові сучасні технологічні схеми з провідними транснаціональними фірмами. Компанія "Леоні Ваеринґ систем" у липні цього року завершує реалізацію найпотужнішого в Україні інвестиційного проекту на суму 45 млн. дол. США з виробництва бортових електричних систем для автомобілів групи "Дженерал Моторс".

Значний внесок до інвестиційного портфелю області зробили спеціальні економічні зони Трускавець та Яворів. Ними реалізовано 41 інвестиційно-інноваційний проект на суму 58 млн. дол. США. У результаті глибоко депресивний Яворівський район, де функціонував найпотужніший сірчаний комбінат, прискореними темпами розв'язує соціально-економічні проблеми, які тут не вирішувалися галузевими відомствами протягом десятиліть.

***

Свої особливі відмінності має агропромисловий комплекс області. Системи приватизації в АПК не дали позитивного результату. Проблеми стосуються Бродівського заводу сухого молока, Самбірського, Ходорівського та Краснянського цукрових комбінатів, Львівського м'ясокомбінату.

В агропромисловому комплексі розроблені та реалізуються підгалузеві програми, зорієнтовані на створення замкнених технологічних циклів з виробництва та перероблення сільгосппродукції. В результаті, маємо ріст на 14% обсягу валової продукції, що є одним із найвищих показників у державі. При цьому на 100 тис. га угідь отримано 260 тисяч гривень, що більше у 1,6 раза від середньоукраїнського показника (164 тис. грн.). Проблеми галузі загострила травнева стихія, яка завдала збитків на суму 3,7 млн. грн.

***

Традиційно проблематичною є вугільна галузь, підприємства військово-промислового комплексу, ПЕКу та гірничо-хімічної промисловості. Саме вони формують основну частку бюджетної недоїмки, заборгованості з виплати заробітної плати та створюють соціальну напругу. У структурі бюджетної недоїмки підприємства цього блоку становлять майже 50% (342 млн. грн.) та 57% боргів з виплати заробітної плати (74 млн. грн.). Вирішення цієї проблеми значною мірою залежить від центральних відомств. Тут ми працюємо з Міністерством промполітики, з НАК "Нафтогаз" України і з багатьма іншими відомствами.

Маємо позитивну тенденцію до скорочення податкової заборгованості, яка зменшилась на 26 млн. грн. Більше половини нарахованого податкового боргу (390 млн. грн.) оскаржується підприємствами в судовому порядку, що ускладнює його стягнення.
Розпочато роботи з ліквідації наслідків техногенного впливу сірчаного виробництва, виведення з небезпечного стану сірчаних рудників. Держбюджетом передбачено 23 млн. грн. Це перші ефективні кроки вирішення проблеми за останні 10 років.

За рахунок інвестиційних коштів розпочинаємо роботи з розроблення інвестиційного проекту для видобутку коксівного вугілля на новій шахті "Любельська", а виробництво електроенергії за рахунок розширення другої черги Добротвірської ТЕС стане суттєвим фактором з нарощення енергетичного потенціалу держави. За участю центральних відомств необхідно вирішити заповнення Більче-Волицького та Дашавського газових сховищ. При потужності 25 млрд. куб. м газу використовується лише 58%. Наявні резерви можна використати за умови узгодження планів транзиту російського газу через газотранспортну систему України. Ці газосховища є стратегічно важливими, у першу чергу, для всієї держави.

***

Декілька штрихів до проблематики муніципального розвитку. Завдання виходять із Програми діяльності уряду і лежать в площині глибинних комунальних перетворень. Це стосується гострих проблем життєзабезпечення та функціонування житлово-комунального господарства. І Львівщина тут не одна, схожі проблеми є в інших реґіонах. Нинішній стан експлуатації комунальної інфраструктури -- передкризовий. Технологічний та фінансовий запас міцності комунальних служб прискорено вичерпується. Проблемним є стан розрахунків. У 2002 році значно покращилась оплата житлово-комунальних послуг -- 105% від нарахованої суми. Ми вперше почали гасити борги попереднього періоду. Рівень розрахунків за енергоносії населенням та комунальними підприємствами на 20% вищий від середньоукраїнського. На жаль, не забезпечується проплата за комунальні послуги підприємствами ВПК та Міноборони, що формує негативну динаміку. В області здійснюється комплекс заходів, спрямованих на підвищення ефективності використання бюджетних коштів, завдяки чому цього року, порівняно з минулим, кількість підприємств, де виявлені порушення, зменшилась на 7%.

