BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Референдум у Поступі.    Львівські обсервації.    Медичний Поступ.    Кримінал.    Арт-Поступ.    Розмаїтий Поступ.    Спорт-Поступ.    Кінопоступ.    Пост-Factum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
10 листопада 2019 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  11:28 11-11-2019 -   ЛОДА розірве угоди з 10 підрядниками, які не збудували вчасно сільські амбулаторії  
  11:25 11-11-2019 -   Поліція почала перевірку обставин спроби зриву прес-конференції у львівському прес-клубі  
  11:23 11-11-2019 -   Протестувальники проти продажу землі заблокували трасу Київ-Чоп у двох місцях на Львівщині  
  11:22 11-11-2019 -   У Львові внаслідок ДТП загинув 21-річний кур’єр Domino’s Pizza  
  11:19 11-11-2019 -   Протестувальники проти продажу землі заблокували трасу Київ-Чоп у двох місцях на Львівщині  
Україна
  8:5 13-11-2019 -   В Офісі Зеленського впіймали на шахрайстві начальницю департаменту  
  8:0 13-11-2019 -   У Мінекономіки назвали вартість гектара при відкритті ринку землі  
  12:13 12-11-2019 -   “Дідька лисого!” – Батьківщина, ОПЗЖ, “ЄС” і “За майбутнє” проти продажу землі  
  17:19 11-11-2019 -   Понад 68% українців підтримали б на референдумі мораторій на продаж землі  
  17:16 11-11-2019 -   Зеленський: Іноземці зможуть купувати українську землю тільки після референдуму (ВІДЕОЗВЕРНЕННЯ)  
Світ
  7:58 13-11-2019 -   Виробники коки заступилися за президента-втікача Болівії  
  10:39 11-11-2019 -   Вибори в Іспанії: ультраправі подвоїли місця, формування уряду ускладнюється  
  23:13 09-11-2019 -   Трамп анонсував публікацію стенограми другої розмови з Зеленським  
  12:40 07-11-2019 -   У бійців у Лівії і на Донбасі виявили схожі поранення від російських найманців  
  10:17 07-11-2019 -   Виявлено невідомого предка людини    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Референдум у Поступі  » 

___________________________________________________________________________

Референдум про спеціальний статус Львова: хронологія подій
 
26.12.2001. Харківська міська рада ухвалила провести 31 березня 2002 року консультативний референдум з питання надання Харкову спеціального статусу – міста державного значення.

3.01.2002. Юрист Інституту розвитку міста Любомир Зубач здав міському голові Львова заяву про намір провести 14 січня збори стосовно утворення ініціативної групи щодо проведення у Львові консультативного референдуму – стаття 16 Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми” вимагає, що не пізніше, ніж за десять днів до проведення зборів з питання референдуму їх ініціатори повинні письмово повідомити міського голову про час, місце і мету.

10.01.2002. На черговому пленарному засіданні Львівської міської ради після депутатських запитів Василь Куйбіда раптом заявив: “Ми говоримо про те, що місто Львів повинно мати особливий статус. Особливий статус – можливий варіант, – це республіканське підпорядкування з відповідним формуванням бюджету. Ми зараз маємо унікальний момент, коли можемо ці опитування провести, не витрачаючи значних коштів з міського бюджету. Тому я пропоную створити групу депутатів, яка б зараз вивчила ці три питання – і потім винесла на найближчу сесію свою думку”.

14.01.2002. Директор Інституту розвитку міста, депутат Львівської міської ради Андрій Садовий оприлюднив на прес-конференції проект ухвали про міський консультативний референдум із питанням: “Чи потрібно, на Вашу думку, надати місту Львову спеціальний статус в порядку, передбаченому п. 16 статті 92 Конституції України, прийнявши Закон України “Про міста спеціального статусу”? Він пояснив журналістам, що після заяви міського голови на сесії з’явилася можливість прийняти цю ухвалу “без безпосереднього заангажування у цей процес міського голови”, і представив урбаністичні й правові обґрунтування надання спеціального статусу Львову як одному з чотирьох метрополійних центрів України. Андрій Садовий повідомив, що надання Львову спеціального статусу передусім поліпшить фінансовий стан міста, оскільки дозволить довести бюджет міста до 800 млн. грн. замість запланованих 200 млн. грн. За попередніми підрахунками, для проведення референдуму потрібно 18-19 тис. грн.