З метою відновлення унікального історико-архітектурного міського середовища, внесеного до Списку ЮНЕСКО, постановою Кабінету Міністрів України затверджено Комплексну програму збереження історичної забудови Львова. Нами розроблено конкретні заходи на її реалізацію. Профінансовано 95 млн. грн.: з Держбюджету -- 32,0 млн., із залучених джерел -- 63,0 млн. Водночас, недофінансування програми з Держбюджету у попередні роки складає 39 млн. грн. Урядом передбачено на цей рік 5,6 млн. грн. та вже профінансовано 1,2 млн.

***

Для Львівської області, яка знаходиться на перетині міжнародних транспортних коридорів, пріоритетом є розвиток системи автомобільних доріг і прикордонної інфраструктури. Зроблено важливі перші кроки. Відкрито пункт пропуску "Смільниця--Кросцєнко", у планах -- будівництво "Грушів--Будомеж", ІІ черги митного переходу "Рава-Руська". У контексті євроінтеґраційних процесів ці проекти мають стратегічне значення. Однак, їх реалізація не завжди знаходить розуміння та підтримку в центральних відомствах. Незважаючи на доручення уряду щодо розбудови пункту пропуску "Грушів--Будомеж", Держкомкордон та Держмитслужба не підтримали створення міжнародного переходу. Водночас, польська сторона уже виділила необхідні кошти на будівництво цілого комплексу митного переходу. Ми вперше в Україні розпочали реалізацію проекту будівництва концесійної автомагістралі. Для прискорення робіт необхідна більш конструктивна позиція Укравтодору.

Транскордонне співробітництво є визначальним чинником стратегії розвитку держави. Тут надзвичайно важливим є будівництво швидкісної залізничної магістралі Київ--Львів, розвиток "вузької" євроколії, реконструкція автодороги Чоп--Львів, будівництво концесійної автодороги А-4.

Президентом України Леонідом Даниловичем Кучмою підтримано ініціативу проведення на Львівщині щорічних економічних форумів з питань транскордонного співробітництва. Ми розпочали підготовку до ІІІ Форуму. Відповідний проект розпорядження уряду підготовлено Міністерством економіки. У рамках цьогорічного Форуму буде здійснено презентацію одного з найуспішніших інвестиційних проектів України. Підприємство "Леоні Ваеринг Систем" вироблятиме щорічно продукції на півмільярда гривень та створить 4 тис. робочих місць.
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Повернення концтаборів 
Погляд
  ·  Адміністрація президента зізнається 
  ·  Парадокс педагогіки 
  ·  Який замовник, такий і пам'ятник 
Поступ у Львові
  ·  Квартплата зростає 
  ·  Янків не склав іспиту Януковичу 
  ·  Крок до порозуміння 
  ·  Місто розвантажать і перебудують 
  ·  Гудима підрахував остарбайтерів 
  ·  Діти -- основна причина ДТП 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Богословське підприємництво 
  ·  Два європейські мільйони 
  ·  Пальма й АН-70 для французів 
  ·  Нові дані про смерть Процюка 
  ·  Унсовців розвозять по колоніях 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Залишатись, доки потрібно 
  ·  Мир крокує, хоч і повільно 
  ·  Алжир знову трусить 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Історичний Поступ
  ·  ПРАВО НА ІСТОРИЧНУ ПАМ'ЯТЬ -- ЦЕ НЕ ПРИВІД ДО НИНІШНІХ ПОРАХУНКІВ 
  ·  Любомир Гузар: Повертаємося до родинного міста 
Підсумки Поступу
  ·  Виступ голови Львівської обласної держадміністрації Мирона Янківа 
Львівські обсервації
  ·  Львівські обсервації 
Поступ технологій
  ·  Канадських студентів навчать писати віруси 
  ·  aMD та Intel знизили ціни 
  ·  half-Life по-українськи 
  ·  matrix -- хацкерам 
  ·  aMD та Intel знизили ціни 
Спорт-Поступ
  ·  Сенсаційний успіх Європи 
  ·  Не встигли домовитись 
  ·  Порадували лучники 
  ·  Кличе ринг 
  ·  СПОРТ-БЛІЦ 
Пост-Factum
  ·  matrix forever 
  ·  КАЛЕНДАР 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система