22.01.2002. Як і було обіцяно, під час позачергового засідання сесії Львівської міської ради Андрій Садовий разом із 15 депутатами, як цього вимагає регламент, запропонував внести до порядку денного проект ухвали про проведення 31 березня міського референдуму щодо надання Львову спеціального статусу. Зважаючи на спротив Василя Куйбіди, міська рада відклала розгляд цього питання. Міський голова, у свою чергу, повідомив, що “для вивчення питань, пов’язаних із підготовкою та проведенням дорадчого опитування” створив робочу групу зі семи чоловік, четверо з яких – штатні працівники виконкому. Депутата Ореста Друля, який зголосився працювати у такій групі, до її складу включено не було. Прес-служба Львівської міської ради того ж дня повідомила, що “10 січня міський голова Василь Куйбіда виступив з ініціативою провести у м. Львові у день виборів 31 березня 2002 року місцевий консультаційний референдум”

4.02.2002. Андрій Садовий, оголошуючи про збір підписів громадян Львова під зверненнями до міських депутатів про необхідність проведення референдуму, заявив: “Протягом чотирьох років моєї роботи у міській раді я достатньо вивчив манеру роботи її чиновників. Попри те, що міський голова декларує солідарність із нашою ідеєю і навіть пропонує винести на референдум ще два питання – затвердження Статуту міста та створення на його території вільної економічної зони, я сумніваюся, що це питання буде вирішене достатньо швидко – так, щоби сам референдум відбувся 31 березня. Я переконаний, що тільки масова підтримка громадян, з думкою яких влада перед виборами змушена рахуватися, змусить депутатів прийняти необхідне рішення”.

11.02.2002. На зустрічі з трудовим колективом ВАТ “Львівсільгоспмаш” Василь Куйбіда повідомив, що “14 або 21 лютого питання проведення місцевого референдуму про надання Львову особливого статусу та ухвалення Статуту міста буде винесено на розгляд сесії Львівської міської ради”. Робоча група міського голови має з’ясувати, в якій саме формі Львів мав би отримати особливий статус: “чи стати містом республіканського підпорядкування, чи в якийсь інший спосіб”.

15.02.2002. На зустрічі з журналістами у Центрі політичного прогнозування міський голова Львова Василь Куйбіда заявив, що він не пропонував однозначно проводити 31 березня референдум щодо надання Львову спеціального статусу. Міський голова Львова поки що не має однозначної відповіді на перші два запитання референдуму – щодо створення у Львові вільної економічної зони та стосовно надання місту спеціального статусу.

18.02.02. Міський голова надіслав листа на ім’я декана юридичного факультету проф. Нора з проханням пояснити, чи можуть бути предметом дорадчого опитування питання про надання Львову спеціального статусу в порядку, передбаченому п. 16 ст. 92 Конституції України.
27.02.02. З роз’яснення, наданого завідувачем кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права ЛНУ імені Івана Франка кандидатом юридичних наук Петром Стецюком: “...Прийнятною, якщо міська рада все-таки прийме рішення про проведення консультативного опитування, могла б бути постановка питання в наступному варіанті: “Чи потрібно, як на Ваш погляд, надати Львову спеціальний статус у порядку, передбаченому п. 16 ст. 92 Конституції України, прийнявши закон про міста спеціального статусу”.

27.02.2002. Депутати Харківської міськради підтвердили свій намір провести під час виборів консультативний референдум з питання: “Чи вважаєте Ви, що місту Харкову необхідно надати спеціальний статус, що передбачає підвищене фінансування і регіональну самостійність, аналогічний статусу міст Києва і Севастополя, з подальшим визначенням цього статусу відповідним законом України?”. Функції з підготовки і проведення референдуму міськрада поклала “на міську та дільничні комісії з виборів народних депутатів, депутатів місцевих рад і міського голови”.

28.02.2002. При оголошенні звернення Андрія Садового щодо розгляду питання про референдум до сесійного залу Львівської міської ради було внесено 107 тисяч звернень мешканців Львова.

Перед винесенням цього питання на голосування секретар міської ради намагався переконати депутатів, що це рішення буде важко реалізувати в силу наступних причин:

1) вимоги п. 16 статті 92 Конституції України щодо міст спеціального статусу стосуються лише міст, прямо зазначених в ст. 133 Конституції України, а внесення змін до Конституції може бути предметом лише всеукраїнського референдуму;

2) питання, яке планується виносити на консультативний референдум, суперечить статті 6-1 Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми”, яка встановлює, що проведення референдумів з питань, що не належать до відома органів місцевого самоврядування, не допускається;

3) є низка суперечностей між Законом України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми” і “Про вибори народних депутатів”, а саме:

– дільничні комісії в першому випадку утворюються міською радою, а в другому – окружними комісіями; повноваження дільничних комісій не передбачають повноважень щодо проведення референдуму;

– не співпадає час голосувань;

– списки виборців при проведенні виборів не передбачають внесення даних щодо проведення референдуму;

– у бюджеті міста не передбачені кошти на референдум.

Натомість депутати О. Друль, В. Гірняк, І. Мельник доводили, опираючись на чинне законодавство, безпідставність цих застережень:

1) у ст.133 Конституції України зазначено, що “міста Київ та Севастополь мають спеціальний статус, який визначається законами України”. У ст. 92 – що виключно законами України визначаються: “статус столиці України; спеціальний статус інших міст;”. Київ має статус столиці; якщо б
ст. 133 Конституції визначала вичерпний перелік міст спеціального статусу, то законодавець вжив би в ст. 92 однину: “спеціальний статус іншого міста – Севастополя”. В даному разі перелік не є вичерпним, і статус інших міст, зокрема метрополійних центрів, може визначатися законами України без внесення змін до Конституції.

2) із роз’яснення, наданого к.ю.н. Петром Стецюком, випливає цілковита законність пропонованого на референдум питання;

3) суперечності між вказаними законами не є принциповими, оскільки:
– міська рада могла затвердити для проведення референдуму існуючі дільничні комісії, на що прямо вказує ст. 24 Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми”: “Комісії з референдуму можуть бути утворені на основі існуючих виборчих комісій. У разі, якщо референдум проводиться одночасно з виборами народних депутатів або Президента України, може бути утворено спільні комісії з референдуму та виборів”.

– голосування з питань референдуму можна почати на годину раніше – задля того, аби було дотримано формальності;

– можна просто надрукувати ще одну копію списків виборців – і вирішити проблему форми списків;

– після того, як у бюджеті міської ради виділено майже півмільйона гривень на “радіо і телебачення”, тобто, як пояснив міський голова, проплату радіо- і телеорганізаціям “звіту перед виборцями про виконану роботу”, несерйозно брати до уваги як причину відмови у проведенні референдуму нестачу коштів у розмірі 18 тисяч гривень на друкування списків і бюлетенів; при належній організації ці кошти могла б зібрати громада міста.

Депутат А. Садовий зазначив, що після звернення понад ста тисяч львів’ян питання прийняття ухвали про референдум перейшло з площини політичної у моральну.

Однак, усупереч положенням закону “Про всеукраїнський та місцеві референдуми”, Василь Куйбіда поставив питання про референдум на голосування не в поіменному режимі, звівши в одному голосуванні два різні питання – власне внесений проект та прийняття заяви-звернення до президента України, Кабміну, ВРУ. Під час того, як Василь Куйбіда намагався внести пропозицію про звернення, в залі виключалися мікрофони – і депутати не могли заперечити одноосібне рішення міського голови Львова. Жодну з пропозицій прийнято не було.

28.02.2002. “Мені сумно, що сьогодні, коли розглядалося питання про референдум, відбувся процес маніпуляції депутатами і міський голова Львова просто зігнорував регламент Львівської міської ради, чим зневажливо поставився до громади міста. Цього не варто було робити, – заявив депутат Львівської міської ради, кандидат на посаду міського голови Львова, директор Інституту розвитку міста та ініціатор проведення референдуму про надання Львову особливого статусу Андрій Садовий. – Ми задекларували, що Львів повинен мати спеціальний статус і ми будемо цього добиватися”.
» 
Звернення групи депутатів Львівської міської ради
 
Сто сім тисяч львів’ян звернулися до нас, депутатів Львівської міської ради, із закликом провести 31 березня міський консультативний референдум про доцільність надання Львову спеціального статусу.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Усіх – за ґрати! 
  ·  Брудні забави соціал-демократів 
  ·  Каладзе хоче стати українцем 
Погляд
  ·  Світанок української культури: чекати чи наближувати? 
  ·  Громадськість Львова підтримує Тараса Стецьківа 
  ·  Степан Курпіль: Час уже не говорити, а щось конкретне для людей зробити 
  ·  Ігор Пилипчук: “Міністерство культури мусить бути у Львові...” 
Поступ у Львові
  ·  Дивись – і вибирай 
  ·  Андрій САДОВИЙ: Я пишаюся своїм підприємством... 
Поступ з краю
  ·  Крим знову хоче до Росії 
  ·  КРАЄВИД 
  ·  Укрспецекспорт” втратив гендиректора 
Поступ у світі
  ·  Таліби знову в бою 
  ·  То чи була зрада? 
  ·  Участь Києва у близькосхідному процесі 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Референдум у Поступі
  ·  Звернення групи депутатів Львівської міської ради 
  ·  Референдум про спеціальний статус Львова: хронологія подій 
Львівські обсервації
  ·  Кандидати на екрані 
Медичний Поступ
  ·  Лисих більше не буде 
  ·  Рентген своє віджив... 
  ·  Кохання може закінчитися неврозом 
  ·  МЕДОГЛЯД 
Кримінал
  ·  Жорстоке вбивство заради наживи 
  ·  Люди у формі – ще не правоохоронці 
  ·  М’яса багато, та все не наше 
Арт-Поступ
  ·  Шевченко Шевченка Шевченку Шевченком 
  ·  Малюймо українське! 
  ·  Самоідентифікація сучасного українства 
Розмаїтий Поступ
  ·  war Craft III на власні очі 
  ·  Корпорація Intel: Конкуренти не шкодять, вони просто додають нам сили! 
  ·  ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ, ВИСТАВКИ 
  ·  КІНОТЕАТРИ 
  ·  НІЧНІ КЛУБИ ТА БАРИ, КНАЙПИ 
  ·  Загадки міста Лева 
  ·  АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ 
Спорт-Поступ
  ·  Карпати” загасили “Західну зірку” 
  ·  Хусейн теж хоче Олімпіаду 
  ·  У греків знову проблеми 
  ·  СПОРТ-БЛІЦ 
Кінопоступ
  ·  О молодість, о юність парубоцька 
  ·  Кіноальтернатива анафемі 
  ·  Том Тиквер: “Все, що у мені є німецького, вмістилося у цьому фільмі” 
  ·  Зніматиметься кіно про барабанщика 
  ·  Рай Тома Тиквера 
  ·  Франсуа Трюффо і солодка шкіра жінок 
Пост-Factum
  ·  Елізабет Тейлор виповнилося сімдесят 
  ·  КАЛЕНДАР